Skocz do zawartości
Forum

Rekomendowane odpowiedzi

Bardzo proszę o poradę, idą święta a ja muszę jakoś funkcjonować.
Syn ok mca temu miał ostre zapalenie gardła i powiększone migdałki,temperatura 38,4-38,9 chodziłam naturalnie, otrzymał antybiotyk i pomogło a na ból lizaki natursept
Potem ja miałam kaszel, opryszczke wargowa, pojawił się katar ale niezbyt uciążliwy, opryszczka juz w ok 95% wygojona ale mam duże migdałki, powiększone węzły chłonne (czym niżej tym mniej powiększone) wysiek z migdałków, nalot na języku przy gardle jakby po kawie z mlekiem.
Od wczoraj biorę antybiotyk macromax i jest gorzej, doszedł szczekościsk i gorzej mi się nawet pije. Nie mam gorączki, mam wieczorami tak jak przy gorączce ze mi zimno ale nie przekracza37,8 . Jakie badania i wymazy zrobić by szybko były wyniki.
Mam psikac gardło czymś znieczulajacym ale nie potrafię bo mi się aż cofa.....

Odnośnik do komentarza

Byłam wczoraj i dzisiaj się do niego wróciłam bo również dyżurowala od 18,podejrzewa mononukleoze zakaźną. Musze zrobić morfologie, crp i wątrobowe. Będę robić prywatnie by było szybciej bo jutro zrobię i wyniki też jutro będą. Nie wiem czy jeśli z krwi coś wyjdzie czy warto zrobić wymaz, czy w takim przypadku się go robi czy nie

Odnośnik do komentarza

Dziś zrobiłam badania dodatkowo jakieś przesiewowe w kierunku mononukleozy, ale na ten wynik muszę poczekać bo będzie po weekendzie. Podobno na to się choruje raz,czy jest badanie ktore potwierdzi że syn to niedawno miał lub np wychwyce wczesny etap choroby u córki bo nie wiem czy uważać bardziej, podejrzewam że syn mnie zaraził bo objawy te same miał ale u niego szybko dało się pozbyć objawów.

Odnośnik do komentarza

Wątrobowe ładnie w normie
wbc 12,9 (4-10)
rdw 15,1 (11,5-14,5)
neut wart b 9,19 (2,25-7,35)
% neut 71,4 (50-70)
lymph wart b 2,45 (1,12-4,43)
lymph % 19,0 (25-45)

Hemoglobina nawet w normie 12,5 z którą mam ciągle problem.
Jeden migdałek odpuścił jeśli chodzi o ból ale drugi boli z znaczniejszą siłą,nie da się funkcjonować, no i lekarza przekonuje to że mam dreszcze ale gorączki nie mam. Jutro znowu pójdę do lekarza, zobaczę co powie, we wtorek rano będzie wynik na mononukleoze.

Odnośnik do komentarza

to może nie być mononukleoza. a jakieś inne zakażenie wirusowe. Przy mononukleozie testy lateksowe dają często wyniki fałszywie ujemne, dopiero w późniejszej fazie choroby, gdy pojawi się dużo przeciwciał testy dają pozytywny wynik. I próby wątrobowe są w normie. Swoją drogą zwiększona ilość krwinek białych ogólnie i neutrocytów wskazują na infekcję bakteryjną.

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...