Skocz do zawartości
Forum

Duży problem po ciąży... Pomóżcie


Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Pół roku temu miałam planowane cc. Nie karmiłam piersią. Miałam różne problemy, krwawienie połogowe trwało 9 tygodni, potem miesiączka trwała miesiąc, przez co byłam łyżeczkowana. Kolejna miesiączka znowu trwała miesiąc, zaczęłam brać tabletki antykoncepcyjne i w końcu się unormowało, dlatego dopiero niedawno zaczęliśmy z mężem ponownie współżyć. Problem polega na tym, że seks jest właściwie niemożliwy. Członek wchodzi tylko kawałek, dalej tak jakby się nie mieścił, jest tam strasznie sucho. Aplikujemy ogromne ilości żelu intymnego, ale to właściwie nic nie daje. Przed ciążą również często odczuwałam ból i suchość, ale nie do tego stopnia. Żel zawsze pomagał. Przecież nie może być tak, że ból uniemożliwi nam współżycie. Czy któraś z Was tak miała? Czy powinnam się zgłosić z tym do lekarza, czy to może ustąpić?

Odnośnik do komentarza
Gość Szyszunia1806

Gdybys rodzila naturalne mozna by bylo podejzewac ze Cie za bardzo zszyli np o jeden szef za duzo. Ale skoro bylo planowane cc to nawet nie podjelas proby porodu wiec powinno byc wszystko tak jak przed porodem. Mnie troche bolalo po porodzie przez kilka dni u tez bylo sucho I juz jest ok. Moze ci po lyzeczkowaniu cos sie stalo moze masz wypadajaca macice bo rozumiem ze na glebokosc wejsc nie moze. Po porodzie SN mozna miev wypadajaca pochwe czy cos takiego moze po cc lub lyzeczkowaniu teraz to masz. Bol no norma na poczatku ale czy nie wsadzic bo Cie boli czy Ogolnie nie moze bo cos blokuje. Jesli cos blokuje to idz do lekarza

Odnośnik do komentarza
Gość Szyszunia1806

Bo bol to niestety norma na poczatku ja przez to przeszlam 2 tyg po porodzie. Lekarz mowil ze powinna czekac 6 tyg ale informowal ze czym dluzej bede to odwlekac to nic nie da bo.I tak bedzie troche bolalo z poczatku ale nie bylo az tak zle juz probowalismy 2 tyg po porodzie ale szwy nie byly rozpuszczone jeszcze I uwieraly. Potem jeszcze przez tydzien pobolewalo ale sie nie zrazilam bo chcialam miec to za soba. Cala ciaze bylam aktywna seksualnie zeby sie przypadkiem nie zastac jak stara kwoka jakas. W zasadzie moglas juz uprawiac sex prawie ze odrazu jak sie zagoily szwy po cc bo na dole ran nie mialas a krew to nie przeszkoda zdolny marynarz plywa tez po czerwonych wodach

Odnośnik do komentarza

My nie lubimy uprawiać seksu podczas krwawienia. Próbowaliśmy raz i do tej pory obydwoje z mężem mamy traumę :P
A tak na poważnie... to w sumie przed łyżeczkowaniem próbowaliśmy raz i z tego co pamiętam ie było takich problemów. Może to faktycznie przez to, ale potem lekarz mnie badał i nie stwierdził, żeby było coś nie tak. Nie wiem już co robić. A co do Twojego pytania... ból na pewno mnie blokuje, ale poza tym próbowałam na siłę i może wejśc dalej niż połowę, a ból przy tym niesamowity :(

Odnośnik do komentarza
Gość Szyszunia1806

Czyli wchodzi wiec nic tam w srodku nie blokuje. Wychodzi na to ze masz mocno podrazniona sciane pochwy obstawiam ze po lyzeczkowaniu. Do tego cierpisz na suchosc pochwy skoro juz byl problem przed ciaza. Byc moze tez zaburzona Flore bakteryjna. Nie produkujesz sluzu. Ktory tez Cie chroni. Moze zastosuj kuracje laktowaginalem na odbudowe flory bakteryjnej. I uzywaj specjalnych zeli intymnych. Nasowa mi sie mysl tez ze moze dostalas jakies infekcji. Wiem ze lekarz sprawdzal ale kto ich tam wie moze nie zauwazyl. A moze bylo tak ze powiedzial ze juz sie wszystkio goi bo bylo podraznienie po lyzeczkowaniu a ty zrozumialas ze sie zagoilo I probowaliscie za wczasu I bolalo przez podraznuenie a teraz sie przez to nie goi dalej

Odnośnik do komentarza
Gość Szyszunia1806.

