Skocz do zawartości
Forum

Interpretacja badań


Rekomendowane odpowiedzi

Witam:)
Wiem,że były już pytania o interpretację badań po obciążeniu 75g glukozy,ale mi wyszedł dziwny wynik i zaczynam się trochę denerwować.Tym bardziej,że pielęgniarka wydająca wynki zapytała,czy biorę coś na obniżenie glukozy!?

Moje wyniki:
Glukoza (surowica na czczo) 85,6 mg/dl
Białko całkowite 7,6 g/dl
Glukoza (surowica po 1h) 89,8 mg/dl
Glukoza (surowica po 2h) 100,4 mg/dl

Czy takie wyniki są prawidłowe?Może powinnam ponowić badania?Wizytę u lekarza mam dopiero za m-c,więc będę wdzięczna za odpowiedź.

Pozdrawiam ciepło:)

Odnośnik do komentarza

Witam
Badanie wyszło w sumie ok.
na czczo 85,6mg/dl norma do 70 - 100 mg/dl więc bardzo ładnie
po 1h 89,8 mg/ dl dla 75 g glukozy nie ma potrzeby oznaczać po 1h ale norma do 178 mg/ dl (z przeliczenia wg norm niemieckich - do 9,9 mmol/l)
po 2h 100,4 mg/ dl norma < 140 mg/ dl
Takie wyniki krzywej cukrowej nie są rzadkością, jednak sprawiają pewne trudności interpretacyjne. Wynik na czczo prawidłowy. Podanie glukozy wywołało za duży wyrzut insuliny, choć w żadnym z późniejszych badań nie ma niedocukrzenia. Starzy doktorzy zaproponowali by badanie na czczo, a następnie zjedzenie lekkiego śniadania złożonego z różnorodnych produktów i zrobienie badań poziomu glukozy po 1 godzinie i 2. Wartość ekwiwalentu glukozy z takiego śniadania można wyliczyć z tabel dla cukrzyków. Obecnie sens badania krzywej cukrowej jest negowany w dość licznych publikacjach.
Pozdrawiam
Artur

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...