Kącik dla mam

Jakie macie sposoby na oszczędzanie?

Odpowiedzi znajdują się poniżej

Waniliowa

Waniliowa

Przestałam kupować produkty spożywcze w dużych ilościach, których wcale nie wykorzystuję a lądują w koszu. :/
Słodyczom, napojom gazowanym powiedziałam zdecydowane NIE więc na zakupach wydam tą dwudziestkę ale za to wiem, że kupiłam warzywka, jakieś mięcho i coś konkretnego do zjedzenia ogółem.
Zaczęłam się rozglądać w gazetkach za promocjami w ciuchach chociażby dziecięcych i łatwo idzie mi teraz dorwać np. 5 sztuk body za niską cenę.
Z puszki po mleku modyfikowanym zrobiłam domową skarbonkę, w której już co nieco zbieramy z narzeczonym.
Zaczęłam żyć w zgodzie z co niektórymi tanimi produktami zarówno chemicznymi jak i spożywczymi bo nie zawsze tanie oznacza gorsze. :)

--

https://www.suwaczki.com/tickers/thgfyx8ds56okvbm.png

56428 waniliowa Kobieta, 25 lat, Austria
~Dasiak

~Dasiak

Ja bardziej oszczędności szukam na większych wydatkach jak wakacje chociażby, od jakiegoś czasu nie jeździmy już w szczycie sezonu tylko bardziej jesienią czy teraz na wiosnę właśnie, wtedy jest bardzo dużo taniutkich ofert last minute [reklama usunięta].

agakik

agakik

spisywanie listy rzeczy kupionych i spokojne ocenianie ich pod kątem przydatności - tak zaczynałam, teraz właściwie nie mam rzeczy "zbędnych", tym samym wydatki zostały ograniczone. poza tym, używając dwuigłówki mogę sama sporo zrobić w domu, bez wydawania pieniędzy bez sensu. ogólnie, w miarę swoich możliwości i umiejętności, staram się robić rzeczy, a nie kupować. oczywiście wtedy, kiedy jest to faktycznie opłacalne, a nie za każdym razem :)
+ sporo można zaoszczędzić wykorzystując rzeczy już teoretycznie zużyte :)

59514 agakik Kobieta, 28 lat, Katowice
nikolina55

nikolina55

Ja po prostu wszystko liczę i wiem potem na jakie wydatki mogę sobie pozwolić.

53312 nikolina55 Kobieta, 24 lata, Radom
agrypina

agrypina

Mi pomogło założenie konta oszczędnościowego. Przedtem nic nie udawało mi się oszczędzić, jak miałam zwykłe konto bankowe, bo wszystko wydawałam. A tak, mając nałożone limity wpłat i wypłat z konta oszczędnościowego, nie kusi mnie, by wszystko wypłacić i wydać.

59653 agrypina Kobieta, 30 lat, Łódź
MaciejSch

MaciejSch

Nie wiem jak wy, ale dużą oszczędność (szczególnie nerwów) dało mi skorzystanie z usług profesjonalnego elektryka: [reklama usunięta]

Nie dosyć że wymienił i naprawił domową instalacje elektryczną, to jeszcze mi doradził. Bardzo zachwalam - na oszczędność czasu, pieniędzy i... nerwów ;)

59040 maciejsch Mężczyzna, 31 lat, Warszawa
Angelika 1245

Angelika 1245

My też staramy się oszczędzać. Mamy starodawny sposób bo zbieramy w kopertę,musze w komcu pomyśleć o koncie oszczędnościowym. Nie jest tego dużo ale jak wyjdzie problem typu naprawa auta to nie musimy się martwić skąd wziąść.
Nasze sposoby to:
-Dużo robimy sami w domu,nie zamawiamy jedzenia. Raz na jakiś czas tylko gdzieś idziemy aby córka trochę kultury lizneła :) a pizze czy hamburgery bardziej nam smakują domowe,i na pewno zdrowsze :)
-Chemię domowa tesciu kupuje nam w Niemczech-tańsza i wydajniejsza.Chusteczki nawilzane nawet kupuje nam bo kosztują połowę taniej niż u nas, firmy hipp używamy
-Oglądamy gazetki wypatrując promocji,teraz będzie drugie dziecko i juz mam kupione pampersy w bardzo dobrej cenie. Produkty typu masło, olej też staramy się kupować w promocji
-Kupuje ubrania w lumpach albo na wyprzedażach dla siebie i córki,często dla córki kupuje mi Męża kuzynka w Anglii a ja oddaje kasę bo też jest taniej,rzeczy typu koszulki,leginsy.Dla męża ciężko mi coś znaleźć w lumpie.
-nie oszczędzam na butach aż tak.Szukam dobrych firm na wyprzedażach albo klubach zakupowych i staram się kupić w rozsądnej cenie(która zazwyczaj tez nie jest niska) porządne a nie kupować 5par na sezon. Czasami kupuje córce w biedrze na wyprzedaży za grosze aby miała tylko na podwórko,do dowalenia
-Każdy zakup przemyslony jest 5razy i obgadany z mężem.
-Córka jest nauczona że nie ma wyciągania w sklepie. Czasami jej coś kupie,jakiś drobiazg typu batonik czy lód ale wie że większe prezenty są na okazję i nie dostanie zabawki bo jej się podoba. Nie mamy z tym problemu bo jest nauczona od małego.
Jedyne na czym trudno oszczędzić to jedzenie zdrowe-warzywa i owoce są drogie i niestety ma być jeszcze gorzej. A staramy się jeść zdrowo

59657 angelika-1245 Kobieta, 30 lat, Słupsk
~baniulka

~baniulka

Wypracowaliśmy sobie z czasem wiele nawyków:
pijemy wodę z kranu a nie wodę butelkową
nie kupujemy słodyczy i innych pólproduktów bo nie jest to ani tanie, ani zdrowe
wyliczamy mniej wiecej na ile rzeczy możemy sobie przeznaczyć pieniędzy
kupuję ubrania droższe, ale takie które wytarczą mi na dłużej

Polecam rownież dziewczyny założenie sobie konta oszczędnościowego i miesięcznie przelewanie na nie jakiejś sumy. Bardzo szybko mozna dzięki temu nazbierać ładną kwotę:
https://www.tanie-konto.pl/promocje/ Sprawdźcie sobie promocje w bankach.

Delicata

Delicata

To bardzo dobre pomysły, nie dość że pomagają w oszczędzaniu, to w dodatku sprzyjają ekologii. Warto też pomyśleć na pomnażaniu swoich pieniędzy, a pomocne będą w tym takie artykuły, jak ten https://hotmoney.pl/jak-oszczedzac-w-2019-roku-lokaty-konta-oszczednosciowe-czy-fundusze-inwestycyjne/ . Najpopularniejsze są bez wątpienia konta oszczędnościowe i lokaty, nie mnie warto zainteresować się również funduszami inwestycyjnymi.

57071 delicata Kobieta, 32 lata, Gliwice
Mariuszka

Mariuszka

Przede wszystkim rzuciłam papierosy. To spowodowało, że na koniec miesiąca zostaje mi troszkę pieniędzy.

61641 mariuszka Kobieta, 25 lat, Toruń