Skocz do zawartości
Forum

Wyniki mojego dziecka - pilne pytanie


Rekomendowane odpowiedzi

Robiłam dziecku badania krwi,moczu,kału

Do badań skłoniło mnie zachowaniei dziwne kupy syna przy wybiórczym jedzeniu
zachowanie:probemy z koncentracją,nadpobudliwość,rozdrażnienie,kiepskie rozumowanie
kupy:czasami zatwardzenia ale bez zaparć ponieważ kupy pojawiają się codziennie,najczęściej normalna kupa ale pojawiają się również kupy z dużą ilością śluzu lub przezroczysto/żółtej galarety.
W maju pojawiały się wymioty
I czasami syn ma zapach acetonu z ust i do tego ma ogromne pragnienie,woli pić niż jeść
Unika niektórych produktów takich jak mięso i ryby,preferuje pieczywo i produkty słodkie co skłoniło nas do zrobienia posiewu kału by dowiedzieć się czy to nie grzyby z rodzaju candida

morfologia :
MCHC poniżej normy,cała reszta w normie
magnez w normie (kierowałam się deficytem uwagi)
glukoza poniżej normy
mocz-wyniki prawidłowe ale kilka bakterii
kał-krew utajona wynik negatywny
pasożyty-nieobecne (badane 3 razy)
posiew prawidłowy (grzybica wykluczona)
na stopień strawienia-wyniki prawidłowe

Nie wiem jakie badania jeszcze wykonać

Odnośnik do komentarza

Witaj Banitko!
Trudno jest ocenić te wyniki. Objawy u Twojego dziecka mogą wskazywać na wiele schorzeń. Nietypowy wygląd kału może świadczyć o jakiejś nietolerancji pokarmowej, alergii na gluten czy inny składnik pokarmu. Co do oddechu to zapach acetonu jest charakterystyczny dla objawów cukrzycowych, zwłaszcza, że piszesz ze dziecko dużo więcej pije, co potwierdza moje przypuszczenia. Po jednym wyniku oznaczenia poziomu glukozy nie można stwierdzić cukrzycy ( u Twojego dziecka poziom glukozy jest niższy niż norma, co u cukrzyków po nocy jest dość częste). Powinno się wykonać więcej badań. Skontaktuj się ze swoim pediatrą jak najszybciej. Powinien on wykluczyć lub potwierdzić cukrzycę. Nieleczona, u dzieci dość szybko prowadzi do silnych i nieodwracalnych zaburzeń metabolicznych.

Odnośnik do komentarza

Agnieszka Stańska
Witaj Banitko!
Trudno jest ocenić te wyniki. Objawy u Twojego dziecka mogą wskazywać na wiele schorzeń. Nietypowy wygląd kału może świadczyć o jakiejś nietolerancji pokarmowej, alergii na gluten czy inny składnik pokarmu. Co do oddechu to zapach acetonu jest charakterystyczny dla objawów cukrzycowych, zwłaszcza, że piszesz ze dziecko dużo więcej pije, co potwierdza moje przypuszczenia. Po jednym wyniku oznaczenia poziomu glukozy nie można stwierdzić cukrzycy ( u Twojego dziecka poziom glukozy jest niższy niż norma, co u cukrzyków po nocy jest dość częste). Powinno się wykonać więcej badań. Skontaktuj się ze swoim pediatrą jak najszybciej. Powinien on wykluczyć lub potwierdzić cukrzycę. Nieleczona, u dzieci dość szybko prowadzi do silnych i nieodwracalnych zaburzeń metabolicznych.

