Skocz do zawartości
Forum

Nowe mamy forumowe


Rekomendowane odpowiedzi

ronia
agulaf
Hej dziewczyny
Musze wam sie pozalic, zepsuła mi sie prawa piers, zrobił mi sie zastuj i tak mnie boli ze szok. nic nie pomaga ani zimne oklady ani oklady z kapusty:( czy macie jakias skuteczna metode na to??

Witajcie

agulaf podobno pomaga solidny masaż i odciąganie pokarmu na przemiań spróbuj.
Powodzenia :)

sorry ale z tego co wiem od konsultantki laktacyjnej bo chodzilam do niej z zapaleniem piersi to taki masaz moze zaszkodzic i nikomu nie wolno dawac masowac piersi bo moze sie ropien zrobic i wtedy to sie narobi.a i tutaj ekspert laktacyjny nie pozwolila mi dawac sie nawet dotknac do piersi wlasnie.agulaf powiem ci co ja mialam musialam dawac corce odciagac najczesciej jak sie dalo i robic oklady z kapusty ale takiej z lodowki trzeba ja mocno zmacerowac az sok pusci i oklady robic do tego ibuprom ale jak ise zrobia juz guzy i odciaganie nie pomoze to trzeba pokazac lekarzowi bo moze konieczny bedzie antybiotyk u mnie sie tak skonczylo bo za pozno sie zorientowalam o co biega i mialam 40 st goradczki .

Odnośnik do komentarza

agulaf
Hej dziewczyny
Musze wam sie pozalic, zepsuła mi sie prawa piers, zrobił mi sie zastuj i tak mnie boli ze szok. nic nie pomaga ani zimne oklady ani oklady z kapusty:( czy macie jakias skuteczna metode na to??

ale powiedz mi jak ta piers wyglada?czy ma jakis rumien czy w dotyku jest jakis guz ?mialas temperature?czujesz sie polamana cala?bo przy zapaleniu tak jest wlasnie ale poki co to musisz sciagac jak nie bartus to laktatorem choc on to zrobi lepiej o niebo.i obserwuj sie jak nie pomoze to do lekarza ale nie dawaj masowac bo dziewczyny ja po urodzenia syna mialam zastoj i polozna mi rozmasowala wlasnie to teraz jak urodzilam corke nie mam w niej prawie wcale pokarmu i doszlo do zaniku tkanki gruczolowej dlatego tak przestrzegam przed masazem .

Odnośnik do komentarza

w sumie to pierwszy raz słysze zeby nie robic masażu hmm?
ale nie wiem ja jak miałam takie guzki grudki nie wiem jak to nazwac bolała jak nie wiem co to masowałam albo szłam do łazienki puszczałam wode i masowałam tak zeby mleko schodziło z piersi a jak siedziałam w szpitalu i musiałam dawac na przeman piers i butelke i ta jedna piers tak długo nie było uzywana i strasznie twardniała to na siłe odciagałam pokarm laktatorem i pomagało
ale jak nie przechodzi to lepiej do lekarza sie trzeba udac żeby niedostac zapalenia
moja koleżanka dostała goraczki i zemdlała dobrze ze rodzinka była w domu

http://www.suwaczek.pl/cache/c8854520ec.pngpatryk
http://www.suwaczek.pl/cache/9eabe53f6a.pngdawid
http://parenting.pl/galeria/data/772/thumbs/Obrazki_839a.JPGhttp://parenting.pl/galeria/data/832/thumbs/Obrazki_1089.jpghttp://s2.pierwszezabki.pl/008/0084369b0.png?9840

Odnośnik do komentarza

EDYTA1
agulaf
Hej dziewczyny
Musze wam sie pozalic, zepsuła mi sie prawa piers, zrobił mi sie zastuj i tak mnie boli ze szok. nic nie pomaga ani zimne oklady ani oklady z kapusty:( czy macie jakias skuteczna metode na to??

