Kącik dla Mam

Jaki prezent na komunię?

Wiki86

Wiki86

Co kupujecie na komunie dla swoich dzieci lub jako goście? Potrzebuję inspiracji dlatego będę bardzo wdzięczna za pomysły :)

50233 wiki86 Kobieta, 32 lata, Warszawa

Odpowiedzi znajdują się poniżej

Kashubie

Kashubie

Zbliża się czas I Komunii. Macie może jakieś pomysły na prezenty? Idziemy do siostrzeńca mojego męża. Od razu napiszę, że odpadają wszelkie techniczne nowości, jakieś tablety, laptopy, komórki oraz pieniądze. Ani rodzicom dziecka, ani nam się to nie podoba, a ten chłopczyk też nie jest dzieckiem, któremu zależy na tego typu atrakcjach. Dzięki z góry :)

49417 kashubie Kobieta, 29 lat, Wejherowo
adasaga3

adasaga3

Kashubie, a dlaczego pieniądze odpadają?
Ja zawsze dawałam pieniądze, wtedy rodzice kupowali dziecku to co chciało lub odkładali na jakiś cel (zieloną szkołę, rower itd).
My w tym roku też się wybieramy na komunię (do chrześnicy męża) i damy jej albo pieniądze i do tego złoty łańcuszek albo kupimy rower (trwają jeszcze rozmowy z rodzicami dziecka).

Gdy w ubiegłym roku byliśmy na komunii, dziecko dostało od jednych rodziców chrzestnych rower a od drugich telefon komórkowy. Od reszty gości pieniądze. Na innej komunii na której byliśmy chłopiec dostał wykrywacz metalu (to było jego marzenie) i rolki.
Może dopytaj rodziców co by ich dziecko chciało dostać, znają przecież swoje dziecko najlepiej. Dobrze byłoby wiedzieć co dziecko lubi, czym się interesuje i iść w tym kierunku. No i pytanie jaką kwotę chcecie przeznaczyć na prezent, bo jak rozumiem chrzestnymi nie jesteście?

39504 adasaga3 Kobieta, 38 lat, Racibórz
es_ze

es_ze

Zgadzam się z Adasaga3 :)

Co kupić, jeśli nie pieniądze? Standardowe są złote dewocjonalia, rower, komórka, laptop, rower.

Ja, jakbym kupowała, to kupiłabym to, o czym marzy dziecko lub dała kopertę na taki cel, jeśli by było to coś drogiego.

--

J. 08.2002, K. 08.2014, o matko ;)

42705 es-ze Kobieta, 39 lat, już nie Kraków
Dziubala

Dziubala

Kashubie, jeśli nie chcecie kupować prezentów tzw. materialnych, tylko coś pod kątem religijnym, to może to być np. biblia z obrazkami, album komunijny na zdjęcia, rzeźba anioła z dedykacją, ikona, wycieczka-pielgrzymka do jakiegoś sanktuarium,
Ew. porozmawiaj z rodzicami dziecka, może jest coś o czymś marzy.

--

https://lbym.lilypie.com/qaF7p2.png http://lbym.lilypie.com/HDfWp2.png
https://lb4m.lilypie.com/Qg0rp2.png

39 dziubala Kobieta, 10 lat, Kraków
Kashubie

Kashubie

Mamy kilka pomysłów i jedno z tych pewnie wybierzemy. Jest pomysł na robota sterowanego, model statku kosmicznego do składania lub coś w tym stylu.
Adasaga3 Jeśli chodzi o pieniądze, wiem, że to modne, ale my nie jesteśmy zwolennikami i dlatego to odpada. Chłopczyk na nic konkretnego nie zbiera w tej chwili i właśnie to jest powód, dla którego chcemy dać prezent. A chrzestnymi nie jesteśmy :)
Dzięki za wszystkie podpowiedzi. Podobają mi się również pomysły na te religijne pamiątki, zwłaszcza ten anioł, mogłoby to być jako dodatek.
Dziękuję :)

49417 kashubie Kobieta, 29 lat, Wejherowo
Wywijaska

Wywijaska

W zeszłym roku moj bratanek dostal od rodzicow chrzestnych xbox'a,wiem ze to moze malo edukacyjne ale dla malego prezent byl trafiony idealnie.

--

http://suwaczki.maluchy.pl/li-70572.png

44477 wywijaska Kobieta, 36 lat, wielkopolska
Mauri

Mauri

Ja jako gość daję pieniądze, a do tego kupuję taki kryształ jak na zdjęciu poniżej.
Za pieniądze rodzice kupią to co będą uważali za stosowne a kryształ zostanie pamiątką z tego dnia. I tyle.

• th_jaki-prezent-na-komunie_46723.jpg
47367 mauri Kobieta, 28 lat, Warszawa
~Marcysia7

~Marcysia7

Ja mam jeszcze do komuni 3 lata, ale tak sobie myślę, że postawiłabym na to, co dane dziecko naprawdę potrzbuje czyli np. słynny rower, może komórka, tablet? Może jakaś sentymentalna pamiątka od serca, może faktycznie konsola? Biżuteria, jakiś dobry zegarek, a może jakiś sprzęt sportowy jeśli się interesuje np. tenisem to rakieta etc.

kaśkaa

kaśkaa

Mauri, śliczny ten kryształ! Gdzie go będziesz kupowała? Można przez neta?

43998 kaskaa Kobieta, 35 lat, Warszawa