Skocz do zawartości
Forum

Test obciążenia glukozą - wyniki


Rekomendowane odpowiedzi

Witam serdecznie.
Wczoraj miałam robiony test obciążenia glukozą 75 g.
I trochę zaniepokoiły mnie wyniki.
Wynik na czczo 68 mg/dL, natomiast wynik po 2h godzinach od wypicia roztworu 58 mg/dL.
Czy wynik po obciążeniu nie powinien być wyższy? O czym może świadczyć tak niski poziom cukru?
Kolejna wizyta u lekarza dopiero za 3 tygodnie i nie wiem, czy mam powody do niepokoju, czy póki co się nie przejmować?

I czy na wynik badania mógł mieć wpływ fakt, że w czasie tych dwóch godzin przerwy między pobraniami krwi nie byłam w bezruchu?
Pani od badań kazała mi iść do domu i wrócić za dwie godziny- czekał mnie więc długi spacer w 35 stopniowym upale i chodzenie po schodach. A teraz dowiaduję się, że w czasie badania należy raczej nie wysilać się fizycznie. Czy upał i lekkie zmęczenie mogły zafałszować wynik?

Będę bardzo wdzięczna za odpowiedź.
Pozdrawiam serdecznie.

http://www.suwaczki.com/tickers/ukdy15nm1nwn6t52.png

http://www.suwaczki.com/tickers/er3mio4padgfza1m.png

Odnośnik do komentarza

No cóż, podstawowym błędem było pójście do domu. Zalecenia PTD wyraźnie wskazują jak wykonać test. W trakcie testu pacjent nie powinien wykonywać żadnego wysiłku fizycznego, chodzenia, gimnastyki czy nawet lżejszych ćwiczeń, bo to wpływa na wynik testu. Wysiłek fizyczny wzmaga zużywanie glukozy. Jednak analizując Twoje wyniki to one nieznacznie odbiegają od normy. Po dwóch godzinach poziom glukozy we krwi powinien wynosić > 60 mg/dl. U Ciebie jest 58 mg/dl. Skonsultuj wynik z lekarzem, być może stwierdzi, że badanie należy powtórzyć. Nie zapomnij opowiedzieć jak wyglądał test ( pójście do domu, upał i wysiłek). Serdecznie pozdrawiam, Agnieszka

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...