ale powiedz mi jak ta piers wyglada?czy ma jakis rumien czy w dotyku jest jakis guz ?mialas temperature?czujesz sie polamana cala?bo przy zapaleniu tak jest wlasnie ale poki co to musisz sciagac jak nie bartus to laktatorem choc on to zrobi lepiej o niebo.i obserwuj sie jak nie pomoze to do lekarza ale nie dawaj masowac bo dziewczyny ja po urodzenia syna mialam zastoj i polozna mi rozmasowala wlasnie to teraz jak urodzilam corke nie mam w niej prawie wcale pokarmu i doszlo do zaniku tkanki gruczolowej dlatego tak przestrzegam przed masazem .

Jest tylko guz w dotyku, jest strasznie duży tzn na pół piersi, gorączki ani rumienia nie mam.
dziś z mężem jak męczyliśmy laktatorem , narazie jest troche lepiej, nie boli tak strasznie, ale czuje ze jeszcze nie do konca mi to wszystko zeszło.Musze ją jeszcze pomęczyc.
Z tym masażem to też różnie słyszałam, ale jak delikatnie masuje to mleko lepiej schodzi ,.

20 Maja skończyłem roczek:)
Bartuś

Odnośnik do komentarza

rekine21
w sumie to pierwszy raz słysze zeby nie robic masażu hmm?
ale nie wiem ja jak miałam takie guzki grudki nie wiem jak to nazwac bolała jak nie wiem co to masowałam albo szłam do łazienki puszczałam wode i masowałam tak zeby mleko schodziło z piersi a jak siedziałam w szpitalu i musiałam dawac na przeman piers i butelke i ta jedna piers tak długo nie było uzywana i strasznie twardniała to na siłe odciagałam pokarm laktatorem i pomagało
ale jak nie przechodzi to lepiej do lekarza sie trzeba udac żeby niedostac zapalenia
moja koleżanka dostała goraczki i zemdlała dobrze ze rodzinka była w domu

tak ja tez mialam goraczke straszna 40 st.nie chodzi mi o delikatny masaz zeby pobudzc zatoki do wyplyniecia mleka a taki masaz calej piersi zreszta mowie w poradni zaburzen laktacji mi powiedziala zeby nie robic bo ropien moze sie zrobic bo cos tam sie zatka bardziej.ja mam medeli elektryczny i on mi pomaga wlasnie jak mam zastoj juz nie pozwalam sobie na zadne zapalenia.a reszte konczy julka.hehezreszta ja musze dbac bo jedna piersia karmie wlasnie przez masaz ktory mi wylaczyl ja z uzycia.a najlepszy laktator to dziecko no nie?ale jak nie przechodzi to fakt lekarz bo antybiotyk moze byc potrzebny

Odnośnik do komentarza

[tak jak delikatnie masujesz to pobudzasz zatoki do wyplywu mleka.a potem zaraz bartusia do roboty.ja to sciagam i mecze nawet ta zepsuta juz 4 miesiace ja sciagam codziennie dwa razy zeby na moim mleczku robic potem julce kaszki.ale wiesz co jak sie robia guzy a juz jeden wielki to w ogole moze pojdz jak masz jak do poradni zaburzen laktacji tam nie ma kolejek mnie babka ladnie wyprowadzila z biedy.a juz fatalnie bylo.a jaki masz laktator?ja elektrycznym medeli to jak z dojarki leci czasem.slyszalam ze jest dobry i kupilam na allegro

Odnośnik do komentarza

agulaf
Hej
Rekin jest dużo lepiej, guzek rozmasowany,odciągnięty, teraz musze poczekac az mi przejdzie ból sutka(zawsze mnie boli po laktatorze).
GRATULACJE dla Dawidka:) Moj Bartuś dalej szczerbaty...

