Kącik dla mam

Posyłacie do żłobka państwowego?

Ulla

Ulla

Dziewczyny tak się zastanawiam bo przy Mikim mi się nie sprawdziło i nie chodził w konsekwencji do żłobka ale prywatnego bo powinien chodzić codziennie a nie co jakiś czas jak go posyłałam. Zastanawiam się czy aby nie zapisać już do państwowego bączka kolejnego bo nie mam pojęcia jak będzie z kasą a do pracy trzeba wrócić. Jak u was to było? Kiedy zapisywałyście do żłobka, jeżeli w ogóle?

--

http://www.suwaczki.com/tickers/w5wq3e5en5kuzrs6.png

http://www.suwaczki.com/tickers/3jvz3e5eqgubclqa.png

27582 ulla Kobieta, 39 lat, Jaworzno

Odpowiedzi znajdują się poniżej

Daffodil

Daffodil

Zapisywałam będąc jeszcze w ciąży.
Zadzwoniłam chyba w 6. miesiącu i pani mi powiedziała, że będziemy 40. na liście oczekujących :whistle: Nie chciała zapisać nienarodzonego jeszcze dziecka, ale ją poprosiłam, że skoro to i tak tylko lista oczekujących, to przecież nie potrzebuje wszystkich danych. Podałam tylko imię i nazwisko i zgodziła się. Pesel dostarczyłam niedługo po urodzeniu.
Dla Kuby miejsce znalazło się jak miał 16 miesięcy, więc praktycznie dwa lata oczekiwania :whistle:
Aha, i przez cały ten czas musieliśmy raz w miesiącu dzwonić i potwierdzać, że jesteśmy zainteresowani, żeby nas z listy nie skreślili.

1969 daffodil Kobieta, 37 lat, Kraków
anata

anata

Jak mieszkaliśmy w Warszawie to syn chodził do żłoba państwowego i nie narzekałam-byłam zadowolona-opieka dobra.A jak czasami się spóźniłam to nic takiego się nie stało panie nie narzekały!

--

29206 anata Kobieta, 42 lata, Wyszków
~IWA23

~IWA23

Ja do państwowego posłałan najstarszego ale w tedy u nas nie musiałam zapisywać wcześniej tzn nie jak jeszcze byłam w ciąży,w lipcu dostałam pracę i od razu poszłam zapisać i po wakacjach zaczął już tam chodzić,a że był chorowity to po pół roku zrezygnowaliśmy,potem zaś poszedł już jak miał niecałe 3l,wniosek złożyłam w styczniu a od września czyli od nawego naboru już chodził.ale to było z 10l temu.
Teraz już nie ma tak łatwo się dostać,nienarodzonych nie zapisują w kolejkę oczekujących tylko te narodzone i trzeba liczyć na szczeście.
U mnie jest jeden żłobek na cały powiat więc chętnych jest sporo a prywatnego żłobka nie ma.

anusiaelblag

anusiaelblag

Zuzię do żłobka zapisałam będąc w 5 miesiącu ciąży w październiku. Pani dyrektor nie miała żadnych przeciwwskazań aby zapisać nienarodzone dziecko gdyż w mieście były tylko 3 żłobki a dzieci chętnych multum. Tak więc zapisała byliśmy jak dobrze pamiętam 48 na liście oczekujących. Równo po roku czasu od 1 października Zuzia poszła do żłobka miała wtedy 8 miesięcy. Przez pierwszy tydzień chodziła od 8 do 11 aby się tam przyzwyczaić powoli. Potem chodziła od 8-14/15. Tak jej się podobało, że czasami ciężko było ją stamtąd wyciągnąć :D Zawsze do sali można było wejść zobaczyć jak się bawią dzieci jak jedzą itp. W Kaliszu będąc w ciąży z Kacperkiem również chciałam zapisać go do żłobka ale musiałam czekać aż się urodzi i dopiero wtedy przyjść. Tak więc Kacperek jest zapisany (nie wiem dokładnie który na liście, bo mąż zapisywał), i może od 1 marca już pójdzie do żłobka i bardzo mnie to cieszy, bo zasiłek macierzyński kończy mi się 19 marca więc idealnie by się zgrało :D

--

Kacperek:love: 02.10.2012 godz.23:35 3200g, 56cm:love:
19.10.2012 3900g, 58cm
04.12.2012 5600g, 62cm
15.01.2013 6300g, 65cm

http://www.suwaczki.com/tickers/zrz6e6yd4anvaqre.png
http://www.suwaczki.com/tickers/l22nuay32jj38nva.png
http://www.suwaczki.com/tickers/wnidio4p5btv58no.png
http://s8.suwaczek.com/20100619580114.png

