Skocz do zawartości
Forum

Pytanko i prośba


Rekomendowane odpowiedzi

Witam Serdecznie p.Aneto !

Wczoraj zrobiłam badanie krwi i moczu. Nie miałam w planie tego robić ale przed wczoraj po prosty zwaliło mnie z nóg. Około południa zaczęło mnie strasznie boleć podbrzusze, promieniowało na nogi, szłam ledwo zgięta w pół, było mi słabo. Pierwszy raz się tak poczułam. Po ok 1h odpoczynku drzemając jeśli tak to można nazwać ból praktycznie przeszedł. Pozostało jedynie lekkie kłócie w podbrzuszu odczuwalne szczególnie podczas jazdy samochodem na różnych "równościach" naszych dróg :Szok: Wieczorkiem delikatnie bolało mnie przy oddawaniu moczu dlatego postanowilam spr czy nie mam jakiegoś stanu zapalnego. Oto moje wyniki:

Morgfologia

  • Krwinki białe 8.6
  • Krwinki Czerwone 4.5
  • Hemoglobina 13.2
  • Hematokryt 39.5
  • MCH 29.3
  • MCHC 33.4
  • MCV 87.8
  • Płytki krwi 342
  • RDV-CV 12.3

Badanie ogólne moczu

  • Ciężar właściwy 1025
  • pH 6
  • Leukocyty ujemny
  • Azotyny ujemny
  • Białko ujemny
  • Glukoza ujemny
  • Ciała ketonowe ujemny
  • Urobilinogen w normie
  • Bilirubina ujemny
  • Erytrocyty ujemny

Osad
Nabłonki płaskie nieliczne
Leukocyty 0-2wpw
Erytrocyty częściowo wyługowane 2-5wpw

Te wyniki wydają się być dobre. Jestem prawie 3 miesiące po porodzie. Wojtuś miał jednak wadę wrodzoną serca i nie przeżył :Płacz::Płacz: Z mężem zaczęliśmy starania o następnego dzidziusia chociaż nie powiem nie przyszło mi to łatwo. W zwiazku z tym bólem nie wiem czy to może być jakas sprawa ginekologiczna czy raczej z układem moczowym :( Czy powyższe wyniki wskazują na jakieś odchylenia nieprawidłowości ?
I jeszcze jedno pytanie po jakim czasie najlepiej wykonać test ciążowy Beta HCG tak aby był on miarodajny a nie niepewny jako wynik ?
Z góry serdecznie dziękuje za odpowiedz. Pzdr Kasia

Odnośnik do komentarza

Ronia wyniki jak sama napisałaś są ok, jednak nie napisałaś, czy w osadzie moczu były bakterie i w jakiej ilości, przy zapaleniu układu moczowego to ma kluczowe znaczenie, więc należałoby sprawdzic mocz pod tym kątem, jeśli tego nie określają w ogólnym badaniu moczu (a powinno być zaznaczone) to powinnaś zrobić posiew moczu. Do tego koniecznie sprawdzić co się dzieje od strony ginekologicznej, czyli, USG, test ciażowy, badanie.
Myśle, ze po tych badaniach wszystko sie wyjaśni.

Odnośnik do komentarza

Zrobiłam zwykłe badanie moczu bez posiewu. Wszystko to co miałam na badaniu ogólnym moczy przepisałam więcy chyba faktycznie nie ma tych danych. Na dzień dzisiejszy dolegliwości całkowicie ustały.Ginekologicznie wszystko bylo 2 tygodnie temu dobrze. Na test chyba za wcześnie w końcu miesiączki spodziewam się ok 27 kwietnia. Z tego co wiem owulacje mialam ok 16 kwietnia przez 3 dni testy owulacyjne pokazywały 2 kreseczki. Może Beta HCG ale kiedy ? Poczekać iść po terminie spodziewanej miesiączki czy przed ?

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...