Dziekuje za razdę,proszę jeszcze napisać jakie badania mam wykonać ponieważ informowałam pediatrę o niskim cukrze i powiedziała że cukrzycy to on nie ma bo jest nadpobudliwy...ale wg mnie napędza go tak to co on je i to że w napojach również znajduje się cukier,ma również zaburzenia SI i to może stąd nadpobudliwość
Czy takiemu małemu dziecku krzywą cukrową się wykonuje ? tzn u dzieci chyba to jest inaczej niż po spożyciu glukozy z apteki ... ? bo pamiętam jak sama miałam robioną krzywą cukrową i ledwo to wypiłam bo miałamw ykonywaną 2krotnie (50 i 75g)

Dodam jeszcze że syn jest przewodniony bo każda Pani w laboratorium mówiła że zapewne lubi sobie popić...syn również waży 18 kg i ma prawie 3 lata czy to nie za dużo jak na ew cukrzycę

Odnośnik do komentarza

Małym dzieciom raczej nie wykonuje się krzywej cukrowej dla potwierdzenia cukrzycy. Lekarze raczej opierają się na objawach (bardzo charakterystycznych). Dla pewności sprawdź dziecku poziomu glukozy w ciągu dnia, na czczo, po posiłkach (godzinę i dwie po) czy wtedy gdy ma ten oddech o zapachu acetonu. możesz to sprawdzić na glukometrze. Czasem zapach acetonu towarzyszy też schorzeniom wątroby.

Odnośnik do komentarza

Agnieszka Stańska
Małym dzieciom raczej nie wykonuje się krzywej cukrowej dla potwierdzenia cukrzycy. Lekarze raczej opierają się na objawach (bardzo charakterystycznych). Dla pewności sprawdź dziecku poziomu glukozy w ciągu dnia, na czczo, po posiłkach (godzinę i dwie po) czy wtedy gdy ma ten oddech o zapachu acetonu. możesz to sprawdzić na glukometrze. Czasem zapach acetonu towarzyszy też schorzeniom wątroby.

to w poniedziałek zrobię nową serię badań tym razem z alat i aspat

Odnośnik do komentarza

mamy świeże wyniki
najpierw zaczne od cukru który na czczo wynosił 88 (ostatni posiłek po 19)
Z rana zapach acetonu z ust (dodam że syn w ciągu dnia i tak dużo pije)
a oto wyniki,w nawiasie normy laboratorium:
WBC 18,9 (4,5-13)
RBC 5,11 (4,3-5,5)
HGB 14,4 (10,9-14,2)
HCT 41,5 (34,0-41,0)
Wskaźniki czerwonokrwinkowe:
MCV 81 (76,0-87,0)
MCHC 34,7 (32,2-36,2)
MCH 28,1 (25,5-29,5)
RDW 13,7 (11,6-14,8)
PLT 203 (140,0-424,0)
MPV 10,1 10,1 (7,5-12)

Rozmaz (pomiar automatyczny)
wart.b NEUT 3 (1,5-7,5)
% NEUT 15,9 (35,0-55,0)
wart.b. LYMPH 13,7 (1,5-8,0)
% LYMPH 72,4 (40,0-60,0)
wart,b MONO 1,91 (0,3-2,0)
% MONO 10,1 (2,0-7,0)
wart.b EO 0,19 (0,1-0,6)
% EO 1,0 (1,0-5,0)
wart.b BASO 0,11 (0,015-0,06)
% BASO 0,6 (0,0-1,0)
wart.b LIC 0,35 (0,0-0,4)
% LIC 1,9 (0,0-4,0)
jutro odbieram wyniki moczu

syn je coraz bardziej wybiórczo,obecnie to kilka produktów z którytch już nie jestem w stanie wymyślić nic konkretnego

Odnośnik do komentarza

Z badań wynika, ze w organizmie jest jakiś stan zapalny ( leukocyty ponad 18 tyś, w rozmazie wzrost limfocytów). Niepokoi mnie nadmierna ilość bazofili, co może świadczyć o obecności pasożytów. Spróbuj poszukać labu, gdzie robią badania z krwi lub kału na obecność przeciwciał na pasożyty. Jednorazowo (trzy badania) wykonane badanie z kału nie zawsze pokazuje obecność pasożytów. Mają one dość skomplikowany cykl życiowy i czasem w próbce nie ma pasożytów lub ich jaj, a w organizmie są.

