Kącik dla mam

Karmienie, mirena i ciąża?

malvi

malvi

Drogie Panie,
Mam pytanie zanik uda mi się dostać do mojego lekarza. Może któraś z Was zna problem. Urodziłam 3m--ce temu dziecko. Po okresie połogu włożyłam wkładkę hormonalną mirena, jednak dziś wyczylam ja pod palcami podczas rutynowej kontroli niteczek. Nitki juz nie czuje za to wyczuwam plastikowy dół systemu mirena. Czy jest szansa żebym przy regularnych stosunkach ale również i przy karmieniu zaszła w ciążę? Zapewne jest to sprawa indywidualna jednak jakieś prawdopodobieństwo pewnie też jest szacowane. Może któraś z Pań ma informacje lub najchętniej doświadczenia w tym temacie, tzn wysuwająca się mirena a prawdopodobieństwo zajścia w ciszę podczas karmienia.
Z góry dziękuję
Pozdrawiam
Marlena

39240 malvi Kobieta, 39 lat, Gdansk

Odpowiedzi znajdują się poniżej

Margeritka

Margeritka

Wydaje mi sie, że prawdopodobieństwo jest małe, a dostałaś już okres po porodzie?

27583 margeritka Kobieta, 33 lata, Lublin
malvi

malvi

Niby nie dostałam, jednak po założeniu spirali,jakiś tydzień po tym, krwawilam. Trwało to ok 3tyg. Potem koniec krwawienia ale jednoczenie wtedy poczułam spirale.

39240 malvi Kobieta, 39 lat, Gdansk
Ulla

Ulla

bardzo mi przykro że ci nie pomogę ale wiem że dużo tu dziewczyn więc mam nadzieję, że ci pomogą

--

http://www.suwaczki.com/tickers/w5wq3e5en5kuzrs6.png

http://www.suwaczki.com/tickers/3jvz3e5eqgubclqa.png

27582 ulla Kobieta, 39 lat, Jaworzno
~Verdiana

~Verdiana

Moim zdaniem przede wszystkim powinnaś się skonsultować ze swoim lekarzem, to jedyne pewne źródło informacji. Tu tylko można sobie pogdybać;)

~bydgoszczanka

~bydgoszczanka

tez tak uwazam, lepiej zasiegnac porady lekarza, sama nic nie wymyslisz.. a ktos wykwalifikowany.. zawsze wie lepiej

~Luśka90

~Luśka90

Dziewczęta ja po drugiej ciąży postanowiłam przestać truć się hormonami. Lekarz zainteresował mnie naturalną antykoncepcją, może wymaga większej dyscypliny, ale w dobie wszechobecnych nowotworów etc.. nie chcę aby moje dzieci odwiedzały mnie na cmentarzu ;( zaczęłam stosować naturalną antykoncepcję komputer cyklu myway. Wyznacza moje dni płodne i wówczas wiem, że seks bez prezerwatywy może skończyć się kolejną ciążą. Jest bardzo łatwy w użyciu i nie potrzebuje dodatkowych akcesoriów, jak to ma miejsce w przypadku innych tego typu urządzeń. Oprócz metody termicznej wykorzystuje również pomiary poziomu hormonu lh i jakość śluzu szyjkowego. Ja go kupiłam na stronie sklepu naturalnaplodnosc.