Skocz do zawartości
Forum

Nazwisko swoje i męża, czy tylko męża?


Rekomendowane odpowiedzi

Ja jestem przy swoim,bo do ślubu nie doszło ,chociaż przyjęłabym nazwisko partnera chociażby ze wzlędu na to że mi się podoba,nie dla tego ''że tak musi być''aczkolwiek nie mam nic do mojego nazwiska.Syn ma nazwisko po ojcu i nie martwię się tym ze kiedyś spyta dlaczego tak jest,poprostu mu wytłumaczę.

Odnośnik do komentarza

Ja mam dwuczłonowe nazwisko, ale to dlatego, że była żona brata mojego męża też ma na imię tak jak ja, zatem gdybym przyjęła samo nazwisko męża obie miałybyśmy to samo imię i nazwisko. :) Dziecko ma tylko nazwisko męża. Zresztą muszę przyznać, że bardzo lubię moje dwuczłonowe nazwisko i teraz dziwnie bym się czuła tylko z jednym. :)

Mama-AsiaLM - blog parentingowy. Znajdziecie tutaj opisy/recenzje książek, gier i zabawek dla dzieci. Czasami trafia się jakaś recenzja książki dla mamy, oraz twórczość mamy i córki - czyli propozycje zabaw, oraz różności tworzone z filcu rękami mamy. :)

Odnośnik do komentarza
Gość Zuzanna1313

Ja mam nazwisko dwuczłonowe i nie żałuję. Ogólnie najchętniej zostałabym tylko przy swoim, ale ze względu na dzieci tak zdecydowałam. Nie chciałam nazwiska męża bo czułam, że tracę swoją tożsamość i zaczynam należeć do męża i jego rodziny. A tego nie chciałam. Jesteśmy partnerami i nikt do nikogo nie należy. Używam zazwyczaj pierwszego, a po mężu jak dzwonie do szkoły, przedszkola, przychodni. Teściową doprowadzam do szału kiedy słyszy jak się przedstawiam swoim panieńskim...

Odnośnik do komentarza

Znalazłam ten wątek i aż założyłam konto żeby móc dołaczyc do rozmowy :) to się dobrze mówi że jest partnerstwo w zwiazku i tak dalej, że kobieta powinna móc zdecydować ale... to nie chodzi o to że mój przyszły mąż jest jakimś despotą ale wiem że bedzie mu przykro jak nie zgodzę przyjąć jego nazwiska. A ja zwyczajnie lubię swoje panieńskie a on ma śmiesznie brzmiące, wcale mi sie nie podoba że do końca życia będe się tak nazywała i moje dzieci tez :( Co mam zrobić? Tylko raz o tym rozmawialismy ale wystarczyło i wiem że jemu zależy.

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...