Skocz do zawartości
Forum

Czy korzystacie z pomocy specjalistów?


Rekomendowane odpowiedzi

Ula ja kilka lat temu biegałam po poradniach pedagogicznych ponieważ pani ucząca mojego syna j- polskiego stwierdziła że ma problemy typu dysleksja i dysortografia w państwowej poradni dostał taką opinie że nie jest dys.... pod żadnym względem tylko jak otrzymałam tę decyzje to po za imieniem i nazwiskiem nic si na tym dokumencie nie zgadzało czyli ani adres zamieszkania ani nazwa i adres szkoły do której uczęszczał nawet wiek sie nie zgadzał totalnie nic Pani w poradni stwierdziła że trzeba będzie wszystko powtórzyć od nowa bo testy mojego syna były pomieszane z innymi ktoś źle podpisał chyba i tak sie wkurzyłam że drugi raz robiłam prywatnie te wszystkie testy i wyszło że jest dys... a zdecydowałam się na prywatną poradnię bo do państwowej dostać się na wizytę to pamiętam że ok 2 miesięcy trzeba było czekać w sumie chyba były trzy wizyty i załatwienie tego wszystkiego trwało prawie cały rok szkolny a prywatnie to dosłownie po tygodniu była decyzja

Odnośnik do komentarza

Ja zastanawiam się nad wizytą u psychologa ale sama z sobą.
Z dwóch powodów
- uważam, że stres powoduje u mnie, że jem więcej i chciałabym zadbać o swoje żywienie własnie pod kątem dietetyka i psychologa, aby zrozumiec, jak mogę kontrolować stres bez pączka w ręku
- chciałabym być spokojniejsza w środku, jestem bardzo emocjonalna a teraz w ciąży, to już w ogóle. Ostatnio oglądałam poród szczeniaczków na animal planet i płakałam jak bóbr, za bardzo się wzruszam i przezywam wszystko. Nie wiem, czy to się nasiliło w ciąży, czy w ogóle ze mną jest coś nie tak.

http://s2.suwaczek.com/201404304578.png

Odnośnik do komentarza

Ja z synem po urodzeniu musiałam chodzić do ośrodka wczesnej interwencji. Tam skorzystałam zarówno z porady psycholożki, jak i logopedki. Myślę, że powinno się korzystać z takich porad, bo dzięki nim wiemy, czy dziecko prawidłowo się rozwija nie tylko fizycznie, ale i psychicznie.Ja dowiedziałam się wielu przydatnych rzeczy o rozwoju mojego dziecka i cieszyłam się, że miałam okazję pójść na te wizyty. Tyle, że korzystamy z tego z reguły dopiero, gdy występują nieprawidłowości.

http://www.suwaczki.com/tickers/f2wlpx9irfiwi27s.png

http://www.suwaczki.com/tickers/km5shdgeaocg228v.png

Odnośnik do komentarza
Gość Krystyna90

Ja z synem chodziłam do neurochirurga dziecięcego. Polecam klinikę Unimedica, jeśli chodzi o specjalistyczną pomoc. Jak mój syn skończył sześć lat razem z mężem zauważyliśmy u niego nadmierną pobudliwość. Coś było nie tak. Ciągłe bieganie, tupanie nogami, krzyki i płacze. Próbowaliśmy go uciszać, uspokajać, ale brakło nam już sił. Wizyta w Unimedica okazała się strzałem w dziesiątke. Profesor Kwiatkowski szybko stwierdził nadpobudliwość. Podjęliśmy stałą współprace. Profesor Stanisław doradzał nam jak postępować z synem, jak do niego mówić, na co powinniśmy zwracać uwagę, a na co nie. W razie konieczności przepisywał leki, które skutecznie poprawiały zachowanie naszego malucha. Z biegiem czasu synek dorósł, nie potrzebowaliśmy już stałej kontroli lekarskiej, ale do teraz miło wspominamy prof. Kwiatkowskiego i serdecznie go polecamy!

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...