Interpretacja badań diagnostycznych

Bakteria

Otka

Otka

Witam

z mężem wykonujemy badania pod kątem niepłodnosci i poronień... Znajoma lekarka powiedziała mężowi, żebyśmy w miarę możliwości wykonali badanie na bakterię która ujwania się tylko w ciązy i może powodować "zakrzepy", w leczeniu jej podaje się zastrzyki. Czy może Pan się orientuje co to za bakteria ?? Będę bardzo wdzięczna za odpowiedź

--

Każdy może się poddać, to najłatwiejsza rzecz do zrobienia. Ale wytrzymać, przetrwać, gdy nie wychodzi, gdy nie wiesz co dalej, gdy inni namawiaj

2303 otka Kobieta, 35 lat, Kolobrzeg

Odpowiedzi znajdują się poniżej

Diagnosta

Diagnosta

Witam
Odpowiedź nie jest niestety jednoznaczna (gdyby się dało uszczegółowić pytanie). Ogólnie wszystkie zakażenia bakteryjne narządów miednicy mniejszej u kobiet często wywołują poronienia ale za głównych sprawców problemów z donoszeniem ciąży wśród bakterii uważa się:
1.zakażenie bakterią Chlamydia trachomatism, które jest główną przyczyną niepłodności kobiet. Wywoływane przez nie stany zapalne jajowodów prowadzą do ich zwężenia lub zarośnięcia, co uniemożliwia komórce jajowej dotarcie do macicy. Może więc dojść do powstania ciąży pozamacicznej. Chlamydie zaburzają również przebieg ciąży, powodują poronienia i przedwczesne porody. Utrudniają nawet zapłodnienie in vitro, zakłócając proces zagnieżdżania się zarodka.
2. Ureaplasma urealyticum które są , prymitywnymi bakteriami, zdolnymi do namnażania pozakomórkowego na komórkach nabłonka (epitelu).
W kobiecych drogach rodnych Ureaplasma urealyticum może wywoływać np zapalenie jajowodów czy zakażenia jajników stany zapalne zatoki Douglasa, może też występować bezobjawowo w drogach moczowych i płciowych kobiety.
Zakażenie ureaplazmą może prowadzić do takich problemow jak spontaniczne poronienia lub przedwczesny poród. Ureaplazmy mogą być również przeniesione na zdrowego noworodka w trakcie porodu.
Zastosowanie terapeutyczne z dużymi szansami na wyleczenie mają w okresie ciąży i u dzieci do szóstego roku życia nowe generacje makrolidów, np. klarytromycyna.
Pozdrawiam
Artur

--

3641 diagnosta Kobieta, 0 lat, Małopolska