Interpretacja badań diagnostycznych

Prośba o interpretacje wyniku CMV

Odpowiedzi znajdują się poniżej

~Mapet

~Mapet

Awidność:
<0,4 niska awidność<br /> =>0,65 wysoka awidność

CMV IgG
wynik ujemny <4<br /> wynik dodatni>6
u mnie 47,00 U/ml

Agnieszka Stańska

Agnieszka Stańska

Odpowiedź eksperta

Skoro awidność jest wysoka to oznacza, że chorowałaś lub miałaś kontakt a chorym dość dawno temu. IgM jest ujemne więc nie chorujesz w tej chwili.

28089 agnieszka-stanska Kobieta, 49 lat, Wrocław
swieza mamusia

swieza mamusia

Witam . Jestem w 9 tygodniu ciazy lekarz zlecil mi badanie CMV oto moje wyniki CMVIgG <0,150 U/ml CMV IgM 0,2 COI .Prosze o interpretacje wyniku za co z gory dziekuje.

41576 swieza-mamusia Mężczyzna, 31 lat, slupsk
~ta_agnieszka

~ta_agnieszka

Witam,

jestem w 10 tygodniu ciąży i właśnie odebrałam wyniki P-ciała p/CMV IgG 541,5. wizytę u lekrza mam dopiero za miesiąc więc trochę się martwię tym wynikiem. Proszę o opinię

Agnieszka Stańska

Agnieszka Stańska

Odpowiedź eksperta

Bez poziomu IgM niestety nic nie mogę powiedzieć. Do określenia czy pacjent jest chory, czy jest nosicielem jest potrzebne oznaczenie obu klas przeciwciał: IgM i IgG. Jedna klasa nic nie mówi.

majka2

majka2

Witam,
jestem w 8 tyg. ciąży i proszę o interpretację wyników:
CMV - wirus cytomegalii p/c IgM (F23) 0,318
CMV - wirus cytomegalii p/c IgM (F23) nieobecne
nieobecne: < 0,7
watpliwe: 0,7 - 1,0
obecne: > 1,0

CMV - wirus cytomegalii p/c IgG (F19) 280,900 U/ml
CMV - wirus cytomegalii p/c IgG (F19) obecne
nieobecne: < 0,5
watpliwe: 0,5 - 1,0
obecne: > 1,0

Czy muszę zrobić jakieś dodatkowe badania potwierdzające kiedy byłam chora? Czy takie wyniki badań na tą chwilę mogą być groźne dla płodu i czy jest ryzyko poronienia z powodu tego IgG np jeśli byłam chora niedługo przed ciążą?

42381 majka2 Kobieta, 32 lata, Kraków
Agnieszka Stańska

Agnieszka Stańska

Odpowiedź eksperta

Na samym początku tego wątku jest wyjaśniona interpretacja badań. nie ma potrzeby robić dodatkowych badań, A dla płodu taka sytuacja jest niegroźna.

~beata2005

~beata2005

Witam,proszę o pomoc,mam córeczke 3tyg ,waga urodzeniowa 2,400 w 38 tyg ciąży ,dzis odebrałam wyniki przeciwciała igg 187,przeciwciała igm ujemny wynik ,ja nie robiłam w ciązy badan na cytomegalie,czy to oznacza ze moja córeczka jest chora ,co teraz powinnam zrobic jakies dodatkowe badania ,powtórzyc te badania jestem spanikowana bo przeczytałam o cytomegalii straszne rzeczy ,błagam o pomoc

Agnieszka Stańska

Agnieszka Stańska

Odpowiedź eksperta

Jeśli masz IgM ujemne a IgG dodatnie to jesteś nosicielem. Nie mam pojęcia, czy byłaś chora w trakcie ciąży, bo nie robiłaś wtedy żadnych wyników w kierunku cytomegalii. Możesz zrobić awidność IgG ale sam wynik też nie powie dokładnie kiedy chorowałaś. Jeśli bardzo chcesz się dowiedzieć czy dziecko zostało zakażone to trzeba dziecku zrobić poziom przeciwciał i sprawdzić czy jest zakażone.

ilonka89

ilonka89

Witam jestem w 9tc odebralam wyniki badan prosze o pomoc w interpretacji; cytomegalowirus IgG 158.3 zas cytomegalowirus IgM 0.21 Czy z moja dzidzia bedzie ok? Czy mam powody do niepokoju?

42661 ilonka89 Kobieta, 30 lat, radom