Skocz do zawartości
Forum

Anemia


Gość Gośka

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Mam pewien problem. Moja córka ma 6 i pół miesiąca. Od trzech miesięcy dostaje żelazo w postaci Ferrum Lek, poniewaz miala zdiagnozowaną anemię.Od tego czasu przed kazdym szczepieniem miała robioną kontrolna morfologię. Wyniki są takie:
Leukocyty:7,42
Erytrocyty:5,61(powyzej normy)
Hematokryt:36,8
Hemoglobina:12,6
MCV:65,6(ponizej normy)
MCHC:22,5(poniżej normy)
płytki krwi:471(powyzej normy)
Żelazo:56
Pani doktor kazała odstawić żelazo. skierowała nas do Akademickiego Centrum Klinicznego do Gdańska do poradni hemolitycznej, poniewaz dziwi ją dlaczego przy tak dobrych wynikach i prawidłowej ilosci żelaza objętosci komórek są ponizej normy. Powiedziala ze nic strasznego się nie dzieje aleja się martwie stąd moje pytanie dlaczego tak jest. Z góry dziękuję za odpowiedz. Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza

Gosiu rzyczywiscie wygląda na to, że samo żelazo jest ok, krwinki sa malutkie, ale jest ich dużo i w ten sposób nadganiają. W życiu płodowym krwinki są z kolei duze, po porodzie w życiu pozapłodowym to się radykalmnie zmienia i organizm musi nadrobić, u niektórych maluszków trwa to około 3 miesiecy u innych nawet do roku. Jakkolwiek na to spojrzeć, nie ma się czym martwić, ale lepiej sprawdzić i mieć 100% spokój. Pozdrawiam A

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...