Interpretacja badań diagnostycznych

Proszę o interpretacje moczu (bakterie w moczu)

magalena3

magalena3

Witam robiłam badania moczu i lekarz stwierdzil ze to normalne ze mam bakterie w moczu dosc liczne bo leukocyty sa w normie czy to naprawde nic poważnego
podaje wyniki z 06.2014

nablonki plaskie liczne
leukocyty 1-3
pasma sluzu d.liczne
bakterie liczne
fosforany bezpostaciowe liczne

oraz wyniki z 07.2014
nablonki plaskie liczne
leukocyty 0-1
pasma sluzu d.liczne
bakterie d. liczne

--

♥ Agatka 11.09.2014r. ♥
Nie mogłam zatrzymać Cię przy sobie, ale nigdy nie wypuszczę Cię z mojego serca...
http://www.suwaczki.com/tickers/7a4a15nmdin1ru9f.png

37703 magalena3 Kobieta, 29 lat, Brzeziny k. Łodzi

Odpowiedzi znajdują się poniżej

magalena3

magalena3

a i dodam jeszcze ze nie mam zadnych objawow zapalenia drog moczowych takich jak swad czy pieczenie

--

♥ Agatka 11.09.2014r. ♥
Nie mogłam zatrzymać Cię przy sobie, ale nigdy nie wypuszczę Cię z mojego serca...

Agnieszka Stańska

Agnieszka Stańska

Odpowiedź eksperta

Obecność bakterii w układzie moczowym nie zawsze prowadzi do rozwoju stanu zapalnego i może nie dawać objawów choroby. Jeżeli brak jest objawów zakażenia, a badania wykazują obecność bakterii, to mówimy o bakteriomoczu bezobjawowym, który zwykle nie wymaga leczenia. Przyczyną zakażenia układu moczowego jest najczęściej (prawie w 90% przypadków) bakteria Escherichia coli (E. coli), nazywana potocznie pałeczką kałową. Bakteria ta może przedostać się z odbytu do ujścia cewki moczowej, następnie do pęcherza. Prawie zawsze dotyczy to kobiet w wieku rozrodczym. Wystąpieniu zakażenia układu moczowego u kobiety sprzyja również aktywność seksualna (możliwość wniknięcia bakterii do cewki moczowej w trakcie stosunku płciowego) oraz stosowanie w celu antykoncepcji środków plemnikobójczych. Z tych powodów u wielu kobiet zakażenie układu moczowego (zwykle pęcherza) występuje wielokrotnie, często kilka razy w ciągu roku. Aby leczenie było skuteczne, należy wyeliminować czynniki ryzyka i przyczynę.

28089 agnieszka-stanska Kobieta, 48 lat, Wrocław
magalena3

magalena3

a czy takie dlugotrwale nie leczenie moze jakos wplynąć na rozwoj dziecka ?? badz co bądz to od cerwca do lipca troche to juz dlugo i nic z tym pani gin nie robi

--

♥ Agatka 11.09.2014r. ♥

Agnieszka Stańska

Agnieszka Stańska

Odpowiedź eksperta

W przypadku ciąży sprawa ma się trochę inaczej. W pochwie i narządach rodnych zmienia się ph i to sprawia, że bakterie namnażają się szybciej i łatwiej. Zazwyczaj gdy ilość bakterii w moczu jest duża i występują objawy zakażenia to lekarz zleca posiew moczu i ewentualnie przepisuje antybiotyk. Natomiast, gdy brak jest objawów zakażenia i nie ma żadnych dolegliwości lekarz "toleruje" bakterie w badaniu. Istotniejsze są leukocyty w moczu. Gdyby było ich dużo, zapewne lekarz coś by zlecił ( posiew, antybiotyk).

magalena3

magalena3

Jestem bardzo wdzięczna za tą poradę bo m nie to juz meczylo i męczyło ale juz mogę spac spokojnie.
Jeszcze raz dziekuje i mocno pozdrawiam :)

--

♥ Agatka 11.09.2014r. ♥

Agnieszka Stańska

Agnieszka Stańska

Odpowiedź eksperta

Ale jeśli pojawi się jakikolwiek objaw zapalenia idź do lekarza. Trzymaj się ciepło i dbaj o siebie :)

agn1eszka

agn1eszka

Witam, jestem w 9 tyg ciąży i odebrałam wyniki. Niepokoi mnie tylko wysoka ilość bakterii w moczu:
Bakterie - 254 (zakres referencyjny: 0 -130)
Bakterie w polu widzenia - nieliczne
Kryształy mineralne wpw - fosforany bezpostaciowe liczne
Krwinki białe - 7,3 (<20)<br /> Krwinki białe wpw - 1 (0-5)
Reszta wskaźników w normie.
Martwi mnie podwyższony wynik bakterii w moczu, prawie dwukrotnie. Oprócz częstego oddawania moczu nie mam żadnych innych objawów: świądu, pieczenia czy trudności z oddawaniem moczu. Leukocyty także są w normie.
Wizyta u ginekologa zaplanowana za 2,5 tyg, czy powinnam przyspieszyć wizytę, czy do tego czasu nie powinnam się martwić i poczekać na interpretacje wyników przez lekarza?
Będę wdzięczna za rozwianie mojego niepokoju.

47773 agn1eszka Kobieta, 33 lata, Zasiedmiogród
~ala1256

~ala1256

Ja mam 10 krotnie przekroczony poziom bakterii w moczu - 984 ug i częstomocz, co to oznacza?