Skocz do zawartości
Forum

Cholesterol CHOL a TG - pytanie


Rekomendowane odpowiedzi

Witam,
odebrałam wyniki badań okresowych,
Cholesterol CHOL 211,4 (norma 140-200)
Trójglicerydy TG 59,1 (norma 0-150)

Jestem zdziwiona wynikiem, ponieważ zawsze miałam niski cholesterol - zdrowo się odżywiam. Od niedawna choruję jednak na niedoczynność tarczycy, to podobno może mieć związek z wynikami.

Czy takie wyniki badań to sygnał do leczenia/zmiany diety? Czy ewentualnie przy tej proporcji CHOL i TG nie mam się czym martwić?

Tomek ur. lipiec 2011 / Ola ur. wrzesień 2013

Odnośnik do komentarza

Witaj!
Te wyniki nie są jeszcze takie złe. trzeba obserwować stężenie cholesterolu, bo niestety przy Twoim schorzeniu poziom cholesterolu we krwi jest podwyższony. Wiąże się to z tym, ze tarczyca a raczej jej hormony regulują przemianę materii. Gdy jest tych hormonów za mało, przemiana jest zaburzona. Możesz próbować regulować poziom cholesterolu dietą. Unikaj żółtych serów oraz czerwonego mięsa. Warto też wykonywać pełen profil lipidowy czyli oznaczenie cholesterolu całkowitego, frakcji HDL, LDL i trójglicerydów. Przy wyrównanym leczeniu niedoczynności tarczycy, poziom cholesterolu powinien wrócić do normy. Ale 211 to nie jest jeszcze bardzo zły wynik. Serdecznie pozdrawiam, Agnieszka

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...