Interpretacja badań diagnostycznych

Anemia

Tuśka

Tuśka

Witam,
w związku z ciągnącymi się od stycznia infekcjami górnych dróg oddechowych internistka zleciła mi zrobienie podstawowych badań (morfologia, ob, żelazo, potas, glukoza, mocz). Wszystkie wyniki wyszły dobrze oprócz hemoglobiny - w wyników wyszło, że jest za niska i mam anemię (niestety nie podam wartości gdyż wyniki są w mojej kartotece). Żelazo natomiast mam w normie, zlecone miałam dodatkowe badanie na poziom witaminy b12. Dziś odebrałam wyniki - są w normie 375 pm/l .
Moje pytanie brzmi więc - co może jeszcze wpływać na niską hemoglobinę skoro żelazo i wit. b12 jest ok? I jak temu zaradzić ?

--

572 tuska Kobieta, 39 lat, Katowice

Odpowiedzi znajdują się poniżej

Tuśka

Tuśka

Szkoda, ze nasz ekspert nie odpowiada :(((
Ja po wizycie u lekarza mam jednak zapisane zatrzyki z wit. b12 gdyż lekarak uznała, że norma normą, ale moż emój organizm potrzebuje jej więcej. Dostałam także zalecanie wizyty u ginekologa, aby ten przepisał mi tabletki zmniejszające obfitość miesiączki, bo byc może zbyt obfite miesiączki powodują iz organizm nie nadąża z produkcją czerwonych płytek krwi.
Ale mimo wszystko prosiłabym Pana Artura o wypowiedź w tym temacie ;-)))

--

572 tuska Kobieta, 39 lat, Katowice
Diagnosta

Diagnosta

Witam
Przepraszam za opóźnienia w odpowiedziach. Dziwna diagnoza jak by główną przyczyną anemii były wyłącznie zbyt obfite miesiączki to by też hematokryt był niski, a nie tylko hemoglobina. Sama B12 w zastrzykach to takie chwilowe leczenie na ślepo. Ja bym sobie zrobił test na Helicobacter pylori. Poza tym prosiłbym o dane więcej parametrów z morfologii np Mhc, MCV itp. Pozdrawiam Artur

--

3641 diagnosta Kobieta, 0 lat, Małopolska
~laktica

~laktica

ja to anemi się nabawiłam głównie przez moją restrykcyjna dietę i dodatkowo przez obfite miesiączki (mam 15 lat), mój lekarz rodzinny kazał mi sobie kupić dicofer, bo to ponoć dobry suplement uzupełniający żelazo.