Skocz do zawartości
Forum

Urlop macierzyński dla ojca


Gość Happyboy

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,
Mam pytanie odnośnie urlopu macierzyńskiego. Sytuacja wygląda następująco: żona pracowała na umowę o pracę, gdy urodziło się maleństwo poszła na urlop macierzyński deklarując się na cały okres tj. rok czasu tego urlopu i pobór wynagrodzenia 80%. Umowę w pracy przedłużono jej do czasu urodzenia bobasa. Teraz jest na zusie. Ja pracuję gdzie też mam umowę o pracę. Teraz pytanie: żona chciałaby wrócić do pracy, a ja bym chciał wykorzystać dalszą część jej urlopu macierzyńskiego tj. 5,5 miesiąca, czy jest taka możliwość ? Dziękuję za odpowiedzi Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza

możesz iść, ale pracodawca musi wyrazić na to zgodę chociaż nie ma takiego obowiązku. W moim przypadku jak mąż poszedł do swojego szefa to tamten mu odpowiedział, że jak mu potrzeba więcej czasu to niech się zwolni z pracy bo na macierzyński go nie puści. Jeżeli się zgodzi to musisz wypełnić odpowiednie formularze, żona musi pobrać z ZUSu zaświadczenie ile tego urlopu wykorzystała a następnie złożyć oświadczenie kto wykorzysta resztę tego urlopu po 5 miesiącach to już "rodzicielskiego"

Odnośnik do komentarza

~Kasia 83
możesz iść, ale pracodawca musi wyrazić na to zgodę chociaż nie ma takiego obowiązku. W moim przypadku jak mąż poszedł do swojego szefa to tamten mu odpowiedział, że jak mu potrzeba więcej czasu to niech się zwolni z pracy bo na macierzyński go nie puści.

Wiem, że post stary, ale nie jest prawdą, że pracodawca może sie nie zgodzić. Urlop ojcowski, macierzyński, rodzicielski czy wychowawczy jest garantowany przez prawo i jesli pracownik złoży wniosek to pracodawca nie może się nie zgodzić.
Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...