Interpretacja badań diagnostycznych

Senność, zmęczenie

Odpowiedzi znajdują się poniżej

Oopsy Daisy

Oopsy Daisy

Przepraszam że się wtrącę.Ja również miałam takie symptomy.Dopóki nie doszło do 2 poronień tłumaczyłam sobie to przemęczeniem.Jednak badania wykazały niedoczynność tarczycy.Więc warto zrobić sobie krew i sprawdzić :)

Pozdrawiam

--

http://davf.daisypath.com/2hwIp1.png

12922 oopsy-daisy Kobieta, 35 lat, UK
Agnieszka Stańska

Agnieszka Stańska

Takie objawy mogą sugerować wiele rzeczy. Może to brak witamin? Może anemia? A może rzeczywiście to wina tabletek antykoncepcyjnych? Wykonanie morfologii nie zaszkodzi. W sprawie tabletek porozmawiaj z ginekologiem, może trzeba będzie zmienić tabletki. Nie wszystkie mają taki sam skład. Gdybyś chciała sprawdzić tarczycę, to skontroluj sobie nie tylko poziom TSH ale także FT3 i FT4. Te trzy parametry lepiej obrazują stan tarczycy, niż samo wykonanie TSH.

28089 agnieszka-stanska Kobieta, 49 lat, Wrocław
~Dwu-Kropek

~Dwu-Kropek

Daisy - szczerze to nawet tarczyce podejrzewałam, bo wiem, że i nieregularne @ przy niej są; ale ja właśnie z ciążami nie miałam problemu.

Pani Agnieszko - dziękuję za szybką odpowiedź;
Dziś dałam do badania mocz oraz krew (OB, rozmaz, CRP).
Planuję wizytę u internisty, również ze względu na ból nóg (głównie nocny) oraz ból pod pachami (od kilku dni.

Chyba się sypię :(

Oopsy Daisy

Oopsy Daisy

A ja właśnie miałam @ regularne-więc nie przyszło mi do głowy że to może być tarczyca...Dlatego obrałam sobie że jest to po prostu przemęczenie.Zrób sobie badania profilaktycznie-nie zaszkodzi :)

Pozdrawiam i już uciekam :)

--

~Dwu-Kropek

~Dwu-Kropek

Daisy - zrobię, zrobię.....
W tym tygodniu pójdę z wynikami do lekarza i poproszę o skierowanie na tarczycę, a jak nie - to zrobię prywatnie.

Nie wiesz jaki to koszt i z czego to się robi(np. krew pobierają czy co innego)?

Oopsy Daisy

Oopsy Daisy

Wiesz co ja płaciłam chyba 18 zł x3 .A badanie wykonuje się z krwi :)

--

Agnieszka Stańska

Agnieszka Stańska

Dwu-Kropku, porozmawiaj też z ginem o przeciwwskazaniach do łykania tabletek. Zakrzepica czy zapalenie żył głębokich (bóle nóg nocne) to dosyć częste powikłanie i skutek uboczny brania tabletek.

~Dwu-Kropek

~Dwu-Kropek

Witam, odebrałam dziś wyniki.

Krew w normie, OB - ok (10), mocz też chyba oki;

Tylko jest coś takiego jak badanie serologiczne CRP - białko ostrej fazy (ilościowo) +18 (norma 0-6).
Co to takiego?

~Dwu-Kropek

~Dwu-Kropek

Agnieszka Stańska
Dwu-Kropku, porozmawiaj też z ginem o przeciwwskazaniach do łykania tabletek. Zakrzepica czy zapalenie żył głębokich (bóle nóg nocne) to dosyć częste powikłanie i skutek uboczny brania tabletek.

Z tym, że nogi bolą mnie już kilka lat, a tabletki biorę od 5 miesięcy (+ - )

Agnieszka Stańska

Agnieszka Stańska

CRP to oznaczenie białka ostrej fazy. To bardzo czuły, ale mało specyficzny wskaźnik toczącego się stanu zapalnego, infekcji czy zakażenia. Gdy w organizmie zaczyna się toczyć jakiś proces zapalny czy zakażenie białko to jest wytwarzane i dostaje się do krwi, gdzie zapoczątkowuje procesy, które mają doprowadzić do zlikwidowania infekcji czy zapalenia. Jest nieswoiste a to oznacza, że nie wskazuje miejsca konkretnego procesu zapalnego a tylko że taki proces istnieje i narasta. Nie wykonuje się tego oznaczenia gdy istnieje już rozpoznana infekcja/zakażenie bo nie ma sensu takie oznaczenie. U większości palaczy CRP jest nieznacznie podwyższone. Także hormonalna terapia zastępcza i nadciśnienie tętnicze podwyższają nieznacznie wyniki. Proponuję wizytę i lekarza w POZ i skonsultowanie tego wyniku. Serdecznie pozdrawiam, Agnieszka