Skocz do zawartości
Forum

szkoła


Rekomendowane odpowiedzi

Witam serdecznie interesuję mnie opinia mam które wysłały juz swoje pociechy do szkoły (jako te 6 czy 7 letnie) w tym roku czeka mnie ten wybór i własnie nie wiem co będzie lepsze dla dziecka, jest on z samego końca roku wiec co prawda będzie we wrześniu miłą juz niecałe 7 lat ale jak dla mnie to ciągle maleńkie dziecko, dzieci z jego grupy które w ubiegłym roku szkolnym miały iść do szkoły jako te niespełna 7 latki w większości odroczyły sobie to i w tej chwili one kończą albo juz skończyły 7 lat a więc do szkoły pójda jako prawie 8 latkowie, i tak mysle czy własnie nie lepeij było by jeszcze przeczekać rok i wysłać go jako niespełna 8 latka, wiem że to może być dziwne dla co niektórych po tej rewolucji 6 latki w szkole.

Odnośnik do komentarza

z odraczaniem rocznikowych 7-mio latków to się jeszcze nie spotkałam .. moja jest z maja ..poszła starym tokiem jeszcze jako ten ostatni rocznik bez nakazu na to, że musi. więc we wrześniu już miała 7 skończone.. obawy miałam i owszem z tego względu, że jest ona bardzo wrażliwa i wstydliwa .. i jak na razie sobie dziewczę chwali szkołę i sobie radzi ..może nie wybija się ponad ale też nie ma jakichś wielkich problemów z opanowaniem materiału.

Odnośnik do komentarza

mika ja też jestem przeciwna ..tym nowym zasadom .. starsza poszła starym tokiem nauczania czyli jako rocznikowy 7-mio latek (a że jest z maja to miała już te 7 lat we wrześniu) .. młodsza już nie będzie mieć tego szczęścia tym bardziej, że jest z początku roku ..to bliżej jej będzie do 7 niż tych 6 co wprowadzili i też gdybam czy się "bawić" w odraczanie czy nie ..ale na to jeszcze mam czas.

Odnośnik do komentarza

Niestety w tym roku nie ma opcji ze 6letnie dziecko do zerówki. Mój syn miał wybór więc 2lata do zerówki chodził i teraz we wrzesniu konczy 8 a jest w 1 klasie. Natomiast starsza córka poszła jako 5latka do zerówki jako ten pierwszy rocznik doswiadczalny, i posłałam ją do 1 klasy ale ona ze stycznia więc nawet od wychowawczyni usłyszałam ze nie ma powodu aby nie poszła dalej. A co do syna to dobrze ze mogłam wybrac.

Odnośnik do komentarza

moim zdaniem bezsensu jest ta zmiana bo kiedys starym takiem było to rzadkością a teraz mnóstwo rodziców korzysta z odroczen wiec te dzieci i tak zostają na kolejny rok a aby potem przedszkola mają klopot bo mają więcej dzieci. ja z moim synciem 3 lata juz na zajęcia do logopedy chodze, bo jako 3 latek mówił moze dwa słowa i tyle, teraz jest juz w miarę ok ale jeszcze jest do tyłu z tym w porównaniu do innych dzieci, w jego grupie jeszcze 2 chłopców takich jest, ale ich rodzice nic nie mówia czy posyłają ich do szkoły czy nie.

Odnośnik do komentarza

joanna no właśnie to wiem .. tylko, że barbara piszę, że on jest z końca roku i końcem roku będzie mieć już 7 lat ..czyli rocznikowo to już siedmiolatek a nie 6-cio. Bo że rodzice starają się o odroczenia tych 6-cio latków (rocznikowych) to ja wiem i nie dziwie się..
nie spotkałam się za to z odraczaniem rocznikowych siedmiolatków (czyli tak jak było przed zmianą ustawy o posyłaniu dzieci rok wcześniej) ... czyli tak jakbym chciała moja starszą (rocznik 2007) w zeszłym roku odraczać poszła od września do pierwszej klasy jako rocznikowy 7-latek( no i ogólnie też bo jest z maja a nie z końca roku.
czy ja źle po przeliczałam?

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...