Interpretacja badań diagnostycznych

Proszę o poradę - omdlenia/utrata przytomności - wyniki

banitka

banitka

Problem dotyczy mojej mamy
która cierpi na dość częste migreny (ja i siostra również)
chociaż mnie nie dopadają tak często,mam rzadkie ale silne napady trwające nawet 2 tygodnie.Moja mama jakieś 2 lata temu miała eeg i wyszły jakieś zmiany ale jej neurolog nic na to nie przepisał...zaczęły się sytuacje w których mojej mamie robi się ciemno przed oczami,ostatnio 2 razy upadła,zdarła skórę z nogi i zaczęło jej to brzydko wyglądać...lekarz coś tam przepisał do stosowania miejscowego i olał sprawę. Powiedziałam jej by porobiła badania
i nie wygląda to źle,mocz ok pomimo że są tam pasma śluzu ale tu wygląda jakby mocz został źle pobrany.
PLT podwyższone o 112 ponad normę
cukier o 2 ponad normę
mocznik o 14
bilirubina podwyższona o 16
kreatynina,alat,aspat,żelazo,ob norma
cholesterol podniesiony o 20

co do tej rany to noga spuchła i porobiły się dziwne czerwone plamy,jedna niebieska wygląda jak dziwny siniak...jakie badania można jeszcze wykonać w tym kierunku,martwi mnie to że morfologia nie wygląda aż tak źle przy takich objawach jakie ma,dopiszę że mama ma skoki ciśnienia

--

29704 banitka Kobieta, 31 lat, Ruda Śląska

Odpowiedzi znajdują się poniżej

Agnieszka Stańska

Agnieszka Stańska

Odpowiedź eksperta

ta bilirubina jest niepokojąca. zgłoś się do lekarza z tymi wynikami. Mama może być odwodniona. Z raną też nie ma co sie bawić w jakieś leczenie. Lekarz musi obejrzeć.

28089 agnieszka-stanska Kobieta, 48 lat, Wrocław
~Mariola Wot

~Mariola Wot

Może to jest jakiś problem neurologiczny? Wydaje mi się, że warto do niego podejść kompleksowo. W Warszawie mogę polecić neurologa w klinice psychomedic. Zarejestrować można się telefonicznie 22 253 88 88. Jeżeli on nie rozwiąże wprost problemu, na pewno pokieruje tam gdzie trzeba.