Ginekolog - położnik

25 tydz ciąży

~Mil taa

~Mil taa

Dzień dobry . moje pytanie jest takie jestem w 25tygodniu ciąży wg miesiączki i wg USG mój ginekolog powiedział że poród mam na 13.08.2018 a moja koleżanka jest też w 25 tygodniu ciąży ale jej ginekolog powiedział że wg miesiączki poród ma na 18.08a wg USG na 25.08 dlaczego u niej są dwa inne terminy porodu a u mnie jeden i wg USG i wg miesiączki mam taką samą datę proszę o szybką odpowiedz z góry dziękuję.

Odpowiedzi znajdują się poniżej

~Aniulek

~Aniulek

Cześć pani dr nie jest już dostępna na forum.
Spokojne z tymi terminami Ty jesteś po prostu w grupie kobiet które miały owulacje idealnie w "książkowym" terminie a kolezanka tak jak ja miała ją przesunietą w Twoim przypadku przewidywany termin porodu to 13.08 a w przypadku koleżanki bierzemy pod uwagę termin z usg

~Mil taa

~Mil taa

Dziękuję pani bardzo mi pani pomogła a pytanko mam jeszcze jedno jeśli miałam owulację dnia 19 listopada bo ty wychodzi mi. Kalendarzyka to jest możliwość że do poczęcia dziadziusia doszlo 20 listopada bo licze tygodnie z uusg i za każdym razem wychodzi mi 20 listopada dziękuje i pozdrawiam

~Aniulek

~Aniulek

do zapłodnienia komórki jajowej mogło dojść 20 a sam stosunek nie musiał się 20 odbyć tzn mógł ale równie dobrze mógł być nawet o 5 dni wcześniej(żywotność plemników niektórzy mówią nawet o 7 dniach). Po owulacji komórka jajowa pozostaje zdolna do zapłodnienia przez około dobę

Ela78

Ela78

Dziewczyny czy któraś z was miała robione badanie prenatalne ? Ja jestem w ciaży, jest to moje pierwsze dziecko ale że mam 37 lat to ginekolog zaleca mi te badanie. Wiem że muszę bo to ważne dla mnie i dziecka, ale na czym ono polega ? I jaką klinikę polecacie w Bielsko Biała ? Bo znalazłam https://www.gyncentrum.pl/bielsko-biala ale może ktoś był i robił w tej klinice badania ? jaki jest koszt ?

55194 ela78 Kobieta, 40 lat, Bydgoszcz
~Sorbet

~Sorbet

Jak rozumiem masz na myśli usg 1 trymestru i test papp-a? Badanie jest całkowicie bezpieczne i zalecane wszystkim kobietą ja mam 26 lat i też je robiłam ja za badania płaciłam 300 za usg i 300 za papp-a ale Ty z racji wieku ze skierowaniem od lekarza nfz bedziesz mieć te badania refundowane a test papp-a to pobranie krwi z ręki ;)