Skocz do zawartości
Forum

Rozwód a spotkania dzieci z ojcem?


Gość Magda_P

Rekomendowane odpowiedzi

Witajcie!

chciałam dziś was trochę podpytać o to jak wygladały spotkania waszych dzieci z ojcem po waszym rozwodzie? niedługo czeka mnie ostatnia rozprawa rozwodowa na której to wszystko zostanie ustalone i moja p. Adwokat wszystko pewnie załatwi ale mnie to bardziej interesuje od strony praktycznej. Jesteście podczas takich spotkań? gdzie one się odbywają? czy to też musi być jakoś ustalane, ze i tu i tam pójdą?

Odnośnik do komentarza

jak dla mnie wszystko zależy od tego jak się dogadujesz ze swoim już prawie byłym mężem, czy dobrze wychowuje dzieci i czy się dobrze przy nim czują, jeśli nie chcesz zostawiać dzieci samych z ojcem to możesz z nimi wyjść, po za tym dużo też zależy od wieku Twoich dzieci, czy mogą samodzielnie o sobie decydować i czy chcą się spotykać z ojcem, jestem pewna, że jeśli masz małe dzieci to one nie będą do końca tego wszystkiego rozumieć i będziecie musieli od czasu do czasu wyjść gdzieś wspólnie : )

Odnośnik do komentarza

Jesteś kobietą, to ty masz władzę, dziecko jest twoje bo ty je urodziłaś. Ojciec jest po to by płacić alimenty. Chce się widzieć z dzieckiem? A to niech się postara. Można mu to skutecznie uprzykrzyć i obrzydzić. Im młodsze dziecko tym łatwiej. Nic mu nie pomoże. Niech sobie wybije z głowy, że może mieć jakikolwiek wpływ na dziecko czy to w sprawach zdrowotnych, diety, czy edukacji. Wszystkich będziesz mieć za sobą - niepubliczne żłobki, przedszkola i szkoły, służbę zdrowia, kuratorki a zwłaszcza sądy. Ty jesteś tutaj Panią - rozdajesz karty. Zniszczyć faceta - to takie proste, najprostsze wtedy kiedy wiesz, że bardzo kocha swoje dziecko. To tobie wszystko się należy. Zobacz prawie co trzecia kobieta w Polsce już sobie poradziła. Wokół znajdziesz dużo zainteresowanych żeby ci pomóc. Pomyśl o tym!

Odnośnik do komentarza

A ja powiem tak . Przeszłam rozwód z orzeczeniem o winie męża . Zdradził mnie . Musiałam mieć adwokata ,który zresztą bardzo mi pomógł równiez w sprawiedliwym podziale majątku ( mówię tu o pani mecenas Magdalenie Grześkowiak-nie ma na swoim koncie żadnej przegranej sprawy ) . W każdym razie spawy między nami to były sprawy między nami, a nie my i dzieci. Nigdy nie traktowaliśmy dzieci jak kartę przetargową. Mój ex mąż może widywać dzieci kiedy tylko zechce. Uważam ,ze takie jakies spotkania na weekendy czy jeszcze jakoś .. jest po prostu krzywdzące. Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Gość Kamila5234

Dla mnie oprócz spraw prawnych ważne jest, żeby takie spotkania były jak najmniej bolesne dla dzieci. Tak, żeby budowały, a nie były przyczyną stresu. Zwróciłabym uwagę na klinikę psychomedic w Warszawie. Mają kilka placówek. Na wizytę można umówić się telefonicznie 22 253 88 88. Może podadzą w jak najbardziej optymalny sposób takie spotkania zorganizować.

Odnośnik do komentarza

Rozwód może mieć bardzo duży wpływ na rozwój dziecka, co jest opisane na tej stronie:
https://www.ekobiety.pl/wplyw-rozwodu-na-rozwoj-dziecka/
Najwiekszym problemem tutaj jest to, że rozwód podważa przekonanie o świecie jako miejscu bezpiecznym. Świat dziecka do niedawna był uporządkowany, a potem całkowicie się zmienia.... Pierwszą reakcją może być lęk o to „kto się będzie mną opiekował”, lęk o utratę opiekuna, z którym dziecko zostało („skoro jeden z rodziców mnie opuścił, to drugi też może”). Wbrew pozorom dziecko rozumie więcej niż sami sądzimy.

Odnośnik do komentarza

Jeśli masz jakieś pytania, w związku z rozwodem, czy ustaleniami, jakie podczas niego zostały zapisane, to najlepiej pytaj swojego prawnika o wyjaśnienie. Jeśli podczas rozwodu nie korzystałaś z pomocy adwokata, to skontaktuje się z mecenasem Radosławem Przymuszała -http://adwokatprzymuszala.pl/ .  Uzyskasz od niego rzetelna informację, wszystko ci wyjaśni i to telefonicznie lub online. Bardzo rzeczowy człowiek, a przy tym miły i przystępny. Wszystko tłumaczy jasno, tak, że każdy może zrozumieć. Polecam jego usługi, bo ja już nie raz korzystałam właśnie z takiej formy pomocy prawnej.

Odnośnik do komentarza

Najlepiej znaleźć dobrego adwokata, który wszystko załatwi tak jak trzeba! Mi Pani Justyna z jwc kancelaria pomogła, wytłumaczyła jak i dlaczego i teraz mąż widuje syna tylko na weekendy, a chciał całkowicie przejąć opiekę chociaż dziecko wolało być ze mną. 

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...