Skocz do zawartości
Forum

Nieznacznie podwyższone TSH


Gość ida

Rekomendowane odpowiedzi

Ponieważ mój mąż jest często senny i zmęczony na własną rękę wysłałam go na badanie TSH. Przy górnej granicy normy 4,3 wyszło mu 4,35. Czy tak lekkie przekroczenie normy może byc powodem do niepokoju i wizyty u endokrynologa? czy może powtórzyć badania żeby wykluczyć błąd laboratoryjny?

Odnośnik do komentarza

Niedawno odebralam wyniki i TSH wynioslo 3,09 norma oznaczona jest do 2,5. wynik FT3 i FT4 sa w normie. Zaznacze ze 1,5 miesiaca temu mialam robione TSH i wynosilo 1,36. Po tym drugim wyniku lekarz zapisal mi branie hormonow.Podejrzewam, ze jestem w ciazy, czy to konieczne?

Odnośnik do komentarza

otoz lekarz endokrynolog wie ze moge byc w ciazy(jezeli jestem jest to 6tydzien) jednak pomimo to zlecil tak duza dawke hormonu(tyroxin50) nie powtarzajac badania.(badania tarczycy zrobiono mi przypadkiem z innego powodu ) wiem, ze sprawne funkcjonowanie tarczycy kobiety w ciazy jest bardzo wazne a choroby tarczycy moga wplywac negatywnie na rozwoj plodu. jednak zbyd duza dawka hormonu moze przeistoczyc sie z nadczynnosci do niedoczynnosci (w ciazy jest zwiekszona produkcja hormonow) i wtedy moze byc problem wiekszy.wynik badania TSH jest lekko podniesiony ale cala gama innych badan, w tym usg sa dobre.rozmawialam z siostra ktora tez choruje na tarczyce i jej wyniki sa duzo gorsze a bierze taka sama dawke(ma innego lekarza). termin u ginekologa dostalam dopiero na 12.11(nie mieszkam w pl)

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...