Odnośnik do komentarza

Agnieszka Stańska
Z badań wynika, ze w organizmie jest jakiś stan zapalny ( leukocyty ponad 18 tyś, w rozmazie wzrost limfocytów). Niepokoi mnie nadmierna ilość bazofili, co może świadczyć o obecności pasożytów. Spróbuj poszukać labu, gdzie robią badania z krwi lub kału na obecność przeciwciał na pasożyty. Jednorazowo (trzy badania) wykonane badanie z kału nie zawsze pokazuje obecność pasożytów. Mają one dość skomplikowany cykl życiowy i czasem w próbce nie ma pasożytów lub ich jaj, a w organizmie są.

Dziękuje za szybka odpowiedź a teraz Panią zaskoczę,robiliśmy posiew w Zabrzu podobno laboratorium dobre,robiliśmy również w laboratorium Felix,wyniki prawidłowe,robiliśmy badanie na pasożyty kilka razy i również nic,dziecko jest rozdrażnione więc coś jest powodem,ciężko będzie pobrać krew z żyły,chyba że na jakimś środku uspokajającym (piszę poważnie,bo moje dziecko jest nietykalne dosłownie,za pierwszym razem dał sobie pobrać krew z palca za 2,3,4 juz była tragedia,w piątek spędziliśmy w laboratorium jakieś 20min były to tylko próby nakłucia palca,dziecko mi się wyrywało,kopało...waży 18kg więc jest co trzymać,nie wyobrażam sobie pobierania z żyły...)
Śluz w kale jest nadal,co do pasożytów syn preferuje jedzenie które pożywia grzyby...cukier,gluten...obecnie je głównie pieczywo i do tego kilka innych produktów i to tyle,na ogół serki waniliowe i pieczywo.Wcześniej wycofałam peiczywo i produkty glutenowe i syn zrobił się spokojniejszy,powróciłam do niego na czas badań z powodu wysokiego IG by tą ew cukrzycę potwierdzić lub wykluczyć a zachowanie syna uległo pogorszeniu do tego odrzucił wiele produktów które jadł,gdbym teraz wycofała gluten to nie wiem czy cokolwiek by jadł...

Odnośnik do komentarza

Agnieszka Stańska
nie pozostaje nic innego jak wykluczyć nietolerancję glutenu. skoro objawy częściowo ustąpiły po diecie bezglutenowej to dużo wskazuje na to że Twoje dziecko ma nietolerancję glutenu. Należało by to potwierdzić (albo wykluczyć) testem z krwi. Porozmawiaj z pediatrą, może coś poradzi.

a czy alergia może dawać takie efekty jak rozdraznienie,niespokojny sen...dzisiaj syn znowu krzyknął i zaczął kopać,nie wyglądało to na zły sen

Jaki lekarz zajmuje się takimi przypadkami ? poniewaz ostatnio pediatra mówiła coś o gastroenterologu...

Odnośnik do komentarza

banitka moja córka miała podobnie niespokojny sen,wręcz rzucanie się i kopanie,strasznie kopała nogami i wierciła sie
kupy w porządku ani nie żadne anie nie twarde,brak śluzu
badanie kału 3 krotne nic nie wykazało
a w badaniu krwi szczegółowym w kierunku glisty ludzkiej wyszły pasożyty
niestety krew pobierana z żyły,ale razem z pielęgniarka jakoś dałyśmy radę utrzymać córkę

po podaniu leku na pasożyty dwie dawki co 3 tygodnie-problemy ze snem ustały

Joasia
http://s7.suwaczek.com/200905264565.png
Emilka
http://s4.suwaczek.com/200405064765.png

Odnośnik do komentarza

no kurde...czasami człowieka krew zalewa...człowiek biega z kupami i nic nie wychodzi a potem w innych badaniach wychodzi...

Pani Agnieszko pediatra skupiła się na leukocytach,dała skierowanie na usg,termin mamy za 2 tygodnie.
Czy warto oddawać do badania jeszcze kupę bo zapewne coś dzieje się w odrębie układu pokarmowego...czy dać do badania tą śmierdzącą,żółtawą i śluzowatą kupę ? jeśli tak to co badać ?

