Skocz do zawartości
Forum

Powrót do formy (i sylwetki) po ciąży


Rekomendowane odpowiedzi

ja w ciazy nie przytyłam zaczełam tyc po urodzeniu córki, w tym momencie już jest lepiej ale jestem po kuracji odchudzającej oraz regulacji hormonalnej, zabezpieczam się teraz mechanicznie błoną [reklama usunięta] i jest dużo lepiej 

Edytowane przez Dziubala
Usunięcie reklamy
Odnośnik do komentarza

Mnie w  łatwy sposób do sylwetki sprzed ciąży pomogła wrócić sauna. Wiadomo jak jest przy małym dziecku człowiek myśli tylko o chwili relaksu a nie o mordowaniu się ćwiczeniami. A taki wieczorny seans w saunie w ciszy i spokoju to najlepszy sposób na relaks. Oprócz tego sauna doskonale odpręża i co najważniejsze pomaga spalić  miliony zbędnych kalorii. Wbrew pozorom nie jest to aż tak wielki wydatek jak tylko macie w domu kawałek miejsca warto zainwestować te parę złotych. Tu namiar na sprawdzoną firmę www.infraline.pl z pewnością warto. 

Odnośnik do komentarza

Ja przytyłam w ciązy 35 kg 😞 to była masakra. Po ciąży było mi cieżko, bo czasu i sił przy synku nie miałam - kolki, płacz ciągle, prblemy ze snem - nie miałam czasu dla siebie i karmienie piersią i ciągle na nogach- nie pomgło w zrzuceniu kg. dlatego jak wreszcie miał3 lata wziełam sie za siebe i przeszłam na dietę, ćwiczenia, basen. Schudłam ale wtedy bolączka okazał sie brzuch 😞  Obwisły, sflaczały - ćwiczenia same nie pomogły, Wtedy Olejek Busajna i szczotkowanie na sucho. Brzuch wrócił do formy. Ale uwierzcie- było cieżko choć było warto. Przy drugiej ciazy nauczona błedami  nie jadlam pustych kalorii, przytyłam ale nie strasznie i stosowałam Olejek Busajna od połowy ciazy - o nie było problemu ani z kg ani z obwisłym brzuchem po ciązy

Odnośnik do komentarza

Myślę, że tutaj najważniejsza jest dieta. Nie mówię oczywiście o jakiejś mocno restrykcyjnej. Postawiłabym raczej na zdrowsze odżywianie. Ja w swojej kuchni bazuję na produktach od  https://jawo2008.pl/. Uważam, że ich żywność jest bardzo dobrej jakości. Komponuję ze składników pełnowartościowe dania dla całej rodziny. Nawet mąż dał się przekonać!

Odnośnik do komentarza

Ja przytyłam w ciąży 18 kg i niestety wciąż mam spory "nadbagaż". Dodatkowo miałam bardzo trudny połóg i dopiero po kilku miesiącach miałam siłę myśleć o sylwetce. Wcześniej byłam bardzo szczupła. To, co mi pomogło, to joga i rowerek (ćwiczę w domu) + catering dietetyczny. Wcześniej obiady przynosiła nam teściowa, ale ona gotuje mało dietetycznie. Mąż jest zadowolony, ja niekoniecznie 😛 Dlatego wybrałam dietę  w pudełkach [reklama usunięta]. Dieta jest skomponowana z myślą o mamach karmiących. Polecam, już po miesiącu udało mi się zgubić pierwsze 4 kg 🙂

Edytowane przez Dziubala
Usunięcie reklamy
Odnośnik do komentarza

Witam - najfajniej znaleźć kogoś do wspólnych ćwiczeń - albo koleżanka "na żywo" na wspólne marsze, biegi, wyjścia do klubu fitness, albo wirtualnie, gdy koleżanka mieszka daleko. Ja mam dwie takie kumpele w Anglii i wspólnie motywujemy się na grupie na messengerze. U mnie aktywność zaczęła się od marszobiegów, potem biegów... dołożyłam ćwiczenia w domu i sylwetka oraz dobre samopoczucie oraz siły do opieki nad dzieckiem są 😉 

