Ginekolog - położnik

Śluz a miesiączka

Barburka3344

Barburka3344

Witam. Na dzien dzisiejszy miałam przewidziana miesiączkę, zawsze tydzień wcześniej boli mnie podbrzusze i piersi. W tym miesiącu nic mnie nie bolało a zamiast miesiączki wystąpił śluz, przezroczysty czasami żółty, lepki i wodnisty. (Stosunek był tylko w prezerwatywie i partner nie kończył we mnie) dlaczego okres sie moze spóźniać? Jaki śluz powinien być prawidłowy przed okresem? Bo co forum to co innego jest napisane :/

59252 barburka3344 Kobieta, 23 lata, Warszawa

Odpowiedzi znajdują się poniżej

ginekolog Magdalena Hołownia

Odpowiedź eksperta

Przede wszystkim proszę się nie martwić, że coś jest nie tak.
Nie ma wytycznych, jaki rodzaj wydzieliny powinna Pani obserwować. Nie służy to też wyciąganiu wniosków nt ciąży.
Miesiączka może się opóźnić bez przyczyny. Proszę po prostu czekać, skoro ciążę Pani wyklucza.

44597 ginekolog-magdalena-holownia Kobieta, 34 lata, Warszawa
Barburka3344

Barburka3344

Nie przed każda miesiączka musza występować objawy? ;) bo dotychczas przy każdej mi towarzyszyły. Aa i czy ból pęcherza ma cos do miesiączkowania?

59252 barburka3344 Kobieta, 23 lata, Warszawa

Odpowiedź eksperta

Potwierdzam, że nie przed każdą miesiączką musi Pani obserwować objawy jej wystąpienia.
Jeśli ma Pani ból pęcherza - być może ma Pani zapalenie pęcherza. Można wykonać badanie moczu, aby to sprawdzić.
Nie musi się to łączyć w żaden sposób z miesiączką.

Odpowiedź eksperta

W jaki sposób mogłabym pomoc? Nie jestem w stanie przewidzieć, kiedy u Pani wystąpi miesiączka. Bywa, że krwawienie pojawia się bez zapowiedzi. Bywa, że się opóźnia bez konkretnej przyczyny.