Skocz do zawartości
Forum

Rekomendowane odpowiedzi

jak pisalam do poloznej, moja siostrzenica ma juz prawie 1.5 roczku i nadal nie ma zadnych zebow. lekarz powiedzial ze moze po Nowym roku zrobi jej jakies badanie krwi..
tylko sie tak zastanawiamy na jakim podlozu? czy z badania krwi moze wyjsc ewentualna przyczyna dlaczego te zabki nie rosna???
czy to jakies pecjalne badania pod katem, no wlasnie, nie widze czego....czy po prostu lekarz znalazl tylko takie mydlace oczy rozwiazanie na pytania mojej bratowej....
dziekuje za jakakolwiek informacje :)

Odnośnik do komentarza

jeśli chodzi o badania krwi to jedyne co przychodzi mi do głowy to badanie wapna, fosforu, chlorków, jednak jeśli maluch nie ma problemów z układem kostnym to ątpliwe, żeby coś tutaj było nieprawidłowego, bo gdyby faktycznie COŚ to odbijało by sie na całym organizmie, a nie tylko na ząbkach
rozumiem jednak niepokój, sama też bym sie martwiła, chociaż mojej dobrej koleżanki synkowi pierwszy ząbek wyszedł pod koniec 14 miesiaca i reszta poszła szybciutko, chyba faktycznie trzeba poczekać, a jedyne co można jeszcze sprawdzić to zrobić RTG i zobaczyć czy są zawiązki zębów, chociaż tak naprawdę w tym wieku zdjecie nie wyjdzie wyraźn8ie ze względu na nie do końca rozwinięte zatoki, więc trezba by było rozważyć w ogóle "czy sie opłaca"

popytam kuzynki, jest stomatologiem, może ona coś doradzi
pozdrawiam

Odnośnik do komentarza

kuzynka stomatolog powiedziała, że badania z krwi nie wykażą co jest odpowiedzialne, ze jeszcze nie ma ząbków
trzeba zrobić duże panoramiczne zdjęcie i zobaczyć czy istanieją zawiązki kostne
w przypadku nie wykształcenia sie zawiązków kostnych należało by sie udać do lekarzy (nie pamietam jaka to specjalizacja) zazwyczaj w przyklinicznych centrach stomatologicznych, którzy zajmują sie dziećmi i takimi przypadkami

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...