Kącik dla mam

Sposoby na samotność...

nataliamamajakuba

nataliamamajakuba

Witam was dziewczyny. Jestem Natalia, mam 21 lat. Jestem mamą 4 miesięcznego Jakuba. Mimo, że nie jestem samotną matką, czuję cholernie samotna... Wpływa na to wiele czynników.
Po pierwsze. Mój narzeczony, cały czas jest poza domem. Nasza sytuacja finansowa nie jest kolorowa więc M. bardzo dużo pracuje, czasem nie ma go od 6 rano do 21 wieczorem. Za to ja cały dzień siedzę z małym. Na razie razie szukam jakiejś pracy żeby go odciążyć, wyjść do ludzi ale nie mogę znaleźć nic co odpowiadało by nam pod względem zarobków.
Po drugie. Wszyscy moi znajomi po tym jak zaszłam w ciąże mówiąc krótko mnie olali. Przestałam być dla nich kompanem do picia i imprez więc zerwali ze mną kontakt.
Po trzecie. Zostaje babcia Jakuba, która cały czas pracuje i bardzo rzadko się widujemy.
W rezultacie całe dnie siedzę sama w domu. Kubuś jest dość grzecznym dzieckiem ale po całym dniu samotności i rutyny męczy mnie jego każdy najmniejszy płacz.
Nie wiem co robić... Przez to siedzenie w domu, obowiązki oraz to, że cały dzień jestem sama, stałam się bardzo rozdrażniona, nerwowa, cały czas jestem zmęczona, nie mam na nic siły.
Czy któraś z was miała taki problem? Jak sobie z tym poradziłyście?

50073 nataliamamajakuba Kobieta, 25 lat, Gdańsk

Odpowiedzi znajdują się poniżej

es_ze

es_ze

Zabrzmi to banalnie ale musisz znaleźć sobie odskocznie od obowiązków dnia codziennego, wtedy zniknie irytacja. A co do znajomych, jak nie masz obecnie żadnych to po prostu wyjdź"do ludzi". W parku na pewno spacerują mamy z wózkami, od przypadkowej rozmowy może urodzi się koleżeństwo, przecież tak poznaje się ludzi, przez rozmowy w pracy, autobusie, na imprezie, na wycieczce, w szkole rodzenia, jednym słowem wszędzie:)

--

J. 08.2002, K. 08.2014, o matko ;)

42705 es-ze Kobieta, 40 lat, już nie Kraków
barbaraaaaa

barbaraaaaa

niestety wiele matek męczy to samo, ja byłam młodsza gdy urodziłam synka i również praktycznie wszyscy znajomi o mnie "zapomnieli" nagle, tak już jest niestety młodzi ludzie bawią się a mamy siedzą w domu a to w parze nie idzie, ale możesz znaleźć nowych znajomych właśnie np. inne mamy, i z własnego doświadczenia wiem ze gdy dziecko ci podrośnie to stare znajomości często odżywają.

2515 barbaraaaaa Kobieta, 30 lat, Lubelskie
Ulla

Ulla

jakieś to naturalne tak się czuć - wiele kobiet tak się czuje znużona codziennością i nagłą zmianą codziennego życia
warto zatem zacząć od siebie i poszukać swojego zainteresowania i dążyć do rozwoju jego także z dzieckiem przy boku da się naprawdę tylko trzeba wiedzieć czego się chce

--

http://www.suwaczki.com/tickers/w5wq3e5en5kuzrs6.png

http://www.suwaczki.com/tickers/3jvz3e5eqgubclqa.png

27582 ulla Kobieta, 39 lat, Jaworzno
mamanina

mamanina

Niczym sie nie martw. Przejdzie to, jak malec podrośnie. Wychodź z nim na spacerym spróbuj spotkać się z ludźmi. Czasami mamusiowe fora organizują mamusiowe spotkania. Wybierz się na takie i zawiąż nowe znajomości:)

--

dobre-betonowe-szamba.pl/mazowieckie/

50227 mamanina Kobieta, 31 lat, Łódź