Skocz do zawartości
Forum

Toxoplazmoza


Rekomendowane odpowiedzi

Witam serdecznie!!
Wlasnie odebralam wyniki toksoplazmozy i jakby nie patrzec troche mnie martwia.Czy moge prosic o zinterpretowanie ich i o porade co robic dalej, ( a jestem w 9tc)
IgM - 20.8 AU/ml min 0 - max 6 H
IgG - 92.3 JU/ml min 0 - max 7,1 H
i jeszcze nie wiem co to oznacza
TSH 1,22 ulU/mL
FT3 6,30
FT4 17,5
Antygen HBs 0,01 ujemny
Z gory bardzo dzieki

Izabellla

Odnośnik do komentarza

Izabellla niestety jeśli chodzi o toxoplasmosę to dodatnia w obu klasach, jest to rzadkość, oznacza, że jesteś obecnie zarazona i byłaś zarażona, ginekolog prawdopodobnie skieruje Cię do poradni zakaźnej, tam specjaliści zrobią dodatkowe badania i zastosują leki, jakie powinnaś brać.
Jeśli chodzi o testy tarczycowe to poproszę jeszcze jednostki w jakich oznaczone jest FT3 i FT4

Odnośnik do komentarza

Na szczęście jeśli chodzi o toxo wykryte jest na początku ciąży, zastosowanie odpowiednich leków właściwie wykluczy jakiekolwiek powikłania u maluszka. Moja koleżanka całą ciążę brała leki, maluszek się urodził i stwierdzono wysoki poziom p/ciał, w ciagu miesiąca wszystko wróciło do normy, malec rozwija się zdrowo, nie ma jakichkolwiek oznak, że cokolwiek w ciąży nie było ok :) Wszystko to kwestia odpowiedniego poprowadzenia ciąży przez specjalistów, więc radzę nie martwić się na zapas.

Co do tarczycy wyniki wszystkie w normie :)

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...