Skocz do zawartości
Forum

Mój synek nie chce spać


Gość MONIKA ZIELINSKA

Rekomendowane odpowiedzi

Gość MONIKA ZIELINSKA

Hej pomocy blagam juz nie daje rady . Mam 10 msc synka od urodzenia jest TYLKO NA PIERSI ... nie chce mi jesc nic innego juz probowalam na wszystkie sposoby , nie pije z butelki bo nie umie ... tylko cycek ... mam dosyc |: nie przespalam jeszcze nocy od kiedy sie urodzil.. a najgrsze to to ze nie chce spac... maly w dzien spi CZASAMI raz kolo 12 na pol godzinki do godzinki, wieczorem oczywiscie kapiel o 8 no i staram sie karmic i klasc spac ale niestety on nie chce ... chodzi spac o 23 czasami nawet o 1 w nocy, budzi sie co godzine na cycka pozniej wstaje o 7 rano i znowu to samo !!! :(:(:( blagam pomocy ... nie daje rady juz ... nagorsze jest to ze nic mu nie pasuje zabawki , zabawy ze mna NIC ciagle placze nudzi mu sie wszystko po 5 minutach ... am drugiego syna 9 lat i nie mam dla niego czasu. nie wspomne o sprzataniu i gotowaniu ,,, bo nie mam czasu na to ,,, padam z sil mam ochote sie poddac i odejsc .... POMOCY!!!

Odnośnik do komentarza

Próbowałaś dodawać Np do słoiczka trochę swojego mleka?albo do swojego mleka trochę kaszki?Kiedy w ogóle rozpoczęłaś podawanie nowości?
Mój też nie umie pić z butelki...ostatnio chce za to pić ze szklanki- koniecznie tej,z której ja piję.Często się budzi w nocy-średnio 4 razy,czasem ponad 10 jak ma gorszy dzień...wiem,co czujesz...tylko ja mam tylko jego,sprzątanie i gotowanie jakoś ogarniam razem z tatusiem małego..
Byłaś z tą niechęcią do rozszerzania diety u lekarza?może by coś pomógł...?

https://www.suwaczki.com/tickers/qb3c3e5ewahdy8r5.png

Odnośnik do komentarza

dokładnie maluszek powinien próbować ciekawości i wiem że pewnie będzie wołała o pierś ale mimo wszystko czas i pora uczyć go innego jedzenia
rozumiem że ci ciężko bo w sumie nie dziwię się i pamiętaj spokój przede wszystkim - jeżeli masz okazję w nocy śpijcie razem niech dziumdzia a ty śpij spokojnie koło niego i tak przynajmniej nie musisz wstawać, może to na początku zanim dziecko nie przyzwyczai się do jedzenia czegoś innego niż samą pierś

http://www.suwaczki.com/tickers/w5wq3e5en5kuzrs6.png

http://www.suwaczki.com/tickers/3jvz3e5eqgubclqa.png

Odnośnik do komentarza
Gość Monika Zielinska

Niestety jestem w anglii a tu jak coś z dziećmi nie tak to mówią ze to NORMALNE. Żałosne. Próbowałam juz mieszać moje mleko z jedzeniem z innym piciem z kaszkami kleikami.. Eh uparty mój synek. Partner pracuje cały dzień i wraca ZMĘCZONY zamiast mi pomóc żebym chwilkę odpocząć to nie bo on tez zmęczony . Rodzina w pl. Brak ni pomocy mamy. Niewiem... Tak mi ciężko

Odnośnik do komentarza
Gość Monika Zielinska

A zaczęłam.gp dokarmiać tzn jabłko marchewka itd od 4 miesiąca ale zje jakieś 4-5 łyżeczek i zaciska mocno usta i za żadne skarby nie otworzy Teraz to już macha głową ze nie o mówi nie nie nie...
Jak juz idą mi się mu coś wcisnąć to pluje i krzyczy

Odnośnik do komentarza

Wiem, że ci ciężko. Współczuję, trzymaj się.
Próbowaliście BLW?
Niektóre dzieci potrzebują czasu by przyzwyczaić się do nowości, trzeba im podać tę samą rzecz kilka razy, by się przekonały. Nie walcz z maluchem, bo im bardziej mu wciskasz tym bardziej będzie się bronił.
Przygotu jakieś warzywa np. marchewke, ziemniaka, brokuła (w całości, a marchew i ziemniak w słupki) - ze 3-4 różne warzywa. Postaw na talerzyku przed maluchem, sobie nałóż to samo, usiądź naprzeciwko i jedz. Maluch najpierw będzie się przyglądał, później być może rozwalał, badał, ciapał, w końcu zacznie jeść. Nim się naje takim posiłkiem minie trochę czasu, ale przynajmniej będzie próbował - dziecięca ciekawość w końcu zwycięży

Odnośnik do komentarza

kochana widzę że wymęczona bardzo jesteś - to źle - choć w większości przypadków jest to norma - ale mam nadzieję, że zorganizujesz sobie trochę więcej czasu na odpoczynek - widocznie masz maluszka który ceni sobie bliskość - nie walcz - na wychowywanie znajdzie się jeszcze czas - spokojnie
teraz chusty, nosidełka, spanie wspólne, stopniowe dawanie innych posiłków - jogurty, deserki, obiadki etc - a jeżeli mleka innego niż twoje nie chce to zostań z karmieniem z czasem mniej cycuchów będzie a więcej innego jedzenia - poczuje się spokojnie i twój spokój to wszystko wróci do normy

http://www.suwaczki.com/tickers/w5wq3e5en5kuzrs6.png

http://www.suwaczki.com/tickers/3jvz3e5eqgubclqa.png

Odnośnik do komentarza

Droga Mamo, aby uregulować sen dziecka w ciągu doby, najpierw należy ustalić pory drzemek. Niemniej ważne jest, żeby maluch przespał całą noc – wtedy będzie miał więcej energii w ciągu dnia. Aby pomóc maluchowi wieczorem przygotować się do snu, warto sięgnąć po rytuał na dobranoc, który składa się z 3 prostych kroków – relaksującej kąpieli, masażu i wspólnego wyciszenia. Zawarty w nim wyciąg z lawendy pomaga się odprężyć zarówno mamie, jak i dziecku.

Odnośnik do komentarza
Gość granulka89

Witam,moj synek tez ma problemy ze snem. Zastanawiam sie czy nie jest to wina przeprowadzki. Jakiś czas temu przeprowadzilismy sie nad morze. Była stresujaca atmosfera,bo zalatwialismy mieszkanie przez biuro nieruchomosci [reklama usunięta] i musielismy podjac wiele ciezkich decyzji, moze maluszek to wyczul i dlatego nie moze spac? Nie wiem,wydawalo mi sie,ze po przeprowadzce wszystko bedzie ok,jednak dalej jest tak samo...

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...