Kącik dla mam

Odebranie praw rodzicielskich matce

Odpowiedzi znajdują się poniżej

Margeritka

Margeritka

ja się na tym nie znam zupełnie, wydaje mi się, że to pytanie raczej jest do adwokata...a dlaczego o to pytasz?

27583 margeritka Kobieta, 33 lata, Lublin
Ulla

Ulla

oj to zbyt ogólne pytanie a samo pozbawienie/ograniczenie władzy rodzicielskiej nie należy do prostych rzeczy trzeba mieć mocne argumenty i dowody i nerwy

--

http://www.suwaczki.com/tickers/w5wq3e5en5kuzrs6.png

http://www.suwaczki.com/tickers/3jvz3e5eqgubclqa.png

27582 ulla Kobieta, 39 lat, Jaworzno
barbaraaaaa

barbaraaaaa

jest do bardzo ciężka kwestiia. ,mam nadzieje ze to nie tobie chce ktos to zrobic. zeby odebrac dziecko któremus z rodziców trzeba miec naprawde powazne podstawy do tego np. dziecko jest bite, maltretowane, głodzone, rodzic nie wykazuje zadnego zainteresowania nim itd i trzeba miec na te "złe zachowania" dowody.

2515 barbaraaaaa Kobieta, 30 lat, Lubelskie
~Bowinkaa

~Bowinkaa

ta kwestia wychodzi często przy rozwodzie, jak rodzice przestają razem mieszkać, sąd ustala gdzie ma być miesjce zamieszkania dziecka przy mamie czy przy ojcu i ustala obowiązek alimentacyjny, powinien on obciążać obydwoje rodziców. Jeśli dziecko jest z mamą i ponosi ona trud osobistego wychowania to ojciec w większej części powinien partycypować w kosztach utrzymania. Trzeba rozróżnić też władzę rodzicielską od kontaktów - to dwie odrębne sprawy, osobno są także prowadzone przez sąd. Każdy rodzic ma prawo do osobistej styczności, jeśli drugi rodzic to utrudnia - występuje się do sądu o ustalenie kontaktów (np każdy weekend od piątku od 16.00 do niedzieli do 16.00 z prawem zabrania dziecka poza miejsce zamieszkania). Nawet rodzic pozbawiony całkowicie władzy rodzicielskiej może mieć ustalone kontakty sądownie.

Vitka

Vitka wpis edytowany

Najlepiej jeśli zasięgniesz wiedzy z profesjonalnych forów czy blogów prawniczych, na których możesz znaleźć wiele informacji na ten temat. Sama korzystam z artykułów pisanych przez adwokatów i ekspertów.

https://kancelaria-adwokacka24.pl/

61532 vitka Kobieta, 25 lat, Katowice