Odnośnik do komentarza

Ćwiczenia po ciąży: wszystko, co powinnaś wiedzieć

Dla wielu kobiet, które w przeszłości zmagały się z nadwagą, ciąża to niebezpieczny czas dla ich diety. Przy porannych mdłościach i zachciankach łatwo jest się poddać i przybrać na wadze. Ale nie musisz zostawać z dodatkową wagą dziecka, kiedy twoje dziecko się urodzi. Po porodzie można zrzucić zbędne kilogramy. Większość kobiet może spodziewać się utraty od pięciu do dziesięciu procent masy ciała sprzed ciąży. Ale nie zdziw się, jeśli Twoja utrata wagi jest większa. 5-10% to rozsądny cel do osiągnięcia i jest to wykonalne po ciąży, jeśli zaczniesz ostrożnie ćwiczyć i mądrze się odżywiać.

Po pierwsze, upewnij się, że codziennie jesz zdrowe owoce, warzywa i chude produkty białkowe. Jeśli karmisz piersią, upewnij się, że włączasz te pokarmy również do swojej diety. Możesz nawet zaplanować niektóre smakołyki, przygotowując dodatkowe porcje dobrego jedzenia, które lubisz, bez martwienia się o liczenie kalorii lub gramów tłuszczu. Kontynuuj picie co najmniej 64 uncji wody, soku owocowego (bez dodatku cukru) lub niesłodzonej herbaty każdego dnia. Te wybory zapewnią Ci więcej płynów i mniej kalorii niż napoje gazowane i inne słodzone napoje.

[reklama usunięta]

Biorąc to pod uwagę, musisz skupić się na regularnej aktywności fizycznej w miesiącach następujących po ciąży. American College of Obstetricians and Gynecologists zaleca, aby wszystkie kobiety, które urodziły dziecko w ciągu ostatnich 6 do 8 tygodni, wykonywały umiarkowane ćwiczenia aerobowe, takie jak spacery przez co najmniej 30 minut przez większość dni tygodnia. Kobiety karmiące piersią powinny również kontynuować umiarkowaną aktywność aerobową przez co najmniej 30 minut dziennie oprócz karmienia piersią swoich dzieci co około 2 godziny.

Ćwiczenia po ciąży mają kluczowe znaczenie dla zdrowia i dobrego samopoczucia. Ćwiczenia aerobowe są dobre przed, w trakcie i po ciąży. Jednak wielu kobietom trudno jest wrócić do rutyny fitness po ciąży. W czasie ciąży waga rośnie stopniowo, ale w dramatyczny sposób. Ciąża to czas, w którym większość kobiet pragnie jedzenia zapewniającego komfort, ale całkowicie zaniedbuje reżim ćwiczeń. Korygowanie wzorca przyrostu masy ciała poprzez regularne ćwiczenia przez cały okres ciąży i połogu wymaga cierpliwości i wytrwałości. Oto kilka wskazówek, które pomogą Ci szybko schudnąć:

Ćwiczenia po ciąży mają kluczowe znaczenie dla zdrowia i dobrego samopoczucia. Ćwiczenia aerobowe są dobre przed, w trakcie i po ciąży. Jednak wielu kobietom trudno jest wrócić do rutyny fitness po ciąży. W czasie ciąży waga rośnie stopniowo, ale w dramatyczny sposób. Ciąża to czas, w którym większość kobiet pragnie jedzenia zapewniającego komfort, ale całkowicie zaniedbuje reżim ćwiczeń. Korygowanie wzorca przyrostu masy ciała poprzez regularne ćwiczenia przez cały okres ciąży i połogu wymaga cierpliwości i wytrwałości. Oto kilka wskazówek, które pomogą Ci szybko schudnąć:

 

Edytowane przez Dziubala
Usunięcie reklamy
Odnośnik do komentarza

Uważam, że aby wymodelować ciało trzeba jednak połączyć zdrowe odżywianie z aktywnością fizyczną. Sama jestem tego przykładem. Sporo ćwiczyłam zawsze, ale dopiero kiedy zmieniłam swoje nawyki żywieniowe i wprowadziłam zdrową, naturalną suplementację moje ciało zaczęło wyglądać tak jak bym sobie tego życzyła 😉

[reklama usunięta]

Edytowane przez Dziubala
Usunięcie reklamy
Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...