Kącik dla mam

Co najlepsze na grzybicę paznokci?

~muniatka

~muniatka

Nie przypuszczałam, że może mnie to spotkać, ale niestety spotkało i teraz mam problem, jak się tego pozbyć... Jakie znacie najlepsze metody leczenia grzybicy paznokci? Czy konieczna jest wizyta u lekarza?

Odpowiedzi znajdują się poniżej

pilirun

pilirun

Oczywiście, wybierz się do dermatologa, póki nie ma jeszcze tragedii

40338 pilirun Mężczyzna, 31 lat, Kluczborg
Margeritka

Margeritka

moja znajoma miała, leczyła długo, maści, lakiery, odżywki, ale to nic nie dało, dopiero pigułki od dermatologa i na szczęście nawrotów nie ma, grzybica szybko się rozwija, moim zdaniem im szybciej do lekarza, tym lepiej

27583 margeritka Kobieta, 33 lata, Lublin
Ulla

Ulla

faktycznie to nie jest łatwe do pozbycia się i tutaj tylko wizyta u specjalisty

--

http://www.suwaczki.com/tickers/w5wq3e5en5kuzrs6.png

http://www.suwaczki.com/tickers/3jvz3e5eqgubclqa.png

27582 ulla Kobieta, 39 lat, Jaworzno
nikawa

nikawa

A paznokcie u nóg i czy rąk?
"Stoperan" całkiem nieźle sobie radzi ze stopami.
Zdarzyło mi się kiedyś przeczytać ulotkę Octeniseptu i zdaje się, że była tam informacja, że można go stosować przy problemach grzybicznych.
Ponoć też działa FLUMYCON. Ale to jest na receptę (tabletka).
Musisz pójść do specjalisty. Tak najszybciej się tego pozbędziesz.
I nie martw się. Nie jesteś sama z problemem ;)

35628 nikawa Kobieta, 34 lata, P
~abala

~abala

Ja dostałam doustny lek trioxal, który brałam w trzech tzw. pulsach (z przerwami) i efekt leczenia był naprawdę dobry, bo teraz paznokcie wyglądają już całkiem normalnie. Ale najlepiej jest iść do lekarza i niech on ci przepisze leki, bo sama raczej tego nie wyleczysz.

Ewka28

Ewka28

Powinnaś udać się do dermatologa.
W aptekach dostępne są leki bez recepty, jednak ich skuteczność jest dość wątpliwa. Najbardziej popularnym, ogólnodostępnym środkiem przeciwgrzybicznym jest klotrimazol, który może się sprawdzić, ale jedynie w przypadkach lekkich zapaleń grzybiczych. Jeżeli zaobserwujemy u siebie pieczenie, świąd i mocne zmiany skórne, nie warto bawić się w zaleczanie objawów mało skutecznymi środkami.

41290 ewka28 Kobieta, 36 lat, Opole
Margeritka

Margeritka

jeśli karmisz piersią lub jesteś w ciąży to pamiętaj, ze wtedy nie można stosować leków przeciwgrzybiczych

lawendowa144

lawendowa144

najlepiej zawsze skonsultować się z lekarzem, dostaniesz lek na receptę i zapomnisz o problemie. Moja siostra sobie smarowała paznokcie jakimiś wynalazkami i nic nie pomogło. Poszła do lekarza i dał jej trioxal i dzięki bogu ma problem z głowy. Grzybica to nic fajnego, zawsze warto szybko skonsultować się z lekarzem, żeby grzybica się nie rozwinęła.

41415 lawendowa144 Kobieta, 38 lat, warszawa
Margeritka

Margeritka

dokładnie lubi się rozprzestrzeniać od paznokci moze przejść na stopy lub dłonie

~rewolwa

~rewolwa

Polecam stronkę leczpaznokcie.pl, bo ja tam znalazłam dużo naprawdę przydatnych informacji o rozpoznawaniu, leczeniu i profilaktyce grzybicy.