Skocz do zawartości
Forum

Wstręt do mleka modyfikowanego


Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Moja córka skończyła niedawno 8 miesięcy. Karmie ją piersią oraz rozszerzam jej dietę różnymi produktami. Praktycznie już je to co my. Chciałam odstawić ją od piersi ale nie chce w ogóle mleka modyfikowanego. Myślałam, że problem tkwi w tym, że nie potrafi bądź nie chce ssać smoczka ale herbatki, soczki pije bez problemu. Czy któraś z Mam też miała taki problem??

http://fajnamama.pl/suwaczki/2r341i8.png]Tekst linka[/url]

Odnośnik do komentarza
Gość Kakadrrtko

Aby oczekiwać od dziecka żeby wypijalo butelkę mleka modyfikowanego ,ale przez pierwsze miesiące było na piersi to trzeba dziecko takie stopniowo przyzwyczajać zaczynajac od podawania małych ilości np 50 ml.nadtepnego dnia lub za dwa trzy dni sprawdzić czy wypije 80 ml.i za kilka dni 120 i potem znowu 150.ale nie należy zbytnio oczekiwać ze dziecko sie przyzwyczai do innego smaku mleka.mleko matki jest naturalne,delikatne i dobre dla brzuszka bo jest ono naturalne a mleko modyfikowane to mleko sztuczne i przede wszystkim na bazie mleka krowiego tylko jest przetworzone ,takie mleko często powoduje kolki i wzdęcia do czasu aż organizm sie do zmiany przyzwyczai ,a jezeli podajemy niedostosowana i złe dobrana mieszankę mleczna to napewno dziecko będzie sie broniło przed wypiciem tego mleczka reagując np płaczem za każdym razem kiedy zobaczy butelkę z mlekiem albo pluciem mleka;i słusznie bo reagując w ten sposób dziecko sygnalizuje ze po wypiciu tego mleczka boli go brzuszek,na dodatek jest bardzo nieprzyjemne w smaku.nienalezy wtedy dziecka przymuszać do picia takiego mleka ani upierać sie ze dziecko musi pic to mleko bo wcale nie musi .mleko mamy jest najcenniejsze i niezastąpione a kiedy dziecko skończy roczek to wcale już nie musi pic modyfikowanego ani tez mleka matki bonajwyzszy już czas aby urozmaicać dziecku dietę zamiast mleka podawać kaszkę np bobowita moze być mleczna lub przygotować na mleku modyfikowanym i moze wtedy bendzie dziecku smakować i można to mleczko właśnie w taki sposób przemycić ;nie podawać z butelki tylko łyżeczka nakarmić.

Odnośnik do komentarza

Dziewczyny moja niunia od 2 sierpnia pije ładnie mleczko NAN z butelki:) nie wiem jak to się stało ale nie musiałam jakoś stopniowo wprowadzać je małymi porcjami. We wtorek postanowiłam, że spróbuje jeszcze raz dać jej mleko i tak po prostu zaczęła pić. Może dziecko czuje, że mamie zanika pokarm bo od niedawna tak się dzieje z moim pokarmem. Teraz karmię ją cyckiem tylko w nocy :)
Pozdrawiam

http://fajnamama.pl/suwaczki/2r341i8.png]Tekst linka[/url]

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...