10862 anusiaelblag Kobieta, 30 lat, Kalisz
drucilla

drucilla

Ja posłałam młodego do państwowego żłobka. Zapisałam jak byłam w ciąży, do żłobka posłałam jak miał 15 miesięcy (chodził, biegał, dawał sobie rade sam i o to mi chodziło- wcześniej byłam z nim na wychowawczym). Żłobkiem jestem zachwycona. Młody mi isę rozwinął nieprawdopodobnie (społecznie) w grupie jest do opieki 4 panie. Żłobek ma bardzo duże pomieszczenia ( budynek był budowany na potrzeby żłobkowe a nei adaptowany ) co chwilę mają jakieś imprezy - przyjeżdża teatrzyk mniej więcej 2-3 razy na miesiąc, dzieci mają zajęcie taneczne, w starszych grupach rytmikę. Jedzenie bardzo dobre - własna kuchnia a nei catering, więc moje małe alergiczne dostaje jedzonko z wyłączeniem produktów uczulających. generalnie super!

--

http://davm.daisypath.com/FUImp1.pnghttp://lpmf.lilypie.com/gFDDp2.pnghttp://s2.pierwszezabki.pl/018/018223982.png
http://lbyf.lilypie.com/FTMSp2.pnghttp://s2.pierwszezabki.pl/018/018223980.png?8870
http://pl.lennylamb.com/sliders/show/1_2009_7_27_slider.jpg

2612 drucilla Kobieta, 113 lat, R-ów
Ulla

Ulla

czyli z waszych opinii znak że trzeba się przejść już po żłobkach i porozmawiać o możliwym już zapisie

--

http://www.suwaczki.com/tickers/w5wq3e5en5kuzrs6.png

http://www.suwaczki.com/tickers/3jvz3e5eqgubclqa.png

27582 ulla Kobieta, 39 lat, Jaworzno
agoola

agoola

u nas w mieście są 4 żłobki państwowe, nabór trwa cały rok - jak zwolni się miejsce to wtedy przyjmują plus nabór na nowy rok "szkolny" jest w kwietniu, później w maju wyniki i od września dzieciaczki chodzą. miejsce nie zależy od kolejności zapisu, zbiera się komisja w ratuszu i podejmują decyzję... generalnie jest b. ciężko się dostać. mój poszedł do żłobka od września, jestem zadowolona, chyba wolę państwowy od prywatnego - własna kuchnia, większa kontrola sanepidu, cena trzykrotnie niższa. pierwsze 2 tyg były dość ciężkie, a teraz... sam leci na salę uhahany do swoich cioć. w najmłodszej grupie jest 6 pań. a i dziecko na dzień 1 września musi mieć skończony rok.

ullla - popatrz w necie, teraz większość żłobków ma swoje strony i wszystko dokładnie opisują.

--

http://lb2f.lilypie.com/CN1Dp2.png

22993 agoola Kobieta, 34 lata, Olsztyn
avalka

avalka

Moja córka zapisana po urodzeniu.w ciązy chciałam już ją zapisać ale niestety nie chcieli przyjąc wniosku. Zaczęła chodzić jak miała 5 miesięcy. Dziś ma ponad dwa latka i jest już żłobkowym wyjadaczem :D
Lubi żłobek, lubi swoje ciocie, ktore naprawdę są przemiłe. Jedzenie w porządku. Fajna organizacja czasu. Moje dziecko dzięki rytmice złobkowej non stop podśpiewuje....
Poza tym po ostatnich sytuacjach w prywatnych żlobkach ciesze się, że moje dziecko chodzi do państwowego, który podlega jakimś kontrolom. Nie narzekam w każdym razie na nasz żłobek i polecam innym takie rozwiązanie :) szkoda tylko, że tak trudno się dostac....

--

http://www.rodzice.pl/suwaczki/showticker/20278

Laura nr 1
http://www.zapytajpolozna.pl/components/com_widgets/view.php?sid=71108

11499 avalka Kobieta, 33 lata, Poznań
Ulla

Ulla

makika789
strasznie ciężko się dostać, a płacić tyle co za czesne na studiach to mnie nie stać :(

a skąd taka opinia, że tyle co za studia? wydaje mi się że ceny chyba nie są specjalnie wyższe niż w przedszkolu, czy może się mylę

--

http://www.suwaczki.com/tickers/w5wq3e5en5kuzrs6.png

http://www.suwaczki.com/tickers/3jvz3e5eqgubclqa.png

27582 ulla Kobieta, 39 lat, Jaworzno