Skocz do zawartości
Forum

Powrót do formy (i sylwetki) po ciąży


Rekomendowane odpowiedzi

Gość marlena87

Ja jeszcze w ciąży konsultowałam się z dietetykiem online (wzgędy zdrowotne), teraz dalej współpracujemy już po :) Wydaje mi się, że to jednak sporo daje i warto rozważyć taką konsultację. U mnie wybór padł na Malwinę Umiastowską, szczerze polecam. Pani Malwina ma dodatkowo wykształcenie psychologiczne, co dla mnie osobiście jest dość istotne.

Odnośnik do komentarza

Było ciężko, ale jakoś się udało :) Na początku oczywiście jest najgorzej, ale jak już sytuacja po powrocie do domu się ustabilizuje, to trzeba zacisnąć zęby i postawić na zdrowe jedzenie i koniecznie ruch, nie tylko z dzieckiem na spacerach ;) Mnie się udawało chodzić na jakieś zajęcia na siłowni, do tego odżywianie z głową (bez przesadzania) i jakoś leciało :)

Odnośnik do komentarza
Gość AleksandraP

~mariolka25
ja ćwiczę całą ciąże, na tyle ile mogę oraz staram się pielęgnować ciało np. stosuję krem i olejek na rozstępy z serii mamas, bo jeśli teraz nie będę regularnie dbała o ciało wiadomo, że później będzie ciężko.

no to jest ważne żeby w czasie ciąży już o to zadbać. Też właśnie jeśli chodzi o rozstępy.

Odnośnik do komentarza

Lilaren
Jeśli masz rozstępy, to żaden cudowny specyfik Ci nie pomoże. Jeżeli chcesz ujedrnić skórę, to może lepszy będzie krem antycellulitowy?
Mi bardzo pomogły masaże bańką chińską i body wrapping. Polecam.

Odnośnik do komentarza
Gość obywatelmarta

U mnie było po ciąży 15 kg w zapasie, więc trzeba się było zabrać do roboty. Dietetyk ułożył mi dietę odchudzającą, znalazłam też trenera personalnego i zapisałam się na basen w sumie poza domem ćwiczyłam dwa razy na siłowni i basenie, w pozostałe dni w domu i stale pracowałam nad tym by nie wrócić do starych nawyków żywieniowych

Odnośnik do komentarza

Nic na siłe :) Powinnyście odchudzać się z głową.
Mnie zostało bagatela 2-3kg do zrzucenia ale przed ciążą brałam tabletki przez które też przybrałam na wadze aż 10kg i to też chce zrzucic więc suma sumaru ok 13kg zostało mi do zrzucenia . fałdke na brzuszku też mam ale nie dużą i jak stoje jest mikroskopijna ale karmie piersia i jak u mnie to sie sprawdza że karmią piersia sie chudnie.

Ogólnie to nie przybrałam na wadze tak dużo tak więc odchudzanie idzie mi dość sprawnie.

Odnośnik do komentarza

z tym powrotem do sylwetki po ciąży to bardzi indywidualna sprawa. niektóre z nas same z siebie gubią nadprogramowe kg, a niektore musza się niezle namęczyć i trwa to latami. ja w momencie porodu wygladalam jak wieloryb, a ze rodzilam cesarka to dlugo nie moglam ccwiczyc bo mialam wrazenie ze wszystko co zszyte mi popeka przy podniesieniu butelki z woda, a co dopiero cwiczenia. wiec tak naprawde najlepiej udac sie z tym do specjalisty i zorganizowac sobie indywidualny plan treningowo-dietetyczny. fakt, ze to kosztuje, ale jest skuteczne i dopasowane do nas. mamy pewnosc, ze sobie nie popsujemy sylwetki jeszcze bardziej przez nieodpowiednie cwiczenia (czasem miesnie brzucha sie nie prawidlowo moga zrosnac).
mam do Was (szczegolnie tych aktywnych mam, badz tych, ktore chcialyby zaczac swoja przygode z silownia) - o wypelnienie ankiety mojej. jest to czesc mojego projektu studenckiego na AWF, bede ogromnie wdzieczna za pomoc ! https://forms.gle/RVWJLY4hYV39V68x9

Odnośnik do komentarza
Gość mojadieta

mamasi karmię piersią i trochę martwię się, że jak przejdę na super rygorystyczną dietę, to mogę pogorszyć sobie laktację:(dlatego też szukam profilaktycznych sposobów na utrzymanie dobrej laktacji, zanim przejdę na dietę:(

Odnośnik do komentarza

mojadieta nie przechodź na rygorystyczne diety - Twój organizm się zbuntuje i sobie zaszkodzisz..... a byłaś może u dietetyka? lub lekarza? O laktację najlepiej zadbać środkami na laktację, pij je profilaktycznie, szczególnie jak zamierzasz przejść na dietę

Odnośnik do komentarza

Oprócz diety, która jest podstawą w utrzymaniu prawidłowej sylwetki, polecam zajęcia TRX (trening z podwieszanymi taśmami). Dają taki wycisk, że po 2 miesiącach regularnych ćwiczeń, na pewno będzie widoczna poprawa. Ewentualnie jeszcze możesz spróbować z trenerem personalnym, ale to już droższa opcja.

Odnośnik do komentarza

~Monia322
Dziewczyny, a co myślicie o elektrostymulatorach? Ja muszę przyznać, że trochę mnie kusi wizja, że będę sobie mogła siedzieć wygodnie na kanapie, a ćwiczenia same się będą robić, ale prawdę mówiąc, trochę nie wierzę w tą całą skuteczność, którą opisują producenci. Znalazłam sobie takie coś: http://emstrainer.pl , wygląda fajnie, ale najpierw chciałabym wiedzieć, czy któraś z Was tego próbowała. I czy to w ogóle bezpieczne po ciąży?

Nie słyszałam o tym urządzeniu, ale znajoma poleciła mi taką klinikę https://drparda.com.pl/kriolipoliza/ i zabieg kriolipolizy. Podobno daje świetne efekty bez żadnego wysiłku, chyba się zdecyduję na coś takiego.
Odnośnik do komentarza
Gość Anna Matyjasik

Jestem 2 miesiące po ccm i okropny brzuch który na każdym kroku mi przeszkadza a pytania kiedy rodzisz?zaczynaja mocno mnie denerwowac dlatego jeżeli macie jakies sprawdzone sposoby na zmniejszenie obwodu brzucha chętnie wypróbuję wszystkich sposobów.Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza

chyba kazda z Nas lubi dobrze wyglądać!!!! ale nie wpadam w panikę, kiedy musze wyjsc bez makijazu na ulicę( nie jest tak tragicznie bez po prostu czlowiek wygląda mlodziej) co mnie wkurza- to kobiety w ciąży, ktore na okres 9 miesięcy zapominaja ze sa kobietami i to do czegos zobowiązuje, nieprawdaz?tluste wlosy, zero makijazu, wyciagniete bluzy i wiecznie te same spodnie. Brrrrrrrrr..... okropienstwo!!!!!!!!!!!!!!!! Sama aktualnie jestem po porodzie oraz chodzę na zabiegi modelowania sylwetki.

[reklama usunięta]

Edytowane przez Dziubala
Usunięcie reklamy
Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...