Skocz do zawartości
Forum

Miesiączka a ciąża, czy to możliwe?


Rekomendowane odpowiedzi

witam zaczne od poczadku od 20.11 wspulzyje z mezem bez zabezpieczenia (chcemy miec dzidziusia) 2 .12 pojawila sie miesiaczka byla inna niz zwykle slaba pojawiaja sie (skrzepy)trwala moze 2-3dni i byla przerywana (wczesniej mialam bardzo obfite miesiaczki i trwaly 0k5 dni)gdy sie skaczyla prubowalismy dalej niemal ze codzinnie az do26.12 gdzie znowu pojawila sie miesiaczka wyglada zupelnie tak samo wczoraj wieczorem juz jej prawie niebylo dzis pojawia sie lekkie plamienie podczas obtarcia papierem ..test ciazowy robilam 2 tyg temu wyszedl negatywnie czy mimo to moge byc w ciaze czy cos zemna nie tak chciala bym dodac ze mam juz 2 dzieci i znimi niebylo takich problemuw zaszlam za pierwszym razem bez obliczania dni plodnych itp.chociaz z druga ciaza dlugo test byl negatywny ale niepamietam czy byla miesiaczka prosze o pomoc

Odnośnik do komentarza
Gość dzej.dzej

7.12ostawilam tabletki 11.12dostalam okres od 19.12-25.12 wspolzylam z mężem regularnie nawet po dwa razy dziennie staramy się o dzidzie , od 1-3stycznia niemiłosiernie bolały mnie sutki tak bardzo ze musiałam robić okłady (ostatni raz bolały mnie tak jak mi córka przy karmieniu pogryzla) w poniedziałek tj.6.01dostalam spore krwawienie trwa juz 3dzien lece skrzepy , jak robiłam test to wyszedł pozytywny teraz się martwię czy to była ciąża czy nie. I czy będziemy mieli druga dzidzie.

Odnośnik do komentarza

~dzej.dzej Szczerze mówiąc uważam, że najlepszym rozwiązaniem byłaby konsultacja z lekarzem, zwłaszcza, że wynik testu był pozytywny. Powody mogą być różne, niektóre mniej, niektóre bardziej niebezpieczne, wymienione są tutaj: Miesiączka podczas ciąży Naprawdę radziłabym iść do lekarza. Przynajmniej będziesz spokojniejsza, daj znać, jak będziesz już coś wiedzieć :)

Odnośnik do komentarza

Ufff . Ale ulga 3tc. Z dzidziusiem wszystko ok póki co. Lekarz kazał odpoczywać i się nie męczyć. Jakby się powtórzyło plamienie to wtedy mam przyjść to da suplementy na podtrzymanie. Oby wszystko było dobrze :D trzymajcie kciuki <3

Odnośnik do komentarza

:( plamienie się pojawiło ponownie i było juz za późno zebyc dawać jakiekolwiek leki na podtrzymanie. Wystąpiło samoistne poronienie :( jest mi dzisiaj bardzo smutno . tyle radości tyle nadziei i to wszystko znikło jak bańka mydlana. może następnym razem się uda, ale juz nie wiem czy chce próbować

Odnośnik do komentarza

Każdy przypadek jest indywidualny, zależy kto co rozumie za krwawienie menstruacyjne bo to może być efekt implantacji zarodka, w dzień spodziewanej miesiączki najpewniej jest zrobić test ciążowy jeśli jego wynik budzi wątpliwość to trzeba iść na badanie z krwi , a jak się para stara to są produkty które to wspomagają ja np używałam testera owulacyjnego ze śliny i wiedziałam kiedy najlepiej jest współżyć

Odnośnik do komentarza

wszystko to fizjologia i wszystko może się zdarzyć, ale zazwyczaj krwawienie to jakieś złuszczanie lub zagnieżdżanie się zarodka nie zwykła miesiączka i usuwanie błony i komórki jajowej niezapłodnionej, ja nie miałam takiego przypadku chociaż przy zagnieżdżaniu się zarodka faktycznie troszkę krwawiłam, ale nie przejmowałam się bo długo się starałam monitorowałam cykle komputerem [reklama usunięta] i już bardzo chciałam być w ciąży

Odnośnik do komentarza

Jeśli współżyje się bez dostatecznie dobrego zabezpieczenia lub bez niego to ciąża jest bardzo prawdopodobna, ja odkąd używam błony dopochwowej nie martwię się o to czy w danym cyklu będzie miesiączka. Uważam że seks nie jest wart by się ciągle zamartwiać

Odnośnik do komentarza

Fizjologia to czasem potrafi zaskoczyć, ja osobiście nie słyszałam by normalnie krwawić i być później w ciąży, co najwyżej to pewnie jakieś mini plamienie. Ja nie miałam takich problemów, a starałam się długo i za każdym razem myślałam że to już, niestety udało się po 6 razie, ale udało. Teraz zastanawiam się nad drugim dzieckiem, już odstawiłam pigułki no i zaczynam śledzenie owulacji, mam w domu komputer owulacyjny, badam nim lh i śluz no i staramy się

Odnośnik do komentarza

ja nie słyszałam o czymś takim, obecnie staram sie o dziecko, i już jak myślimy że to to, to pojawia się miesiączka, ale jestem po operacji na jajniku więc jeszcze nie panikujemy bo dopiero 3 cykl stracony, lekarz powiedział że do 12 to jeszcze nie tragedia w mojej sytuacji. Regularnie sprawdzam owulację testerem ze śliny, mam do niego aplikację no i działamy

Odnośnik do komentarza

ja się zdarzy to raczej jakieś krwawienie a nie typowa miesiączka, ja dopiero jestem przed pierwszą ciążą, obecnie starania przy wspomaganiu się testerem owulacyjnym ze śliny, mam wszystkie wyniki w aplikacji no i walczymy 

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...