Skocz do zawartości
Forum

Oglądanie bajek


Rekomendowane odpowiedzi

Margeritka
u nas jak Ola siedzi na nocniku, to lubi posłuchać arki noego, tylko, że jak zrobi kupkę, to nie chce mi oddać nocnika i założyć pieluchy i tak siedzi z 20 minut...Wasze dzieci lubią tak na kupie bajki oglądać???

Kuba dość krótko z nocnika korzystał. Dość szybko się na nakładkę przestawiliśmy, więc problem z głowy, bo nie mamy TV w toalecie :)

Odnośnik do komentarza

asioczek84

a co do bajek czytanych to zaczęłam Małemu czytać, jak miał może ze 3 miesiące.. teraz czytanie do poduszki to norma.. nawet jak wieczorem idę na fitness i kładzie go moja siostra lub babcia, to i tak każdy wie, że obowiązkowo bajusia musi być..:)

U nas tak samo :)
Czytać Kubie zaczęliśmy już chyba w drugim miesiącu życia i teraz to rytuał jest, że po wejściu do łóżka przynajmniej 15-20 minut czytamy. Nie ma odstępstw od normy, nawet jak się słania na nogach ze zmęczenia :)

Odnośnik do komentarza

Hej Dziewczyny

Ja z małą zaczęłam oglądać bajki niedawno a właściwie jedną bajkę Ciekawski George o takiej małpce. Julkę inne jakoś nie interesowały a tą jedną lubi i są momenty, w których śmieje się jak "stary dziadek", aż trudno samemu nie padać gdy to robi. Zauważyłam, bo puszczam jej czasem nagrane odcinki, że wybucha śmiechem w tych samych momentach, nie zawsze dla mnie zrozumiałych. Widać ma swoje poczucie humoru :) Najbardziej jednak lubi gdy oglądamy razem a ja jej opowiadam co się dzieje, naśladuję zwierzątka i nazywam przedmioty. Resztę dnia leci u nas muzyka, zwykle radiowa i tu też ma swoje ulubione przeboje i kawałki, do których nuci lub podryguje.

Odnośnik do komentarza

Amity
Hej Dziewczyny

Ja z małą zaczęłam oglądać bajki niedawno a właściwie jedną bajkę Ciekawski George o takiej małpce. Julkę inne jakoś nie interesowały a tą jedną lubi i są momenty, w których śmieje się jak "stary dziadek", aż trudno samemu nie padać gdy to robi. Zauważyłam, bo puszczam jej czasem nagrane odcinki, że wybucha śmiechem w tych samych momentach, nie zawsze dla mnie zrozumiałych. Widać ma swoje poczucie humoru :) Najbardziej jednak lubi gdy oglądamy razem a ja jej opowiadam co się dzieje, naśladuję zwierzątka i nazywam przedmioty. Resztę dnia leci u nas muzyka, zwykle radiowa i tu też ma swoje ulubione przeboje i kawałki, do których nuci lub podryguje.

Kuba też Ciekawskiego Georga uwielbia :love:

Odnośnik do komentarza

agusia20112
Asia tak około 13-14 miesiąca już oglądała bajki,ale to może dla tego że razem z siostrą
najpierw było to" aktywne" oglądanie,chwile popatrzyła ,trochę pobiegała ,potem znów na bajkę zerkała
w wieku 2 lat oglądała już z zaciekawieniem bajki Disney'a
ale ma kilka ulubionych które zna na pamięc,innych nie za bardzo chce oglądać
czasem jeszcze Mini mini ja zaciekawi

no właśnie u nas jest/było podobnie. córka niespełna 2 lata ma swoje ulubione bajki, ale my włączamy tylko z płyt raz na jakiś czas...i ogląda z dużym zainteresowaniem :) jak przez kilka dni nie ogląda (rzadko wlaczamy tv), to się domaga ;)

Odnośnik do komentarza

Katarzynkaa
U mnie w domu ograniczam telewizję do minimum. Mój synek skończy w lutym 5 latek :) Razem malujemy, czytam mu książeczki i chodzimy na spacerki. Bajki ogląda przed pójściem spać i w czasie kiedy muszę troszkę popracować. Ale bardzo trudno przykuć mu uwagę jakąś bajką na dłużej...

nie jestem zwolenniczką oglądania przez dzieci bajek, ale niestety moje dziecię kocha bajki. Przed pójściem do przedszkola, jak już jets przyszykowany al eja nie, wówczas oglądnie z 10-15 minut. Po przedszkolu również ogląda - wtedy gdy przygotowuje obiad, przebieram nas, ogarniam dom. Niestety dość dużo tych bajek ogląda, ale kiedy puzzle mu sie znudzą, rysowanie też, zabawa samochodami, pomoc w sprzątaniu również a ja nie mam czasu się znim bawić bo obowiązki domowe wzywają to włączam bajkę.

Wczoraj rano, zanim otworzył jeszcze oczy bo dopiero go wybudzałam jego pierwsze zdanie brzmiało: mogę baję?

Odnośnik do komentarza

A ja chciałabym żeby Oli czasem obejrzał jakąś bajke,bo jest strasznie absorbującym dzieckiem,nie bawi się zabawkami tylko tym czego mu nie wolno czyli lodówka,komórki,piloty,laptop itp rzeczy. Nic zrobić nie można bo trzeba pilnować żeby nic nie zbroił,rysowanie i czytanie też go nie interesuje. Więc ugotownie obiadu w miarę spokojnie graniczy z cudem.Starszy od zawsze oglądał bajki w miare rozsądku i nic mu się nie stało z tego tytułu,a młodszy może jeszcze za mały?!

http://www.suwaczki.com/tickers/211xx1hpzvvyt42k.png
http://www.suwaczki.com/tickers/7a4asg18fuvhhhxc.png
http://www.suwaczki.com/tickers/bfarb201ghuznrat.png

Odnośnik do komentarza

Margeritka
ja właśnie bym chciała, zeby Ola już coś oglądała, bo teraz tylko mamam i mama i nie mogę nawet zjeść spokojnie, bo siedzi na kolanach i łazi za mną wszędzie...bajka by mi pomogła, zawsze to 10 minut do podszykowania obiadu czy pozmywania naczyć, albo dla mnie 10 wydechu...dzięki dziewczyny za odpowiedzi

A może to jest kwestia też odpowiednich bajek? Mój synuś też nie wszystkie oglada. Popróbuj z różnymi. Podam Ci kilka, które interesowały mojego malca:
Dobranocny ogród,
Teletubisie(tak, tak)
Noody
Tomek i przyjaciele
Miś Rupert

Są to też bajki bezpiecznie, bez przemocy, co jest ważne:)

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...