witaj.ciesze sie ze juz lepiej wlasnie polowalam na dziewczyny ale pucha....nuda i cisza .a moze masz zly laktator?bo ja mialam zly na poczatku mialam reczny aventu i mialam grube brodawki ktore nie miescily sie swobodnie do niego do tego lejka dopiero medeli elektryczny kupilam i tam super szeroki lejek i wlaza bez problemu a juz mialam pokaleczone cale brodawki od tamtego teraz luzik....ale dobrze ze juz doszlas do siebie i nie doszlo do zapalenia bo tego nikomu nie zycze

Odnośnik do komentarza

EDYTA1
agulaf
Hej
Rekin jest dużo lepiej, guzek rozmasowany,odciągnięty, teraz musze poczekac az mi przejdzie ból sutka(zawsze mnie boli po laktatorze).
GRATULACJE dla Dawidka:) Moj Bartuś dalej szczerbaty...

witaj.ciesze sie ze juz lepiej wlasnie polowalam na dziewczyny ale pucha....nuda i cisza .a moze masz zly laktator?bo ja mialam zly na poczatku mialam reczny aventu i mialam grube brodawki ktore nie miescily sie swobodnie do niego do tego lejka dopiero medeli elektryczny kupilam i tam super szeroki lejek i wlaza bez problemu a juz mialam pokaleczone cale brodawki od tamtego teraz luzik....ale dobrze ze juz doszlas do siebie i nie doszlo do zapalenia bo tego nikomu nie zycze

A ile dałaś za tem laktator??bo ja chyba bede musiała zmienic(mam ręczny aventu).
Powiem Ci ze po karmieniu mam uczucie pieczenia, kłucia w tej piersi, tak przez pół godz. a pózniej przechodzi. czy to tak objawia sie zapalenie??goraczki nie mam.

20 Maja skończyłem roczek:)
Bartuś

Odnośnik do komentarza

ja kupilam na allegro nowiutki za 200 zlotych ostatnio tez widzialam ktos sprzedawal.za 190 chyba tez nowy.warto jest swietny dlugo szukalam bo nowy w aptece 300 kosztuje.albo i wiecej zalezy gdzie.a zapalenie to nie klucie tylko bol jakbys miala wielkiego guza w dotyku i bez niego boli i boli i obrzek jest piersi i w tym miejscu co doszlo do zapalenia jestskora doslownie czerwona.ale pisalas ze jak sciagniesz albo maly wyciagnie to lepiej jest a w dodatku gdyby bylo zapalenie to jest goraczka i dzis bys juz tu nie siedziala tylko lezala bo czujesz sie jakbys miala mega gigant grype wszystko juz boli wtedy no i goraczka jest.a ty masz pewnie zastoj tylko czemu nie przechodzi jak sciagasz ciagle?

Odnośnik do komentarza

sluchaj to klucie jest dziwne bo slyszlam ze klucie to jeden z objawow drozdzycy.maly nie ma plesniawek?i wtedy trzeba malego leczyc aphtinem lub nystatyna jak mocno a sobie smarowac clotrimazolem brodawki i tez aphtinem na zmiane.obejrzy buziaka dobrze u bartusia.takie klucie promieniujace przez piers albo do lopatki nawet.to objawy tej drozdzycy.ja tez mialam ale szybko poszlo po nystatynie zeszlo i malej i mnie.a to cholerstwo sie przyplacze nawet nie wiadomo skad.ale tez moze masz za bardzo brodawki zmacerowane tym sciaganiem jak pisala ze cie bola po sciaganiu.oj znam to znam mi az krew wlasnie leciala i kupilam ta medele i spokoj mam.

Odnośnik do komentarza

agulaf
albo małego przystawiam, albo laktatorem ściągam.Piers jest juz cała miękka juz niemam zednego zgrubienie i piers juz nie bili tak jak miałam tego guza, tylko jak mały mi ja wyssie to mnie cos tam kłuje,ale przechodzi.Mysle ze to minie jak juz piers sie całkiem doleczy.

a wiesz co moze jak bartus do konca wyssie to zaczyna sie produkcja mleka i mleczko naplywa do piersi i stad to uczucie u mnie to jest takie mrowienie dziwne

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...