Skocz do zawartości
Forum

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Jestem tu nowa więc jezeli pisze nie w tym dziale to prosze o przekierowanie :) a moja sytuacja wyglada nastepujaco:
21 pazdziernika dostalam skierowanie na badanie toksoplazmozy (igg i igm). w międzyczasie, zanim przyszły wyniki, niestety poronilam w 12 tc. (3 listopada). gdy wyszłam ze szpitala, poszłam do lekarza, bo wyniki trafily od razu do karty leczenia. pani ginekolog zobczyla wyniki, niestety nie pokazala mi ich i stwierdziła ze są podwyższone i ze okolo 6 tygodni po poronieniu trzeba je powtórzyć ( niestety nie wiem jakie były tam wartości). 17 grudnia zrobilam ponownie badania igg igm i dzis odebrałam wyniki. są one następujące: igm ujemne, natomiast igg wynosi aż 5699 IU/ml. przy indeksie takim samym dla obu wartości : UJEMNY<1,0; wątpliwy 1,0 - 30,0; dodatni >30.
nie wiem co o tym myślec? czy to znaczy o obecnej chorobie? czy o przebytej juz i zakończonej? tyllko znowu czy jeśli byłabym teraz chora to wartość igm mogłyby być ujemna? chyba od poprzednich badań do dzisiejszych byłyby juz wykrywalne we krwi? prosze o pomoc.

Odnośnik do komentarza

Witam,
tak jak radziła mi pani, zrobiłam awidność przeciwciał klasy igg. uzyskałam następujące wyniki :
toxoplazmoza IgG awidność 0,603 index AWIDNOŚĆ WYSOKA przy następujących wartościach referencyjnych:
indeks<0,200 - niska awidność<br /> indeks>=0,200 - wysoka awidność.
Chciałabym dowiedzieć się, co dane wyniki oznaczają? czy można stwiedzić, nie ma juz zagrożenia dla przyszłej ciąży ze strony toksoplazmozy? dodam jeszcze ze badanie wykonano na aparacie VIDAS PC. z góry dziękuję za odpowiedź.

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...