Skocz do zawartości
Forum

Mleko krowie i jego przetwory dla dzieci


Margeritka

Rekomendowane odpowiedzi

jadzik
Ardhara
[...]c nie mam zamiaru zmieniać im diety tylko dlatego że jakaś grupka dobrze opłacanych naukowców nie może się zdecydować i zmienia zdanie jak na wietrze chorągiewka...

Myślę jednak, że to nie Ci sami naukowcy. po prostu jedni uważają tak drudzy inaczej, a nie ci sami zmieniają zdanie :D

oj na tym można się mocno przejechać bo większość z nich występuje jako zespoły a nie z nazwiska co daje im bardzo wielkie pole manewrów do łapówkarstwa... Jako zespół powie tak a jako naukowiec z wolnej stopy odwrotnie i mało kto będzie w stanie zweryfikować co i jak.

Kinga : 06.03.2006 rok ( 3760g i 55 cm )
Grześ : 29.06.2011 rok ( 3750g i 56 cm )
Sonia : 16.10.2012 rok ( 3860g i 54 cm )
http://emotikona.pl/gify/pic/11wir.gif

Odnośnik do komentarza

Ardhara
jadzik
Ardhara
[...]c nie mam zamiaru zmieniać im diety tylko dlatego że jakaś grupka dobrze opłacanych naukowców nie może się zdecydować i zmienia zdanie jak na wietrze chorągiewka...

Myślę jednak, że to nie Ci sami naukowcy. po prostu jedni uważają tak drudzy inaczej, a nie ci sami zmieniają zdanie :D

oj na tym można się mocno przejechać bo większość z nich występuje jako zespoły a nie z nazwiska co daje im bardzo wielkie pole manewrów do łapówkarstwa... Jako zespół powie tak a jako naukowiec z wolnej stopy odwrotnie i mało kto będzie w stanie zweryfikować co i jak.

Dlatego staram się weryfikować nurtujące mnie kwestie w miarę możliwości ::): Nie ma się co dać zwariować i trzeba polegać na swoim rozsądku i obserwacji, bo nie zawsze to co mówią naukowcy ma odzwierciedlenie w życiu, z tym się z Tobą zgadzam ::):

Odnośnik do komentarza

A ja mam inne pytanie : od kiedy mozna podawać mleko krowie? Moja córka ma 10.5 miesiaca -nadal karmie ją piersią, ale chce powoli odstawić, próbowałam jej dawać mleka sztuczne - miałam próbki od producentów, mała niestety wszystkimi pluła i za nic nie chciała ich pić;/ z racji tego że obecnie jestem u rodziców (mieszkają blisko rynku wiec kupują mleko od krowy) ugotowałam mleko i dałam do spróbowania małej - rzuciła się jak na pierś i nie chciała oddessac od kubka;] obserwowałam ją i nic jej nie jest.. i zastanawiam się czy może je pić? Jeśli nie to co zrobić by polubiła mieszanki? Jest jakaś metoda?

http://www.suwaczki.com/tickers/kjmny2v4bi75bv6d.png

Odnośnik do komentarza

Francja089
A ja mam inne pytanie : od kiedy mozna podawać mleko krowie? Moja córka ma 10.5 miesiaca -nadal karmie ją piersią, ale chce powoli odstawić, próbowałam jej dawać mleka sztuczne - miałam próbki od producentów, mała niestety wszystkimi pluła i za nic nie chciała ich pić;/ z racji tego że obecnie jestem u rodziców (mieszkają blisko rynku wiec kupują mleko od krowy) ugotowałam mleko i dałam do spróbowania małej - rzuciła się jak na pierś i nie chciała oddessac od kubka;] obserwowałam ją i nic jej nie jest.. i zastanawiam się czy może je pić? Jeśli nie to co zrobić by polubiła mieszanki? Jest jakaś metoda?

u nas w Polsce mówi się, że mleko zwykłe może podawać po ukończeniu 2 roku życia, ale na przykład w Anglii przechodzi się na zwykłe mleko już po zakończeniu karmienia naturalnego, bez żadnego mleka następnego czyli mm, jeśli chcesz podawać melko krowie, to moim zdaniem powinno być z pewnego źródła, ja bym jeszcze na wszelki wypadek zapytała pediatrę...u nas z mlekiem m było tak, że wprowadziłam je na stałe doiero, jak skończyło mi się mleko w piersi, Ola sama zaczęła sypać sobie mieszankę do kubka, obserwowała cały proces przygotowania mleka i wybiera sobie słomkę (ona pije z naszych kubków i ma do nich jednorazowe słomki), można powiedzieć, ze jest u nas rytuał picia mleka i Ola bardzo go lubi, jej mleko zawsze stoi w tym samym miejscu, na blacie w kuchni na widoku, polubiła mm, ale jak probowałam kiedyś dać zwykłe melko, to nie chciała go pić, więc jesteśmy na mm (ja nie mam dobrego źródła mleka)

Odnośnik do komentarza

Francja089
ja tez nie uwazam ze mleko krowie dla niemowlaka jest najlepsze - bo mamy jest najlepsze, ale mam zamiar isc do pracy nie dlugo i bede musiala małą odstawić;/ może coś poradzisz co zrobić jesli corka pluje wszystkimi modyfikowanymi jakie do tej pory probowala a do krowiego sie przyssala jak cielak maly?

To faktycznie, a radziłaś się pediatry? ucałuj swojego malutkiego " cielaczka", widać to jej smakuje.

http://fajnamama.pl/suwaczki/7zx85kc.pnghttp://emotikona.pl/gify/pic/10zyrafa.gif

Odnośnik do komentarza

mama225
O kurcze, generalnie jestem zdania odnoście niemowląt i maluchów, ze mleko krowie jest dla cielaków a nie niemowlaków, ale obecnie jak mała moja ma 2 l 5 m to nadal pije bebiko, ale tez je kulki z mlekiem- zwykłym ze sklepu, czy budyń, kakao. Czyli co, z kartoników raczej nie, chyba, ze krótkoterminowe?

podobno butelkowe jest lepsze, lepiej unikać tego uht, bo zastosowanie metody uht obniża wartość mleka, jest w nim mniej witamin i składników mineralnych

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...