Odnośnik do komentarza

Alergiami zajmuje się alergolog. Pediatra mówiła o gastroenterologu, bo on zajmuje się schorzeniami jelit i żołądka. Warto odwiedzić obu. O pasożytach pisałam już wcześniej. Ich cykl jest dość skomplikowany i "nie rodzą " się codziennie. Czasem trzeba zbadać kał kilkanaście razy aż się trafi na cystę, jajo czy pasożyta. Dzieci zakażone pasożytami mają właśnie zaburzony sen, są niespokojne, mają zaburzenia koncentracji. Spróbuj poszukać labu, gdzie pobiera krew doświadczona w kontaktach z dziećmi osoba. Może uda się wam pobrać krew i poszukać w niej przeciwciał na glistę czy sprawdzić alergię na gluten. Z kału można ewentualnie wykonać badanie w kierunku lamblii.

Odnośnik do komentarza

witam ponownie
wracam do tamtu ponieważ duzo się działo,syn wyladował w szpitalu
z badań z 2.11 wynika:
CRP 0,64 mg/l
amylaza w surowicy 99,3 U/L (25-125)
amylaza w moczu 428,4 U/L (n:do 321)
c.właściwy 1,031
Elektrolity
Na 139
K 4,48
Ca 1,17
Cl 112
glukoza 80
Aspat 45 (20-60)
Alat 46 (5-45)
białko całkowite 6,5 (5,6-7,5)
kratynina 0,4 (0,45-0,74)
mg norma

wyniki z 5.11
mocz c.właściwy 1,032
amylaza w surowicy 110,2 (25-125)
amylaza w moczu 861 (n do 321)
Fe 76 (9-150)
GGTP 24 (12-64)
cukier norma

6.11
gazometria
pH 7,406
pCO2- 736
HCO3- 22,5
BE(-2,2)
Elektrolity
Na 140,8
K 5,43
Ca 1,14
Cl 10

7.11
amylaza w moczu 589

8.11
amylaza w moczu 142 i wypisano syna do domu i do dalszej diagnozy

Co Pani o tym sądzi,co to jest to Cl bo bardzo spadło

Kał na pasożyty -
powtórka była 2 dni później-czekamy na wunik
kał na owsiki -
wymaz z odbytu-czekamy na wynik
Antygen HP w kale -
IgAEmA -w toku
IgGEmA -w toku

do tego wykryto refluks
przyczyny zapalenia trzustki nie wykryto,zwalczono to ale nie wiadomo skąd sie wzięło
Podejrzenie jest nietolerancji laktozy,próby laktozowej nie udało się wykonać ponieważ syn nie współpracował (autyzm) ale po wmuszeniu połowy tego co miał wypić następnego dnia pojawiła sie papkowata kupa
w zaleceniach znalazło się "właćzenie diety bezlaktozowej empirycznie"
kontorlne badanie moczu (amylazy) usg
poradnia gastroeneterologiczna oraz oddział alergologii

Odnośnik do komentarza

Pisałaś wcześniej, ze Twój syn ma stwierdzony autyzm. U większości dzieci z autyzmem stwierdzono niedobory enzymów rozkładających białka zawarte w mleku i zbożu. Dieta bezmleczna i bezglutenowa poprawia funkcjonowanie takich dzieci. W przypadku Twojego syna już próbowałaś takiej diety i było ok. Nie pozostaje nic innego jak stosować taką dietę dalej. A problemy gastryczne wtedy ustąpią.

Odnośnik do komentarza

Pani Agnieszko znowu mam złe wieści,dzisiaj (prawie 2 tyg od wyjścia ze szpitala) badałam amylazę,jest na poziomie 547 więc znowu przekroczona,wypisano go do domu z amylazą na poziomie 142.Co może oznaczać kolejny wzrost ? złe zalecenia lekarskie ? bo ponowne zapalenie to niewątpliwe,syn wczoraj wieczorem pokazał że bolą go okolice trzustki i pokazywał na plecy trochę,czytałam że ból promieniuje do pleców...Co powinnam zrobić,o jaki oddział teraz się starać ? czy sprawa trzustki to sprawa oddziału gastrologii ? no i znowu ma ciągłe pragnienie

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...