Albo masz uczulenie na ten konkretny zel ktorego uzywasz. Wiem ze pewnie tego co zwykle ale alergi mozna sie nabawic I byc uczulonym na cos na co sie wczesniej nie bylo. Ciaza tez duzo zmienia. Najlepszy podobno nazywa conceive czy jakos tak. Moj nazyczony tez jest na jeden z tych dostepnych na rynku uczulony. Caly sie tam czerwony tam po nim kiedys zrobil I go swedzialo. Nie pamietam firmy tylko tyle ze byl truskawkowy. Wiec moze to uczulenie u Ciebie.

Odnośnik do komentarza
Gość Szyszunia1806

Moze tez to byc przez plyn do higieny intymnej. Ja mam uczulenie na ten z intimini I moge uzywac tylko z ziaji. I 2 sprawa to kapiel I prysznic wyplukuje sluz wiec jest sucho. Zdecydowanie seks lepszy jest przed kapiela. Noi przede wszystkim musisz dac sobie czas I probowac jedne kobiety do chodza do siebie po miesiace a inne potrzebuja roku. Co prawda mowa o kobietach rodzacych SN ale wiadomo ze w ciazy tez sie duzo przestawia I to lyzeczkowanie swoje tez zrobilo. Wazne by sie nie poddawac I nie unikac prob. Wkoncu wroci do normy

Odnośnik do komentarza

Z takim problemem trzeba iść do lekarza. Trzeba to sprawdzić, jakieś USG, badania...
Sama też rodziłam dwa razy przez CC. Też odczuwałam ból przy próbie stosunku. Unormowało się samo. Po drugim porodzie nawet szybciej doszłam do siebie. Po dwóch tygodniach normalnie chodziłam, wstawałam z łóżka itp.

Odnośnik do komentarza

Justyna92 trochę z opóźnieniem ale trafiłam na Twój pytanie. Ja miałam też taki problem,z tym, że myślałam, że to była wina karmienia piersią, ale może nie tylko z takiego powodu można mieć takie problemy po ciąży. Mój lekarz przepisał mi krem Oekolp, na początku miałam go stosować co drugi dzień,a później coraz rzadziej aż w końcu przestałam. U mnie nawet szybko zadziałał, bo przepisał mi dwa opakowania, a ja zużyłam tylko połowę pierwszego. Suchość ustąpiła a z nią ból i problem z seksem. Chyba mogę nawet powiedzieć, że jest lepiej niż przed ciążą. Wiem, że to może brzmieć jak reklama, ale mi ten krem pomógł. Ja miałam go przepisanego na receptę, musiałabyś zapytać swojego lekarza. Jeśli nie odpisałam za późno, to mam nadzieję, że pomoże

Odnośnik do komentarza

Mój lekarz stwierdził, że jest wszystko w porządku i nie ma na to żadnych leków, że jest to najprawdopodobniej kwestia mojej psychiki :/ Ostatnio na weekend zawieźliśmy córkę do dziadków, poszliśmy do kina na Ciemniejszą stronę Greya, wyluzowaliśmy się, wypiliśmy po kilka drinków i w końcu się udało. Zauważyłam, że odkąd pojawiło się dziecko nie potrafię się skupić na tym co robimy, myślę o wszystkim tylko nie o tym, więc to chyba jednak problem natury emocjonalnej. Tylko nie wiem jak się bez alkoholu odprężyć. Póki co działa tylko to.

Odnośnik do komentarza

Dobrze jest się wyluzować. Piszesz, że jak na razie alkohol pomaga tobie wyluzować się. A tak bez... to może spróbujcie wspólnej kąpieli, albo piszcie do siebie od rana liściki w stylu co zrobisz wieczorem, potęgując napięcie... ;)

Odnośnik do komentarza

~annnnka
Dobrze jest się wyluzować. Piszesz, że jak na razie alkohol pomaga tobie wyluzować się. A tak bez... to może spróbujcie wspólnej kąpieli, albo piszcie do siebie od rana liściki w stylu co zrobisz wieczorem, potęgując napięcie... ;)

Takie rzeczy owszem potęgują napięcie, ale nie sprawią, że przestanę się spinać, myśleć o dziecku i przejmować codziennymi problemami. Jestem typem człowieka, który się wszystkim przejmuje, a odkąd zostałam matką to wszystko przytłacza mnie znacznie bardziej. Może jak córka będzie starsza wszytko wróci do normy... Mama taką nadzieję. Dziękuję Wam dziewczyny za rady :)

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...