Skocz do zawartości
Forum

Wymaz z gardła


Rekomendowane odpowiedzi

Witam,
W ciagu ostatniego półtora miesiąca przebyłam dwie anginy - pierwsza leczona Ceklorem, druga (po 5 dniach od zakończenia kuracji) Zinnatem.
Po kolejnym tygodniu od zakończenia leczenia znowu bardzo mnie bolało gardło, migdały i węzły chłonne (i nadal bolą) - zrobilam wymaz z gardła.

Wynik :
Streptococcus pyogenes, poj. kol.
Antybiogram: wrażliwy na: erytromycynę, penicylinę, ampicylinę, klindamycynę.

Czy obecność tej bakterii będzie się wiązała z koniecznością kolejnej antybiotykoterapii, czy może jest to pozostałość po przebytych anginach?
Na wizytę u laryngologa mogę liczyć dopiero w przyszłym tygodniu, a gardło jak bolało, tak boli :(

Odnośnik do komentarza

Witam
Miałem problem z internetem, więc dopiero teraz odpowiadam. Streptococcus pyogenes – paciorkowiec beta-hemolizujący zaliczany do ziarniaków, będący czynnikiem etiologicznym anginy. Ze względu na objawy kliniczne towarzyszące infekcji bywa nazywany paciorkowcem ropnym. U 10 % zakażonych osób rozwija się nosicielstwo. Najprawdopodobniej u Pani konieczna będzie kolejna terapia antybiotykami. Możliwe, że przy nawracających się kolejnych zakażeniach trzeba będzie zrobić autoszczepionkę lub poddać się wycięciu migdałków.
Pozdrawiam
Artur

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...