Skocz do zawartości
Forum

Czy wiesz, jak kreatywnie bawić się z dzieckiem?


Rekomendowane odpowiedzi

Cześć Dziewczyny, ja mam tylko takie redakcyjne wtrącenie, otóż redakcja chce uporządkować nasze forum, przede wszystkim stronę główną, aby było nam łatwiej się poruszać po forum i czeka na Wasze propozycje. Można je wpisywać tutaj http://forum.parenting.pl/komunikaty/3150385,zmiany-na-parentingu do końca sierpnia. Zmiany nie zakłócą Waszych wątków, dotyczą jedynie wątków mało używanych. Czekamy na Wasze propozycje w dziale Komunikaty.

Odnośnik do komentarza
Gość mamaUrwisków

my niedawno byliśmy na warsztatach lepienia w glinie i rzeźbienia, po powrocie do domu i syn i córa chcieli ulepić coś swojego więc wybrałam się do sklepu branżowego po masę plastyczną i tak moje urwisy sobie próbują - najpierw żabę, potem łabędzia, a drugi smoka i dinozaura, to teraz ich ulubione zabawki :)

Odnośnik do komentarza

Jesień jest doskonałą porą na kreatywne zabawy z własnym dzieckiem. Które dziecko nie lub zbierać "skarbów" jesieni: kasztanów, żołędzi, jarzębiny? Już same ich zbieranie, wyszukiwanie w trawie jest wielką frajdą. Mogą się nimi bawić dzieci w każdym wieku. Młodsze mogą je wkładać do pojemników, przesypywać, segregować. Starsze same lub z pomocą rodziców będą robić ludziki, zwierzątka, łańcuchy, a potem się nimi bawić. Można też zbierać kolorowe liście, przy okazji ucząc się który liść z jakiego drzewa pochodzi. A potem robić z nich bukiety, odrysowywać liście na kartce, malować farbkami i "odciskać" na papierze. Można też zasuszyć je między kartkami starej książki, a następnie wkleić do zeszytu tworząc coś na kształt zielnika. Zabaw jest bez liku.

Odnośnik do komentarza

Ludziki i zwierzątka z kasztanów moja mała ma już obcykane w przedszkolu więc w domu musimy wykazać się większą kreatywnością. Nie odrzucamy jednak kasztanów i zapałek tylko wymyślamy inne kształty do budowania, np. mąż wymyślił ostatnio żeby zbudować dinozaury na podstawie jednej książeczki z obrazkami i wyszło bardzo fajnie. W poszukiwaniu zajęć dla swoich pociech korzystajcie z darów natury bo jest w ich cała masa inspiracji do zabaw.

Odnośnik do komentarza

My również staramy się kreatywnie spędzać czas. Moja córka uwielbia zabawy w różnego rodzaju wycinanki z papieru, malowanie rękami, tworzenie różnych rzeczy z papieru i innych dostępnych materiałów które są w każdym domu. Swego czasu uwielbiała oglądać Pana Robotkę. Ostatnio tworzymy narazie proste zwierzątka, kwiatuszki itp. metodą origami.

Odnośnik do komentarza

Witam serdecznie wszystkich użytkowników tego forum!
Przygotowałam anonimową ankietę dotyczącą stosowania nagród i kar w wychowaniu dziecka we współczesnej rodzinie. Zostanie to wykorzystane do pracy licencjackiej.
Z góry dziękuję za poświęcenie kilku minut i wypełnienie ankiety.
http://www.ankietka.pl/ankieta/183849/nagrody-i-kary-we-wspolczesnych-koncepcjach-wychowania-dziecka-w-rodzinie.html

Odnośnik do komentarza
Gość Faretys

Sposobów jest setki. Jednak ja jestem zwolenniczką zabaw połączonych ze sportem. Chociażby jazda na rowerze. Polecam też zapisywać dziecko na jakieś kursy związane ze sportem. Oczywiście mówię o starszych dzieciach.

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...