Interpretacja badań diagnostycznych

Posiew wymazu z nosa u dziecka INTERPRETACJA

magdziu

magdziu

Wykonałam wymazy u syna (3 lata) i córki (6 miesięcy) ponieważ oboje mają problemy czy to oczkami czy z noskiem.
Syn ma nawracający "zielony i suchy" katar w nosie, niekiedy kaszle, dodatkowo tydzień temu z rana budził się z zaropiałymi oczkami. Badanie wymazu z nosa wykazało haemophilus influenzae, paciorkowca zieleniącego, ziarniaki saprofityczne. Jak zacząć leczenie?
U córki od urodzenia ropieją oczy, teraz tylko jedno oczko ropieje, w badaniach oczywiście gronkowiec. Krople, maści, masowanie czy inne leczenie nie dawało większych rezultatów. Z wymazu z noska wychodowano Corynebacterium spp. a w identyfikacji widnieje wynik: Haemophilus influenzae i Staphylococcus aureus. Dodam, że około 2,5 tygodnia temu miała podawaną kolejną dawkę szczepienia DTP - 3 dawka Hib - 3 dawka i polio IPV - 2 dawka.

W piątek udajemy się do laryngologa. Czy możemy liczyć też na pomoc innego lekarza, który specjalizuje się w leczeniu i profilaktyce? Na razie nie trafiliśmy na żadnego, który w normalny sposób podejdzie do wyników, wytłumaczy czy stwierdzi że nie jest w stanie pomóc lub nie będzie przepisywał kolejnych leków na alergie czy nieżyt nosa...

60215 magdziu Kobieta, 28 lat, Kędzierzyn-Koźle

Odpowiedzi znajdują się poniżej

~Wer

~Wer

Kobieto,ogarnuj sie. Mowisz ze lekarze"nie potrafia" pomoc dzieciom,a wypytujesz laikow na forum internetowym.... Przestan robic dzieciom wymazy i zdaj sie na wiedze osob,ktore posiadaja wiedze medyczna.