Humor i hobby oraz gry i zabawy

Jak dorobić sobie w wolnym czasie? Wpisujcie swoje patenty :)

justa 24

justa 24

Zakładam ten wątek po to, żeby mamusie dzieliły się między sobą informacjami w jaki sposób dorobić sobie siedząc w domu z dziećmi.
Ja jeszcze nie dawno szukałam takich informacji w internecie. Jestem mamą dwójki dzieci, niestety bezrobotną, ale mam nadzieję, że to się niedługo zmieni, drugie dziecko już troszkę odchowane (ma 1,5 roku) więc szukam pracy na całego, ale niestety nie jest łatwo, gdy najpierw postawiło się na rodzinę a nie na karierę, doświadczenie zawodowe znikome, a teraz najlepiej, żeby się było młodym i z dużym doświadczeniem :)
Wracając do tematu, po kilku dniach szukania na różnych forach informacji o jakimś dodatkowym zajęciu, postanowiłam zaryzykować i zapisałam się jako konsultantka Fm Group (perfumy, środki czystości,kosmetyki do makijażu) zamawiałam kiedyś od koleżanki z tego perfumy i wiedziałam, że interes jej się kręcił. Wahałam się czy zaryzykować i wydać te 150zł na próbki perfum, ale w końcu stwierdziłam, że muszę spróbować, przyjaciółki, mama, tata, babcia, zadeklarowali, że sobie pozamawiają, mąż, że weźmie próbki i katalogi do pracy, pomyślałam, że to 150zł powinno mi się zwrócić a skoro nie ma żadnych konsekwencji, gdy się nie rozkręcą kolejne zamówienia to nic nie stracę a zostanie mi etui z ponad 150 próbkami perfum. Cieszę się, że posłuchałam swojej intuicji, mam mnóstwo zamówień, pomagają mi bliscy, podają narzędzia mojej pracy z rąk do rąk a ja sobie zarabiam i mam fajne rzeczy bardzo tanio dla siebie :)
Także mamusie, jeśli lubicie ludzi, jesteście komunikatywne, to warto spróbować tego biznesu. Jednak pamiętajcie, że zamówienia same nie przyjdą, trzeba się o nie postarać. I jeszcze jedna sprawa, denerwuje mnie, że ludzie często piszą, że ten sposób zarobku to piramida, a tak nie jest, owszem można budować swoją grupę, ja tak robię, bo prężnie działająca grupa to większy zarobek dla każdego w niej, no właśnie dla każdego a nie jak w piramidzie tylko dla osoby na szczycie. Także warto zapisać się do Fm, warto budować swoje struktury bo dzięki temu można zarobić więcej. Tego nie wysiedzi się w domu :)
Możecie zajrzeć na moją stronę na fb i sobie poczytać co nie co o pracy dla FM.
https://www.facebook.com/zostankonsultantkafm

--

http://www.suwaczki.com/tickers/zrz6df9hnkhmw59v.png
http://www.suwaczki.com/tickers/zem3iei3tklf9rrh.png

2530 justa-24 Kobieta, 34 lata, Jędrzejów

Odpowiedzi znajdują się poniżej

justa 24

justa 24

hej, średnio miesięcznie zarabiam 500 zł, w tym miesiącu złożyłam zamówienie na 1000zł i mam już osoby od dwóch koleżanek z ich zakładów pracy na 850zł, dla których planuję zamówić we wtorek, także wyjdzie mi więcej niż 500zł zarobku w październiku, kilka kompletów katalogów i listy perfum krążą gdzieś jeszcze wśród znajomych moich rodziców, więc też pewnie coś dojdzie ale zostawię już sobie na koniec miesiąca, to kasa wpłynie na listopad, co by nie za dużo na raz a później za mało :)
Fajne jest jeszcze to, że dla nowych konsultantów jest program trzymiesięczny, każdy produkt ma swoją ilość punktów i jeśli w trzech kolejnych miesiącach zamówi się produkty na kolejno 200, 250 i 300 punktów (200 punktów to jest jakieś ok.240zł) to dostaje się prezenty, w pierwszym miesiącu za 1zł: płyn do naczyń, odtłuszczacz i wielofunkcyjną ściereczkę w listkach), można sobie zobaczyć na moje stronie w katalogu "do domu", później w drugim miesiącu za 1zl albo 5 zł, nie pamiętam dokładnie, można dostać tusz do rzęs, kulkę pod pachy i krem matujący do twarzy, a w trzecim miesiącu za 5zł zestaw luksusowych perfum damskie + męskie. Poza tym są też promocje miesiąca, jeśli złoży się zamówienie mające np. od 300-499 punktów(piszę orientacyjnie, bo nie pamiętam dokładnych progów) to dostaje się zestaw produktów do wyboru są zawsze dwa zestawy, od 500 do 1000 to o jeden produkt więcej itd. Ja tego na początku nie wiedziałam i składałam zamówienia np. dwa w tygodniu po 250, 300 zł, zamiast uskładać sobie przez tydzień czy dwa na jedno, żeby mieć te punkty i dostać prezenty :) Co miesiąc dają inne produkty w tej promocji. Teraz np. dostałam żel do WC, perfumy, odżywkę do paznokci i żel do stóp, także jeśli robi się fajne zamówienia to firma to docenia :)

--

http://www.suwaczki.com/tickers/zrz6df9hnkhmw59v.png
http://www.suwaczki.com/tickers/zem3iei3tklf9rrh.png

2530 justa-24 Kobieta, 34 lata, Jędrzejów
ma.dona

ma.dona

Może warto spróbować pisania? Copywritingu itp.? Wszystko zależy od konkretnego wykształcenia danej mamy-tylko wtedy można cokolwiek poradzić.

34487 ma-dona Kobieta, 33 lata, Katowice
Ulla

Ulla

oj to prawda że ciężko z tym rodzajem pracy bo ogólnie trzeba robić dużo różnych rzeczy w jednym czasie

--

http://www.suwaczki.com/tickers/w5wq3e5en5kuzrs6.png

http://www.suwaczki.com/tickers/3jvz3e5eqgubclqa.png

27582 ulla Kobieta, 38 lat, Jaworzno
Lorri

Lorri

Pisanie i blog są super zajęciem ale tylko jeśli jest to kogoś pasja - bo jeśli się zmusza albo z założenia dla pieniędzy chce to robić to nie wróżę przyszłości

45435 lorri Kobieta, 30 lat, Kraków
justynka_85

justynka_85

Ja w wolnych chwilach robie zdjęcia tak zwane stockowe i sprzedaje potem na serwisy ;) Mało na tym zarabiam ale to tylko takie hobby

48820 justynka-85 Kobieta, 33 lata, Olsztynek
~linka55

~linka55

ja troche swoje hobby wykorzystuje ;) szyję na maszynie, przerabiam ubrania dla koleżanek ;) zawsze się znajdzie ktoś kto chciałby coś poprawić. wystarczy dobra maszyna w domu np. [reklama usunięta] i można działać :)