Interpretacja badań diagnostycznych

Awidność cmv

margo78927

margo78927

Witam.Proszę o pomoc w rozszyfrowaniu wyników. Awidność przeciwciał w kl.IgG 0,76
cmv IgG 48,00

37230 margo78927 Kobieta, 40 lat, siewierz

Odpowiedzi znajdują się poniżej

Agnieszka Stańska

Agnieszka Stańska

Odpowiedź eksperta

Z jakiego powodu wykonałaś te badania? I jakie były wartości innych badań dotyczących CMV. Dodatkowo poproszę o zakres norm, jakie były podane przy wyniku tej awidności.

28089 agnieszka-stanska Kobieta, 48 lat, Wrocław
margo78927

margo78927

Jestem w 10 tyg. ciąży. Moja ginekolog zleciła mi badania cmv. W wynikach wyszło mi wtedy : przeciwciała w kl. IgM 0,568 ( < 0,7 niereaktywny); przeciwciała w kl.IgG 84,710 ( > 1,0 reaktywny). Po tych badaniach lekarka zleciła mi Awidność przeciwciał w kl.IgG , wynik to o,76 ( indeks>=0,65 wysoka awidność); kolejne cmv IgG 48,00( wynik dodatni >6)

37230 margo78927 Kobieta, 40 lat, siewierz
Agnieszka Stańska

Agnieszka Stańska

Odpowiedź eksperta

Awidność pozwala na wykluczenie lub potwierdzenie pierwotnej infekcji w ciągu ostatnich 3-4 miesięcy. Im wyższa awidność tym dłużej trwa choroba. U ciebie miano przeciwciał w klasie IgG spada ( najpierw 84 potem 48 ) Więc Twoje wyniki oznaczają, ze kilka miesięcy temu chorowałaś na cytomegalię ( objawy podobne do przeziębienia, często też choroba jest bezobjawowa). W tej chwili już nie chorujesz ( IgM ujemne). Przeciwciała klasy IgG utrzymują się w organizmie dość długo, a dość szybki spadek miana IgG świadczy o tym że chorowałaś kilka miesięcy temu. Żeby określić dokładniej termin choroby powinno się wykonać test Western bloot.

28089 agnieszka-stanska Kobieta, 48 lat, Wrocław
~MAGFA

~MAGFA

Witam.Proszę o pomoc w rozszyfrowaniu wyników. Awidność CMV przeciwciał w kl.IgG 464,000

CMV IgG AWIDNOSC 72,70%