Skocz do zawartości
Forum

Włosy wypadające po porodzie


Rekomendowane odpowiedzi

Ile czasu wypadały wam włosy po porodzie? U mnie to sie wcale jakby nie zatrzymuje, stosuje odzywki, plukanki i rozne cuda i nic. Powinnam brac jakies tabletki? Pytalam w aptece to babeczka powiedziala, ze na wypadanie wlosow po ciazy dostali teraz vitapil mama. Czy stosowalyscie? Czy powinnam cos szczegolnego wprowadzic do diety, zeby te wlosy mniej wypadaly? w kondycji sa raczej dobrej, ale wypadaja...

Odnośnik do komentarza

mika17
Więcej dziewczyn używa vitapil z naszego forum nie narzekają chyba sie sprawdza ,też zaczne używać bo widzę że ten problem dotknął i mnie,spokojnie jest więcej odżywek,tabletek,i innych specjalnych dla kobiet w ciąży i karmiących.

tak, o zwyklym vitapilu tez slyszalam dobre opinie, mi chodzi o konkretnie vitapil mama dla kobiet po porodzie i w czasie laktacji, to jest nowosc i nie ma opinii o tym w necie. Adasaga rodzilam juz 15 miesiecy temu, a wlosy dalej wypadaja

Odnośnik do komentarza

Komanka, no to rzeczywiście już trochę czasu minęło. U mnie włosy zaczęły wypadać jakieś 3-4 miesiące po porodzie, trwało to może z dwa miesiące. Nie martwiłam się zbytnio, bo to normalne, włosów w czasie ciąży wypada mniej więc potem, już po urodzeniu dziecka, ma się wrażenie że włosy wypadają garściami. Ale moim zdaniem w Twoim wypadku za długo się to ciągnie. Na Twoim miejscu wybrałabym się do lekarza rodzinnego by dał Ci skierowanie na podstawowe badania krwi (a może da skierowanie na bardziej szczegółowe, albo sama za nie dopłacisz). Może masz anemię? Albo brakuje Ci jakichś innych witamin? Badania powinny pokazać czego Ci brakuje. Żadne, nawet najlepsze kosmetyki nie pomogą jeśli masz braki jakichś witamin.

Odnośnik do komentarza

adasaga3
Komanka, no to rzeczywiście już trochę czasu minęło. U mnie włosy zaczęły wypadać jakieś 3-4 miesiące po porodzie, trwało to może z dwa miesiące. Nie martwiłam się zbytnio, bo to normalne, włosów w czasie ciąży wypada mniej więc potem, już po urodzeniu dziecka, ma się wrażenie że włosy wypadają garściami. Ale moim zdaniem w Twoim wypadku za długo się to ciągnie. Na Twoim miejscu wybrałabym się do lekarza rodzinnego by dał Ci skierowanie na podstawowe badania krwi (a może da skierowanie na bardziej szczegółowe, albo sama za nie dopłacisz). Może masz anemię? Albo brakuje Ci jakichś innych witamin? Badania powinny pokazać czego Ci brakuje. Żadne, nawet najlepsze kosmetyki nie pomogą jeśli masz braki jakichś witamin.

badania robiłam, bo wpadlam na ten sam pomysł hehehe morfologia, mocz wszystko w normach, lekrka stwierdzila, ze wlosy wypadaja po porodzie różnie, czasem nawet do 2 lat, co mnie przerazilo. witamin mi nie brak, ale kazała jeść więcej orzechów, pestek i innych rzeczy, które zawierają cynk. Kupiłam tez ten vitapil mama i zaczynam brać, zobaczymy, czy to wszystko razem coś pomoże

Odnośnik do komentarza

Na wypadające włosy polecam: olej z wiesiołka w kapsułkach (tłoczony na zimno) firmy Oeparol. Kapsułki można rozgryzać (jeżeli zbyt duże do połykania), wtedy dodatkowo działa na śluzówkę gardła. Kuracja 3-miesięczna 3 x 2 kapsułki dziennie (regularnie!) podczas posiłku. Wiesiołek działa także na zaburzenia hormonalne i cerę oraz wiele innych dolegliwości m.in. krążenie. Efekty powinny się pojawić już po miesiącu stosowania. Powodzenia!

Odnośnik do komentarza

Powiem Wam,że w zasadzie to większość z nas coś takiego dotknęło. Po prostu trzeba przeczekać oraz zadbać o odpowiednią pielęgnację. Polecam szczególnie kosmetyki z olejkiem arganowym bo są bardzo dobre oraz nie obciążają tak włosów. W sklepach moze nie sa takie tanie ale możecie wybrać się do biedronki. Mają tam obecnie promocję na szampony oraz odżywki z olejkiem arganowym. Seria Argan Professioal. Cena 9 zł za dużą butlę. Szkoda,że nie są w stałej ofercie bo kosmetyki naprawdę fajne.

Odnośnik do komentarza

Zgadzam się z lexy u mnie również pomogły kapsułki z cynkiem. Po porodzie straciłam połowę włosów. Kuracja harmonellą wzmocniła włosy i paznokcie, poprawiła również moją cerę – pajączki na twarzy zbladły i są mniej widoczne. Miesięczna kuracja to około 9 złotych.

Odnośnik do komentarza

Słyszałam, że kosmetyki firmy Total Keratin Complex maja w swoim składzie keratynę która odbudowuje włosy i sprawia,że zdrowe i błyszczące. Obecnie od 14 grudnia przez dwa tygodnie w sieci sklepów Biedronka, będą dostępne maski i szampony tej firmy. Może warto spróbować. Z tego co mi wiadomo we wrześniu też była promocja i kosmetyki rozeszły się w ciągu 3 dni.

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...