Ginekolog - położnik

Czy mogę biorąc tabletki przestać używaż prezerwatyw?

~magggs20

~magggs20

Biorę tabletki vibin mini regularnie, od 8 miesięcy, ani jednego dnia nie pominęłam zawsze o tej samej porze, czasami 10minut wcześniej lub później, ok 7 rano. Z chłopakiem używamy też prezerwatyw dla podwójnego bezpieczeństwa, czy mozemy odstawic prezerwatywy? Wiem że działanie tabletek mogą osłabić antybiotyki, nie przyjmuję zadnych ale stosuję spalacz (suplement diety złożony z różnych ziół, pieprzu itp, nazywa się jungle girl burner jeśli trzebaby sprawdzić sklad) zazwyczaj biorę przed ćwiczeniami pomiędzy 11:30 do 15, bo w takich godzinach ćwiczę, i wieczorem przed kolacją, czyli od 7 mija 4h od wchłonięcia, czy spalacz nie wpływa na działanie tabletek? Nigdy nie brałam go o 11 tylko zazwyczaj czekałam te pół godziny - godzinę aż na pewno tabletka vibin się wchłonie

Odpowiedzi znajdują się poniżej

ginekolog Magdalena Hołownia

Odpowiedź eksperta

Nie znam tego preparatu ani działania zawartych w nim składników. Nie ręczę za brak kolizji między tabletkami a tym specyfikiem. Decyzja zatem należy do Pani.

44597 ginekolog-magdalena-holownia Kobieta, 34 lata, Warszawa
~magggs20

~magggs20

Ale czy jeżeli wezmę tabletkę o 7, a ten spalacz wezme później, nie w godzinach wchłaniania się tabletki to nadal może mieć jakiś wpływ? Taki jest skład : Turnera Diffusa (Damiana), żelatynowa otoczka, Wyciąg ze skrzypu polnego, Garcinia cambogia - ekstrakt 60%, kofeina, ekstrakt z zielonej herbaty 50%, Pieprz Kajeński, L-Tyrozyna, ekstrakt z balsamki ogórkowatej, kora wierzby, tlenek cynku, ekstrakt z gorzkiej pomarańczy, mniszek lekarski, cynamon, l-karnityna, resweratrol 50%, substancja przeciwzbrylająca: E470b, ekstrakt z czarnego pieprzu (95% piperyny), substancja koloryzująca: beta karoten, chlorek chromu III, jodek potasu.

Odpowiedź eksperta

Nie można obiecać, że będzie bezpiecznie. Nikt nie bada, czy takie wspomagacze wpływają w jakikolwiek na pigułki antykoncepcyjne - może tak, a może nie. Stosuje Pani na własną odpowiedzialność.

44597 ginekolog-magdalena-holownia Kobieta, 34 lata, Warszawa
~karolcia890

~karolcia890

jesli nie jesteś czegoś pewna to zastosuj dodatkowe zabezpieczenie, ja zawsze przy vines też tak robię, jak kupię sobie jakis suplement/lek a w ulotce nie pisze czy moze miec wpływ na anty, to zawsze dodatkowo używam prezerwatywy, bo nigdy nie wiadomo :)