Skocz do zawartości
Forum

Problemy z miejscem intymnym...


Rekomendowane odpowiedzi

nie wiem już co robić, ginekolog stwierdził, że przejdzie samo-tydzień temu. U prowadzącego ciąże, wizyte mam dopiero w poniedziałek, gdyż wraca z urlopu... Podmywam sie pod prysznicem dwa razy dziennie, żelem do tego przeznaczonym z pharmaceris dla kobiet w ciąży... używam wkładek bawełnianych, husteczek do higieny intymnej.. bieliznę nosze bawełnianą (75%).. To swedzenie doprowadza mnie do szału, a do poniedziałku tyle czasu... czy ktoś wie co może być przyczyną i co z tym zrobić, lub jak złagodzić? Prosze o rade!

Odnośnik do komentarza

Nika w ciąży łatwo o zakażenie, infekcje, może złapałaś jakąś. Na świąd, ból, pieczenie bardzo dobre jest Tantum Rosa. Można go kupić w aptece, bez recepty. Działa przeciwbólowo, przeciwzapalnie, znieczulająco i antyseptycznie. Na razie powinno Ci pomóc, a potem koniecznie zgłoś się do swojego lekarza prowadzącego ciążę. Nie można lekceważyć takich objawów, zwłaszcza w ciąży. Do porodu zostało Ci kilka tygodni zatem życzę szczęśliwego rozwiązania.

Odnośnik do komentarza

Wiesz, czasem dbać można "za bardzo" i stąd problemy. Piszesz o chusteczkach do higienty intymnej - odstaw je. Wystarczy, że się dwa razy dziennie podmywasz. Zbyt duża ilość różnych środków chemicznych prowadzi do zmycia naturalnej bariery ochronnej - a skóra w okolicach intymnych jest wrażliwa, szczególnie w ciąży. Wkładki higiniczne ograniczają dopływ powietrza, a to sprzyja namnażaniu bakterii. Lepiej 3 razy dziennie zmienić majtki, a wkładek używać tylko w razie konieczności - jeśli czujesz dużą wilgotność, masz dużo śluzu, to w domu po prostu zmieniaj częściej bieliznę, a wkładki zostaw sobie na wyjścia.
Unikaj obcisłych spodni, grubych rajstop ze sztucznych materiałów itp. Jeśli chcesz się odświeżyć częściej w ciągu dnia, to lepiej nie nadużywaj środków myjących i podmywaj się czystą wodą. Niektórych osobom ukojenie przynosi rumianek (do podmywania), ale ostrożnie z nim, bo może uczulać.

Odnośnik do komentarza

adasaga3
Nika w ciąży łatwo o zakażenie, infekcje, może złapałaś jakąś. Na świąd, ból, pieczenie bardzo dobre jest Tantum Rosa. Można go kupić w aptece, bez recepty. Działa przeciwbólowo, przeciwzapalnie, znieczulająco i antyseptycznie. Na razie powinno Ci pomóc, a potem koniecznie zgłoś się do swojego lekarza prowadzącego ciążę. Nie można lekceważyć takich objawów, zwłaszcza w ciąży. Do porodu zostało Ci kilka tygodni zatem życzę szczęśliwego rozwiązania.

Niestety, po wczorajszym uzyciu tantum rosa bylo chwile okej. Ale w nocy bylo tylko gorzej :( myslalam, ze nie wytrzymam... jestem bezradna

Odnośnik do komentarza

Nika,mi przy okazji takiej infekcji ginekolog zalecil zrezygnowac ze srodkow do higieny intymnej i uzywac zwyklego szarego mydla,albo przynajmniej bialego bez srodkow zapachowych. W czasie karmienia piersia zdarzaly mi sie takie problemy i wtedy pomagal mi napar z nagietka do podmywania ale musialabys zapytac w aptece czy w ciazy mozesz czegos takiego uzywac bo tego niestety nie wiem

Odnośnik do komentarza

Witajcie. Mam straszny problem. W grudniu 2015 urodziłam śliczna córeczkę, poród był naturalny, znieczulenie zewnatrzoponowe, ogólnie wszystko ok. Trafiłam jednak zaraz do szpitala z jakimś zapaleniem. Wyszłam i było ok... Ale... Od porodu minęło 5 miesięcy a ja nadal krwawie. Przez ten czas był tydzień odpoczynku 8 tygodni po porodzie. Na usg nic nie widać, na badaniu też... Nadzerki żadnej, nic mówiącego skąd ta krew. Lekarz przy badaniu po dotyku stwierdził ze boli mnie macica, jajniki już nie. Dostałam wcześniej cyclo 3 fort i krwawienie trochę zlagodnialo. Potem znów zaczęło się nasilac. Nawet występują skrzepy krwi. Teraz mam antybiotyk i krew się jedynie tylko rozjasnila bo wcześniej była czarna. Czy ktoś miał taki przypadek? Dzień w dzień noszę podpaski. Jestem już zmęczona, mam anemie, strasznie mi wypadają włosy garściami. Czy ktoś z was miał taki przypadek? Dodam że karmie piersią

https://www.suwaczek.pl/cache/82ca9c3b5f.png

Odnośnik do komentarza

Witaj ...

Ja praktycznie do wszystkiego używam sodę oczyszczoną tak samo jak do kąpieli wsypuję 3 stołowe łyżki aby odkaziły ciało i tez tam w dole ... tak samo każdy produkt spożywczy typu owoce warzywa mięso posypuję sodą oczyszczoną i przelewam wodą ... tak się robi w krajach w których jest wiecznie gorąco ... i tak samo u mnie lekarze są za naturalnymi składnikami a nie chemią ....

teraz nie wiem która powyższa kobietka pisała i doradzała abyś zrezygnowała z wkładek chusteczek i płynów do higieny intymnej popieram ma racje . ja miałam przeraźliwy świąt 3 razy w życiu tam na dole okazało się ,że brak fory bakteryjnej byłam nadgorliwa i zbyt dużo i często wszystkiego używałam... od kąt doradzono mi sodę odpukać mam spokój parę lat ... po porodzie też jest dobra soda bo oczyszcza wszystko ....

https://www.suwaczki.com/tickers/h44e9jcgrsdr5jxk.png

http://suwaczki.maluchy.pl/li-71955.png

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...