Skocz do zawartości
Forum

Jaki prezent na komunię?


Wiki86

Rekomendowane odpowiedzi

Zbliża się czas I Komunii. Macie może jakieś pomysły na prezenty? Idziemy do siostrzeńca mojego męża. Od razu napiszę, że odpadają wszelkie techniczne nowości, jakieś tablety, laptopy, komórki oraz pieniądze. Ani rodzicom dziecka, ani nam się to nie podoba, a ten chłopczyk też nie jest dzieckiem, któremu zależy na tego typu atrakcjach. Dzięki z góry :)

Odnośnik do komentarza

Kashubie, a dlaczego pieniądze odpadają?
Ja zawsze dawałam pieniądze, wtedy rodzice kupowali dziecku to co chciało lub odkładali na jakiś cel (zieloną szkołę, rower itd).
My w tym roku też się wybieramy na komunię (do chrześnicy męża) i damy jej albo pieniądze i do tego złoty łańcuszek albo kupimy rower (trwają jeszcze rozmowy z rodzicami dziecka).

Gdy w ubiegłym roku byliśmy na komunii, dziecko dostało od jednych rodziców chrzestnych rower a od drugich telefon komórkowy. Od reszty gości pieniądze. Na innej komunii na której byliśmy chłopiec dostał wykrywacz metalu (to było jego marzenie) i rolki.
Może dopytaj rodziców co by ich dziecko chciało dostać, znają przecież swoje dziecko najlepiej. Dobrze byłoby wiedzieć co dziecko lubi, czym się interesuje i iść w tym kierunku. No i pytanie jaką kwotę chcecie przeznaczyć na prezent, bo jak rozumiem chrzestnymi nie jesteście?

Odnośnik do komentarza

Mamy kilka pomysłów i jedno z tych pewnie wybierzemy. Jest pomysł na robota sterowanego, model statku kosmicznego do składania lub coś w tym stylu.
Adasaga3 Jeśli chodzi o pieniądze, wiem, że to modne, ale my nie jesteśmy zwolennikami i dlatego to odpada. Chłopczyk na nic konkretnego nie zbiera w tej chwili i właśnie to jest powód, dla którego chcemy dać prezent. A chrzestnymi nie jesteśmy :)
Dzięki za wszystkie podpowiedzi. Podobają mi się również pomysły na te religijne pamiątki, zwłaszcza ten anioł, mogłoby to być jako dodatek.
Dziękuję :)

Odnośnik do komentarza

Ja mam jeszcze do komuni 3 lata, ale tak sobie myślę, że postawiłabym na to, co dane dziecko naprawdę potrzbuje czyli np. słynny rower, może komórka, tablet? Może jakaś sentymentalna pamiątka od serca, może faktycznie konsola? Biżuteria, jakiś dobry zegarek, a może jakiś sprzęt sportowy jeśli się interesuje np. tenisem to rakieta etc.

Odnośnik do komentarza

Pieniadze sa najgorszym pomyslem jaki moze byc. Nawet na komunie. Uczy to dzieci materialuzmu. Chyba ze dziecko juz takie jest za sprawa rodzicow ze woli dostac pieniadze to lepiej dac wtedy pieniadze. Sama ide w tym roku na komunie do dziecka ktore prosto z mostu powiedzialo ze chce pieniadze. I jak nie chcemy dac mu ,,kasy,, to nic mi dawac nie musimy. Odnosze nawet wrazenie ze temu dziecku jest obojetna komunia gdyz wgl nie chodzi nawet do kosciola bo rodzice raczej wierzacy niepraktykujacy . Wgl nawet nie umie sie modlic wiec komunie robia po to by zrobic. To nawet mu jest obojetne czy ktos przyjdzie byle dostac pieniadze. Wiec jesli dziecko ktoremu macie dac prezent nie jest nauczone takiego materialuzmu to nie uczcie tego. Oczywiscie pomysl z mapa na sciane to tez lipa bo ktoremu dziecku sie to bedzie podobac.

Odnośnik do komentarza

Takie mamy czasy, ale ja nie widzę problemu w dawaniu dzieciom pieniędzy, pod warunkiem, ze będą to kwoty adekwatne do wieku. Dlatego na żądanie, że dziecko chce pieniądze, powiedziałabym, ok, ale mogę dać nie więcej, niż np. 50zł, bo w Twoim wieku nie potrzebujesz więcej. Chyba, ze chcesz jakiś prezent, to możemy podyskutować :)

Odnośnik do komentarza
Gość Szyszunia1806

Ode mnie chrzesnik rząda 1000zl. Jak mu powiedziałam że skoro nie prezent to dam 200 to nie dość że jego matka mnie wysmiala bo chrzestni mają minimum 500 dac to jeszcze młody stwierdził że mogę nie przychodzić jak nie chce dac. Takie to są czasy. Dzięki Bogu moje takie nie jest. Udało mi wpoić w niego jakiś system wartości.

Odnośnik do komentarza
Gość mirabelka09

Bawi mnie że ktoś "wymaga" jakieś kwoty, daje ile mogę i tyle. Jeden może sobie pozwolić na 1000 inny na 50zł i dla mnie to nie problem. My dla chrześniaka fajny rower kupiliśmy - [reklama usunięta] i dziękował, cieszył się w ogole zachwyt :) nawet dzien po zadzwonil zeby podziekować jeszcze raz

Odnośnik do komentarza

Bliskim mi ludziom daję spersonalizowane prezenty, co do których trzeba włożyć troszkę wysiłku w przygotowanie, sama uwielbiam dostawać prezenty zrobione na szydełku albo drutach od swojej przyjaciółki. Sama nie mam zdolności manualnych więc staram się wykorzystywać osiągnięcia techniki 🙂 Ostatnio pasjami robię fotoksiążki z uwiecznionymi wspólnymi chwilami. Teraz jest dużo możliwości, ostatnio przygotowałam album ze zdjęciami na komunię [reklama usunięta]. W środku były zdjęcia, które otrzymałam od rodziców mojego chrześniaka i część z moich własnych zbiorów.

Edytowane przez Dziubala
Usunięcie reklamy
Odnośnik do komentarza

Wszystko sie pozmienialo, na moja komunie dostalem pieniadze, chyba w sumie 600 zlotych i kupilismy pierwszy kolorowy telewizor berken - byl rok 1993. Pamietam jak dzis. Teraz moja chresniaczka idzie do komunii. Jako ze jestesmy daleko od siebie i w ogole nie w kontakcie, zamowilem piekny album o mitologii z PWN i "Dzieci z Bulerbyn". Proste, zawsze sie przyda - od komputerow, rowerow i innych cudow sa pracujacy rodzice, dwoje dziadkow i druga babcia. Nie dam dziecku ani telefonu ani innych bajerow. Instytucja chrzestnych powinna zostac skasowana - poganski zwyczaj, gdy ludzie umierali od glodu i chorob. Potrzebne to komu.

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...