Kącik dla mam

Pielęgnacja włosów zniszczonych

karolina45

karolina45

Jak pielęgnujecie swoje zniszczone włosy? Widziałam wiele ciekawych propozycji w sieci, ale jakoś nie lubię eksperymentować. Może wy Mamusie coś doradzicie, ponieważ też pewnie macie taki problem jak ja po ciąży. Lepiej pielęgnacja w salonie, a może w domu?

54507 karolina45 Kobieta, 27 lat, krakow

Odpowiedzi znajdują się poniżej

majka345

majka345

U nas wystarcza dobry szampon do włosów i maska lub odżywka. Od czasu do czasu używam jednak kuracji do włosów , którą poleciła mi Pani w salonie przy podcinaniu końcówek z firmy Inoar . Kosmetyki godne uwagi. Może je wypróbuj i ty.

54725 majka345 Kobieta, 28 lat, wrocław
karolina45

karolina45

A gdzie takie kosmetyki mogę kupić tego typu co ty używasz? Ja jeszcze o tej marce Inoar nie słyszałam? To jakaś nowość na rynku. Od jakiego czasu używasz je?

majka345

majka345

Dużo o tej marce poczytasz na pewno na: https://inoar.com.pl/ . Mają tam wiele ciekawych propozycji. Gdzieś w sklepach Pewnie też znajdziesz markę tę Inoar warto szukać, bo warta szukania i ceny na tego typu włosy.

54725 majka345 Kobieta, 28 lat, wrocław
karolina45

karolina45

Dzięki, aż muszę zerknąć i spróbować tej marki, bo może moje włosy wreszcie będą wyglądały jak należy, a nie jak siano. Ciężko doprowadzić je do ładu. A jak nie to będę musiała pomyśleć o specjalnej regeneracji.

zygmuntZ

zygmuntZ

@Karolina45, może nie jestem mamusią ale też doradzę dobrze :)

Uważam, że wyłącznie naturalne kosmetyki do włosów mogą przynieść pożądany skutek. Jeżeli w kosmetyku znajduje się SLS/SLES, parabeny czy jakieś sztuczne konserwanty to nie ma sensu go stosować na włosy i skórę głowy bo można sobie jeszcze tylko zaszkodzić.

Zdecydowałem się jakieś 2 miesiące temu wypróbować produkty polskiej marki Bionigree i jestem zadowolony z ich działania. Mają naturalny skład, są delikatne więc nie zniszczą włosów i przy okazji ładnie pachną. Zresztą sama sprawdź. Ja kupuję poprzez stronę: www.bionigree.pl, ale można też kupić je w dobrych salonach fryzjerskich.
Mają: serum oczyszczające do skóry głowy, szampon do włosów i odżywkę intensywnie nawilżającą skórę głowy i włosy.

53152 zygmuntz Mężczyzna, 42 lata, Kraków
pytalska

pytalska

Jak włosy sa bardzo zniszczone to żadna pielęgnacja nie pomoże tylko cięcie :/ jak sie pozbędziemy zniszczonych końcówek to wtedy zdrowe włosy mozna pielęgnować żeby nie doprowadzić znowu do zniszczenia.

54782 pytalska Kobieta, 49 lat, Zamość
mamiani89

mamiani89

Ja również stwierdziłam, że już nie ma co oszczędzać na szamponach i odżywkach, bo w rezultacie na te tańsze i nic nie warte wydaję więcej niż jakbym kupiła raz coś porządnego ostatnio skupiłam się na marce TIGI są naprawdę godne wypróbowania

50146 mamiani89 Mężczyzna, 30 lat, Poznań
~Róża27

~Róża27

Zniszczone włosy mogą być przyczyną niedoboru magnezu, jak dowiedziałam się wczoraj. Zastanawiam się, czy używając szamponu magnezowego - https://magvita.pl/kosmetyki-magnezowe/88-szampon-magnezowy-200ml.html - poprawimy kondycję włosów? Macie jakieś doświadczenia z produktami magnezowymi? Brzmi to dość tajemniczo.. By uzupełnić niedobór magnezu w taki sposób. Czy Waszym zdaniem jest skuteczny?

Kalini

Kalini

W moim przypadku sprawdza się olejowanie włosów. Na pół godziny przed myciem głowy smaruje całe włosy olejem arganowym albo migdałowym. Doskonale wygładzają.

51984 kalini Kobieta, 31 lat, Świecie