Skocz do zawartości
Forum

Co najlepsze na grzybicę paznokci?


Gość muniatka

Rekomendowane odpowiedzi

A paznokcie u nóg i czy rąk?
"Stoperan" całkiem nieźle sobie radzi ze stopami.
Zdarzyło mi się kiedyś przeczytać ulotkę Octeniseptu i zdaje się, że była tam informacja, że można go stosować przy problemach grzybicznych.
Ponoć też działa FLUMYCON. Ale to jest na receptę (tabletka).
Musisz pójść do specjalisty. Tak najszybciej się tego pozbędziesz.
I nie martw się. Nie jesteś sama z problemem ;)

Odnośnik do komentarza

Powinnaś udać się do dermatologa.
W aptekach dostępne są leki bez recepty, jednak ich skuteczność jest dość wątpliwa. Najbardziej popularnym, ogólnodostępnym środkiem przeciwgrzybicznym jest klotrimazol, który może się sprawdzić, ale jedynie w przypadkach lekkich zapaleń grzybiczych. Jeżeli zaobserwujemy u siebie pieczenie, świąd i mocne zmiany skórne, nie warto bawić się w zaleczanie objawów mało skutecznymi środkami.

Odnośnik do komentarza

najlepiej zawsze skonsultować się z lekarzem, dostaniesz lek na receptę i zapomnisz o problemie. Moja siostra sobie smarowała paznokcie jakimiś wynalazkami i nic nie pomogło. Poszła do lekarza i dał jej trioxal i dzięki bogu ma problem z głowy. Grzybica to nic fajnego, zawsze warto szybko skonsultować się z lekarzem, żeby grzybica się nie rozwinęła.

Odnośnik do komentarza

z pewnością już wyleczyłaś grzybka, ale na przyszłość, zgadza się. zacznij od lekarza, badań. co do domowych sposobów, czy maści, kremów bez recepty, warto uważać. jednak wizyta u dermatologa jest priorytetem.

Odnośnik do komentarza

clotrimazol jest faktycznie niezły ale jeśli grzybica się rozwinęła to lepiej brać coś mocniejszego bo problem wróci. Leczenie miejscowe często jest nieskuteczne i trzeba zastosować kurację doustną. Oczywiście nadal uważam że najlepiej jest konsultować wszystko z lekarzem. Na stronie podanej przez dziewczyny - leczpaznokcie.pl można zapytać eksperta jeśli człowieka coś nurtuje. Dodatkowo przy leczeniu warto zrezygnować z jedzenia cukru i jego pochodnych, ponieważ cukier jest pożywką dla grzybicy. No i koniecznie trzeba pamietac o probiotykach.

Odnośnik do komentarza
Gość Sylwiaaa33

Polecam udać się do specjalistów tak jak ja to zrobiłam, po tym jak wydałam zbyt dużo pieniędzy na lekarstwa. Wizyta w gabinecie lekarskim [reklama usunięta], pomogła mi się pozbyć problemu raz a dobrze. Jako osoba która zmagała się z tym problemem, polecam od razu wykorzystywać takie szanse.

Odnośnik do komentarza
W dniu 15/10/2015 o 2:15 PM, lawendowa144 napisał:

clotrimazol jest faktycznie niezły ale jeśli grzybica się rozwinęła to lepiej brać coś mocniejszego bo problem wróci. Leczenie miejscowe często jest nieskuteczne i trzeba zastosować kurację doustną. Oczywiście nadal uważam że najlepiej jest konsultować wszystko z lekarzem. Na stronie podanej przez dziewczyny - leczpaznokcie.pl można zapytać eksperta jeśli człowieka coś nurtuje. Dodatkowo przy leczeniu warto zrezygnować z jedzenia cukru i jego pochodnych, ponieważ cukier jest pożywką dla grzybicy. No i koniecznie trzeba pamietac o probiotykach.

Leczenie doustne może mieć wiele skutków ubocznych. udać się do lekarza przed użyciem

Odnośnik do komentarza

Ja jednak polecam wizytę u lekarza. Czasem konieczne jest badanie, które pozwoli określić rodzaj grzybów i ich wrażliwość na określone leki, co pozwala lekarzowi dobrać odpowiednią terapię.

Jesli nie macie możliwości wybrania się do lekarza na dzień dzisiejszy, polecam wybrać się do apteki i wyprobować sobie ten środek:

https://www.aptekagalen.pl/excilor-leczenie-grzybicy-paznokci-plyn-3-3ml

Daje lepsze rezultaty niż metody domowe. 

EXCILOR-leczenie-grzybicy-paznokci-plyn-

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...